Termoelastyczne materace

Termoelastyczne materace

Człowiek spędza w łóżku mniej więcej jedną trzecią swojego życia. To właśnie nocą regenerujemy swoje siły, odzyskujemy równowagę po wyczerpującym dniu i ładujemy akumulatory, aby sprostać wyzwaniom, jakie czekają na nas po przebudzeniu. Wybór materacy, które mają za zadanie czuwać nad naszym zdrowiem i dobrym samopoczuciem, jest obecnie ogromny. Wśród wielu dostępnych opcji znajdują się szczególnie rekomendowane przez lekarzy materace termoelastyczne. Czym się charakteryzują? Sprawdź!

Termoelastyczne materace  – w trosce o Twój kręgosłup

Głównym zadaniem materaca jest zapewnienie stabilnej i równomiernej podpory na całej długości kręgosłupa. Skuteczność poszczególnych modeli uzależniona jest przede wszystkim od rodzaju tworzywa użytego do produkcji oraz wewnętrznej budowy. Nowoczesne materace termoelastyczne wykonane są z pianki termoelastycznej (zwanej również leniwą pianką albo pianką z pamięcią), która reaguje nie tylko na nacisk, ale również na ciepło ludzkiego ciała. W efekcie powierzchnia materaca generuje ogromną ilość punktów podparcia, elastycznie dopasowuje się do krzywizn ciała, dając stabilne i wygodne oparcie dla kręgosłupa. Elastyczność punktowa i struktura pianki, która przyjemnie „otula”  ciało, zapewnia najwyższy komfort i poprawia jakość snu, dzięki czemu czas potrzebny na nocną regenerację znacznie się skraca.

Termoplastyczne materace dla chorych

Antyalergiczne, nowoczesne materace wychodzą naprzeciw oczekiwaniom osób cierpiących na schorzenia bioder oraz kręgosłupa. Osobom skarżącym się na problemy z krążeniem również zaleca się wymianę standardowego materaca na model z elastycznej pianki. Ponadto, konstrukcja materaca termoelastycznego zapobiega powstawaniu odleżyn u osób przewlekle chorych.


powrót
Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności