Poduszki do spania

 

Poduszki do spania – sklep internetowy

Wybór poduszki do spania jest tak samo ważny, jak dopasowanie materaca oraz kołdry do własnych potrzeb. Odpowiednio dobrana poduszka zapewni wygodną pozycję dla naszej głowy oraz pozwoli na zachowanie prawidłowej pozycji kręgosłupa podczas snu. Jak jeszcze poduszki do spania mogą wspierać nasz komfort? Jaki rodzaj i wypełnienie poduszki wybrać? Czy lepsza będzie poduszka klasyczna czy może termoelastyczna?

Zadaniem poduszki do spania jest przede wszystkim zagwarantowanie nam wygodny snu. Jej wypełnienie będzie miało wpływ na pozycję głowy i szyi oraz samopoczucie po przebudzeniu. Nowoczesne produkty z tej kategorii znacząco wpływają na jakość naszego snu i pozwalają na przybranie wygodnej, optymalnej pozycji.

Ból i zmęczenie. Czym grozi źle dobrana poduszka do spania?

Źle dobrana poduszka przede wszystkim wpłynie na pojawianie się dolegliwości bólowych w okolicach karku i barków. Niski profil poduszki sprawi, że niemożliwe stanie się przybranie najlepszej pozycji dla kręgosłupa, podparcie dla ramion. Długotrwałe korzystanie z takiej poduszki do spania może również powodować chroniczne zmęczenie po przebudzeniu, poczucie rozbicia. 

Poduszki do spania z wypełnieniem puchowym

Naturalne wypełnienie poduszek jest wysoko cenione, zarówno przez samych użytkowników, jak i lekarzy czy fizjoterapeutów. Puchowe wypełnienie sprawia, że poduszka jest łatwa w dopasowaniu, zapewnia odpowiedni poziom sprężystości, wysoki komfort snu. Wypełnienie naturalne może być przemieszczane wewnątrz poduszki, przez co poduszka taka nadaje się zarówno dla osób śpiących na plecach, boku czy brzuchu. 

Antyalergiczne poduszki do spania

Podobnie jak w przypadku kołder czy materaców dla osób cierpiących na alergie zalecane jest stosowanie poduszek antyalergicznych. Ich wnętrze wypełniają tworzywa i struktury pozwalające na swobodną cyrkulacje powietrza, co przekłada się na zahamowanie rozwoju roztoczy i pleśni. Antyalergiczne poduszki posiadają powłoki z miłych w dotyku i niedrażniących skóry materiałów. 

Poduszki do spania o właściwościach termoelastycznych

Poduszki termoelastyczne to ciekawa alternatywa, szczególnie często wybierana przez osoby mające problem z odpowiednim ułożeniem głowy i karku podczas snu. W przypadku poduszek termoelastycznych warto zwrócić uwagę na dwa aspekty: materiały oraz profilowanie. Poduszki do spania termoelastyczne posiadają charakterystyczny kształt z dwoma wybrzuszeniami, których zadaniem jest podpieranie anatomicznych krzywizn naszego ciała. Dzięki prawidłowej pozycji głowy możliwe jest rozluźnienie mięśni, właściwy przepływ krwi oraz lepszy przepływ tlenu. 

Zastosowanie pianki termoelastycznej okazało się być doskonałym rozwiązaniem – pod wpływem ciepła ludzkiej skóry pianka mięknie i każdorazowo dostosowuje się do anatomicznych kształtów ciała. Poduszka z pianką termoelastyczną zapewni wysoki poziom wygody i odpowiednie ułożenie dla szyi i kręgosłupa. Poduszki termoelastyczne rekomendowane są jako profilaktyka do zdrowego snu. W przypadku dolegliwości bólowych kręgosłupa i szyi warto rozważyć ich użytkowanie. 

Poduszki do spania trzykomorowe

Ciekawym produktem są poduszki do spania trzykomorowe, wypełnione puchem, w których przypadku wnętrze podzielone jest na trzy strefy. Strefa wewnętrzna utrzymuje wysokość poduszki i nadaje sprężystości, dwie strefy zewnętrzne są miękkie i gwarantują odpowiednie ułożenie podczas snu. To produkt idealny dla osób ceniących wysokie ułożenie głowy w trakcie nocy. 

 
Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności