Materace dziecięce

 

Materace dziecięce – sklep internetowy

Każdy rodzic pragnie, aby jego dziecko mogło odpoczywać w jak najlepszych warunkach. Dzisiaj zapewnienie wygody nie jest żadnym wyzwaniem – wszystko za sprawą szerokiego wyboru materaców dziecięcych, dedykowanych zarówno do łóżeczek niemowlęcych, jak i większych łóżek dla przedszkolaków. Jakie materace dziecięce wybierać, aby mieć pewność spokojnego snu naszego dziecka? Z pewnością warto przyjrzeć się bliżej najchętniej wybieranym modelom!

Dlaczego odpowiedni materac dziecięcy jest tak ważny?

Nie jest przesadą stwierdzenie, że spokojny sen dziecka to także spokojny sen rodzica. Szukając odpowiedniego materaca do łóżeczka dziecięcego powinniśmy być świadomi, że produkt ten musi wspierać długi sen dziecka. Dobrze dobrany materac pozwoli na stałe wentylowanie skóry, zapewni komfort, pozwoli na wygodne ułożenie. Zastosowanie miękkich i delikatnych pokrowców (również antyalergicznych) sprawi, że skóra dziecka otulona będzie przyjemną tkaniną, która zapewni ciepło. 

Decydując się na materac niskiej jakości ryzykujemy nie tylko zmęczenie i rozdrażnienie dziecka. Może okazać się, że wewnętrzne wypełnienie nie pozwala na cyrkulację powietrza, sprzyja poceniu skóry. Zastosowanie niskiej jakości tworzyw sprawi także, że wewnątrz materaca zacznie zbierać się wilgoć i drobnoustroje chorobotwórcze.

Pierwszy krok: materace do łóżeczka dziecięcego i ich wymiary

W naszym sklepie proponujemy dwa rozmiary materaców dedykowanych dla dzieci: 60x120 oraz 70x140. Rozmiary te doskonale wpisują się w kształty najpopularniejszych modeli łóżeczek dziecięcych i świetnie je wypełniają. 

Materace dziecięce piankowe – najpopularniejsze i najchętniej kupowane

Nie ma wątpliwości, że najchętniej kupowanymi materacami dla dzieci są modele wypełnione elastycznymi piankami - posiadają doskonały stosunek ceny do jakości.

Podstawowym materiałem wewnętrznym w przypadku tych materacy jest pianka materacowa o wysokiej elastyczności. Struktura tej pianki wspiera delikatny kręgosłup dziecka i zapewnia odpowiednie i zdrowe ułożenie całego ciała. Najprostsze materace dziecięce wypełnione pianką materacową są często uzupełniane matą kokosową, której zadaniem jest usztywnienie konstrukcji, ale także wychwytywanie wilgoci, która mogłaby sprzyjać rozwojowi drobnoustrojów. Modele bardziej rozbudowane uzupełniane są również o system cyrkulacji powietrza Studio M, który pozwala na zwiększenie cyrkulacji powietrza wewnątrz struktury materaca i hamuje rozwój roztoczy.

Materace dziecięce kieszeniowe ze sprężynami bonellowymi

Zastosowanie sprężyn bonellowych w materacach nie jest niczym nowym. Interesującą innowacją są jednak materace kieszeniowe, w przypadku których każda sprężyna umieszczona została w niewielkie kieszonce materiałowej. Takie rozwiązanie sprawia, że podczas pracy sprężyny nie dotykają się i nie powodują dodatkowego hałasu. Dodatkowo sprężyny pracują niezależnie od siebie, przez co materac ugina się wyłącznie w miejscu nacisku. 

Dwustronne materace do łóżeczka dziecięcego i materace lateksowe

Materace kieszeniowe często tworzone są jako produkty dwustronne. Poprzez zastosowanie odpowiednich warstw wewnątrz możliwe jest uzyskanie powierzchni twardszej i bardziej miękkiej. Wykorzystanie pianki lateksowej pozwoliło na stworzenie po jednej stronie trzech stref twardości, które doskonale rozkładają ciężar dziecka i dają najlepsze podparcie dla ciała. Warto również wiedzieć, że struktura lateksu jest porowata – oznacza to podniesienie higieny snu. Lateks sprzyja cyrkulacji powietrza i eliminuje wilgoć, przez co hamowany jest rozwój pleśni, grzybów, drobnoustrojów chorobotwórczych czy roztoczy. Materac z warstwą lateksową to idealne rozwiązanie dla alergików. Zaletą lateksu jest również to, że posiada on wysoki stopień elastyczności, szybko wraca do pierwotnej formy i na długo zachowuje swoją strukturę.

Strona bardziej miękka wypełniona jest pianką materacową o wysokim stopniu elastyczności, która idealnie otula dziecko i zapewnia komfortowy sen.

Dobry materac dla dziecka, czyli wysoki poziom bezpieczeństwa dziecka

Wiele z oferowanych modeli materaców dziecięcych uzupełniana jest o specjalny system bezpieczeństwa, który chroni dzieci przed uderzeniem o ramy łóżeczka. Takie rozwiązanie znacząco podniesie bezpieczeństwo malucha i poprawi komfort podczas snu. 

Przyjemne w dotyku pokrowce materaców dziecięcych

Materace dziecięce posiadają pokrowce tworzone z tkanin pikowanych na podkładzie z włókna puszystego. Włókno to uniemożliwia rozwój roztoczy, grzybów, mikroorganizmów. Tkaniny stosowane do wyrobu pokrowców posiadają niezbędne certyfikaty i są wolne od substancji mogących zaszkodzić zdrowiu dziecka. Ważne jest także to, że pokrowce posiadają zamki błyskawiczne, przez co bez trudu możemy je zdjąć i wyprać w pralce automatycznej.

 
Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności