Materac 90x200 – sklep internetowy producenta

Wąskie materace dla jednej osoby stanowią olbrzymią część oferty rynkowej. Znalezienie modelu, który faktycznie spełni oczekiwania klienta może być jednak trudne. Projektując materac 90x200 zwróciliśmy uwagę przede wszystkim na detale: innowacyjne technologie, wysokiej klasy materiały. Poprzez ich połączenie udało nam się stworzyć produkt dopasowany do szerokiego grona odbiorców. Co warto wiedzieć o materacu 90x200?

Nowoczesne technologie z myślą o zdrowiu!

Materac 90x200 dostępny jest w wielu wariantach: jako klasyczny materac piankowy, sprężynowy, kieszeniowy. Wybór konkretnego modelu powinien zostać podyktowany względami zdrowotnymi oraz osobistymi preferencjami. Nie bez znaczenia jest także cena.

Wybór twardości materaca a waga użytkownika

Szukając idealnego materaca przede wszystkim powinniśmy wziąć pod uwagę naszą wagę. Materace dostępne są w czterech rodzajach twardości i to właśnie twardość materaca jest skorelowana z naszą wagą. Twardość materaca oznacza się literą H i cyfrą od 1 do 4. Materac H1 to materac miękki, H2 – materac średnio miękki, H3 – średnio twardy i H4 – twardy. Materace miękkie i średnio miękkie rekomendowane są dla osób ważących nie więcej niż 80 kg. Materace średnio twarde i twarde powinny być wykorzystywane przez osoby ważące 90 kg i więcej. 

Wybór twardości materaca nie powinien być przypadkowy. Osoby lekkie na materacach zbyt twardych nie będą mogły znaleźć wygodnej pozycji. Osoby tęższe na materacu zbyt miękkim nie znajdą odpowiedniego podparcia dla barków czy bioder, a ich kręgosłup będzie wyginał się w pałąk.

Jaki materac 90x200 wybrać?

Możliwości jest sporo. Decydując się na prosty materac 90x200 piankowy do dyspozycji oddajemy modele z 2 lub 3 warstwami. 

Materac 90x200 piankowy

Podstawową strukturą w materacach piankowych jest klasyczna pianka materacowa. Charakteryzuje się ona wysoką odpornością na odkształcenia i ugniatanie, często stanowi rdzeń w materacach piankowych. Pianka materacowa może być również jednym z elementów materaców – jej karbowana powierzchnia sprzyja lepszej cyrkulacji powietrza i delikatnie masuje ciało użytkownika, poprawiając ukrwienie. 
W ich wnętrzu znaleźć także można piankę wysokoelastyczną, która ze względu na swoje właściwości bardzo przypomina lateks. Jej struktura pozwala na lepszą cyrkulację powietrza, co z kolei przekłada się na lepsze wentylowanie wnętrza materaca i zahamowanie powstawania drobnoustrojów.

Materac 90x200 termoelastyczny

W materacach piankowych wykorzystywana jest również nowoczesna pianka termoelastyczna VISCO, która pod wpływem ciepła skóry mięknie i za każdym razem dostosowuje się do kształtu ciała użytkownika. Pianka VISCO nazywana jest z tego powodu także „pianką pamiętającą”. Wnętrze materaca piankowego może wypełniać również pianka rebound – jest to ekologiczna pianka wtórnie spieniana, która w połączeniu z pianką materacową daje efekt podobny do sprężyny bonellowej.

Materac 90x200 sprężynowy

Jeśli szukasz materaca sprężynowego również zaproponujemy wiele interesujących modeli. Zastosowanie sprężyny bonelowe pozwoliło na znaczne wydłużenie żywotności materaca oraz jego wewnętrznej struktury. Sprężyny bonelowe tworzone są z certyfikowanego drutu, który nie wygina się, nie łamie, nie jest podatny na odkształcenia. Dwustożkowy kształt sprężyn bonelowych sprzyja lepszej cyrkulacji powietrza wewnątrz materaca. Wewnątrz materaca sprężynowego umieściliśmy także matę kokosową – jej zadaniem jest usztywnienie konstrukcji oraz poprawienie cyrkulacji powietrza.

Materac 90x200 kieszeniowy

Ciekawą innowacją w przypadku materacy jest zastosowanie kieszeni materiałowych oraz sprężyn, które nie są ze sobą połączone i pracują niezależnie od siebie. Dzięki temu materac 90x200 ugina się punktowo, wyłącznie w miejscu nacisku, jak również pracuje znacznie ciszej. Luksusowe materace kieszeniowe to zazwyczaj modele dwustronne, w których stosowana jest pianka termoelastyczna VISCO, pianka wysokoelastyczna, maty kokosowe. Strony opisuje się jako letnie i zimowe – letnie, rekomendowane podczas cieplejszych nocy, pozwalają na lepszą cyrkulację powietrza i odprowadzanie wilgoci. Strona zimowa materaca zbudowana jest w taki sposób, aby otulać ciało i zapewniać użytkownikowi odpowiedni komfort termiczny. Strona zimowa materaca kieszeniowego często uzupełniana jest warstwą naturalnej wełny.

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności