Klasyczny materac 160x200

Spokojny i zdrowy sen to zasługa nie tylko wygodnego łóżka, ale i odpowiednio dobranego materaca. Dzisiaj bez trudu znajdziemy materace o zróżnicowanych parametrach, których zadaniem będzie podwyższenie naszego komfortu. Co warto wiedzieć o technologiach stosowanych w przypadku nowoczesnych produktów? Czy materac 160x200 będzie najlepszym wyborem?

Materac o uniwersalnych parametrach

Materac 160x200 to produkt kupowany bardzo często – jego wymiary odpowiadają wymiarom najczęściej kupowanych łóżek dwuosobowych. Zastosowanie interesujących technologii sprawia, że każdy model będzie skutecznie dbał o nasze plecy i głęboki sen. Jakie innowacje kryje materac 200x160?

Pianka wysokoelastyczna i materacowa

Klasyczny materac 160x200 piankowy składa się zazwyczaj z 2-3 warstw. Najważniejsze z nich to pianka materacowa oraz pianka wysokoelastyczna. Ta druga stosowana jest także w materacach kieszeniowych czy klasycznych materacach sprężynowych. Ze względu na jej strukturę ma ona znacznie lepsze parametry podtrzymywania ciała, co znacząco przekłada się na komfort użytkownika. Wewnętrzne otworki wewnątrz jej struktury sprzyjają lepszej cyrkulacji powietrza, co z kolei wpływa na większą higienę. 

9 stref twardości materaca

Odpowiednia konstrukcja materaca 160x200 oraz dokładne nacięcia pozwoliły na stworzenie 9 stref twardości. Taka konstrukcja jest idealna dla podparcia ciała użytkownika i zapewnienia mu wygody.

Cyrkulacja powietrza w materacu – System Studio M

Dzięki opatentowanemu systemowi cyrkulacji powietrza możliwe stało się polepszenie cyrkulacji powietrza wewnątrz konstrukcji materaca. Nacięcia w blatach struktury pozwalają na zminimalizowanie ilości roztoczy i kurzu oraz na zahamowanie powstawania wilgoci.

Kieszenie ograniczające hałas

Materac 160x200 kieszeniowy to innowacja na miarę XXI wieku. Umieszczenie każdej sprężyny w osobnej, materiałowej kieszeni oraz uniezależnienie pracy sprężyn od siebie pozwoliło na osiągnięcie znacznie lepszych parametrów materaca oraz ograniczenie hałasu.

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności