Dziecięcy materac 140x70 – sklep internetowy producenta

Decydując się na zmianę materaca mamy szansę na znaczne podniesienie komfortu snu naszego dziecka – wśród rekomendowanych produktów wymienia się często materac 140x70. Nowoczesne technologie oraz innowacyjne struktury sprawiają, że materac taki wpływa na zdrowie malucha, pozwala na przybranie prawidłowej pozycji i gwarantuje stabilne podparcie dla barków i bioder. Materace dziecięce są też uzupełnione o miękkie pokrowce i belki zabezpieczające. Jakie rodzaje materaców 140x70 wybierać? Możliwości jest sporo!

Dlaczego wybór dobrego materaca dla dziecka jest tak ważny?

Materac w olbrzymim stopniu wpływa na jakość naszego snu. Źle dobrany będzie powodował brak możliwości wygodnego ułożenia się, zapadanie się w jego strukturze, brak podparcia dla anatomicznych stref ciała. Posiadacze starych i wysłużonych materaców zauważają, że są one najczęściej ubite i nie zapewniają odpowiedniego stopnia elastyczności. Stare materace to także zagrożenie dla alergików – we wnętrzu takiego materaca gromadzi się kurz, pleśń, drobnoustroje.

Szukając materaca dla naszego dziecka przede wszystkim uwzględnijmy wypełnienie produktu oraz indywidualne potrzeby. Współcześnie materac 140x70 dostępny jest w różnych wariantach, przez co każdy rodzic będzie mógł wybrać produkt dopasowany do konkretnych potrzeb. Szukając materaca kierujmy się przede wszystkim dobrem i zdrowiem dziecka. Ważne mogą okazać się także indywidualne wskazania fizjoterapeuty czy pediatry!

Piankowy materac 140x70 – doskonałe parametry w dobrej cenie

Wśród materaców dziecięcych najpopularniejsze są modele piankowe – łączą one nie tylko świetne parametry techniczne, ale również niewygórowaną cenę. Nowoczesne materace piankowe wypełniane są innowacyjnymi tworzywami, których zadaniem jest podtrzymywanie ciała, zapewnianie podparcia dla barków i bioder. W przypadku materaców piankowych ich rdzeń tworzy gruby blat pianki materacowej. Posiada ona jednolitą strukturę, nie ugniata się i jest odporna na odkształcenia. Materace piankowe uzupełnione zostały o belki ochronne – ich zadaniem jest zminimalizowanie ryzyka uderzenia dziecka o szczebelki czy ramę łóżka.
Bez wątpienia zaletą materaców piankowych dla dzieci jest ich cena – nie będą one nadmiernym obciążeniem dla naszego portfela.

Kieszeniowy materac 140x70

Materace kieszeniowe uznawane są dzisiaj za jedne z najwygodniejszych – materac 140x70 z wewnętrznymi sprężynami kieszeniowymi zagwarantuje wygodny i spokojny sen naszemu dziecku. Modele kieszeniowe posiadają rdzeń wykonany z warstwy sprężyn kieszeniowych, nie połączonych ze sobą i pracujących niezależnie. Sprężyny takie uginają się punktowo, wyłącznie w miejscu nacisku, a każda z nich zamknięta jest w materiałowej kieszonce – takie rozwiązanie sprawia, że materac pracuje znacznie ciszej. Uzupełnieniem sprężyn kieszeniowych w materacach tego typu jest pianka materacowa o karbowanej powierzchni: taka powierzchnia delikatnie masuje skórę dziecka i poprawia jej ukrwienie.

Materace kieszeniowe dziecięce zapewnią stabilne podparcie dla bioder i barków dziecka, pozwolą na przybranie wygodnej pozycji i zagwarantują prawidłową pozycję kręgosłupa.

Materac 140x70 z matą kokosową

Zastosowanie mat kokosowych w materacach jest powszechne – zadaniem maty jest przede wszystkim usztywnienie konstrukcji materaca bez utraty jego elastyczności. Maty kokosowe zwiększają także higienę snu – higroskopijna struktura włókien kokosowych wychwytuje wilgoć z wnętrza materaca, dzięki czemu nie gromadzi się w nim pleśń. To niezwykle ważne w przypadku materaców dziecięcych.

Lateksowy materac 140x70

Alergie na roztocza, kurz i pyłki są jednymi z najczęstszych i niestety: dotykają również najmłodszych. Tego rodzaju schorzenie wymusza na nas większą uwagę w czasie kupowania produktów codziennego użytku – dotyczy to także materaca! Materac 140x70 lateksowy to idealne rozwiązanie dla małych alergików. Lateks jest powszechnie stosowany w materacach rekomendowanych dla osób borykających się z alergiami. Jego struktura jest niejednolita i porowata, przez co pozwala on na swobodną cyrkulację powietrza. Lateks jest także bardzo lekki, przez co również cały materac 140x70 nie jest ciężki, a jego odwracanie czy wietrzenie nie sprawi żadnego problemu.

Dzięki materacom lateksowym możliwe jest zminimalizowanie reakcji alergicznych u dzieci, takich jak kaszel, katar, łzawienie oczu czy drapanie skóry - praktycznie do zera. Materace lateksowe będą gwarancją spokojnego snu i dobrego samopoczucia tuz po przebudzeniu!

Przyjemne w dotyku pokrowce na materac 140x70

Pokrowiec na materac jest tak samo ważny jak wypełnienie. W naszej ofercie znajdziesz materac 140x70 z pokrowcem pikowanym na włóknie puszystym. Miękka i delikatna tkanina subtelnie otuli ciało, podniesie komfort termiczny, sprawi, że sen stanie się przyjemniejszy. Pokrowce stosowane w naszych materacach dziecięcych tworzone są z antyalergicznych tkanin. Każdy pokrowiec posiada zamek błyskawiczny, aby móc wygodnie go ściągać i prać.

Jak dbać o dziecięcy materac 140x70?

Aby przedłużyć żywotność materaca 140x70 przede wszystkim powinniśmy pamiętać o tym, aby raz na kilka miesięcy zmieniać jego stronę użytkową. W przypadku większości oferowanych przez nas materaców są to modele dwustronne. Poprzez regularną zmianę strony użytkowej możemy być pewni, że materac posłuży nam szereg lat.

Istotnym aspektem w pielęgnacji materaców dziecięcych jest ich wietrzenie - wykorzystajmy do tego bezwietrzną, słoneczną pogodę. Dzięki wietrzeniu (np. na balkonie) będziemy mogli wysuszyć wnętrze materaca, a tym samym zminimalizować ilość wilgoć wewnątrz. Ma to kolosalne znaczenie w procesie eliminacji pleśni i grzybów. Dobrym pomysłem jest również odkurzanie powierzchni materaca przy pomocy domowego odkurzacza. Ten zabieg pozwoli na usunięcie kurzu i roztoczy z wierzchnich warstw materaca.

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności