Materace lateksowe dla dzieci

Materace lateksowe dla dzieci

Bezpieczeństwo i wygoda dziecka w czasie snu są priorytetami dla rodzica czy opiekuna. Dopasowane łóżeczko i odpowiedni materac są gwarancją, że maluch będzie budził się każdego dnia z uśmiechem na ustach. Wśród wielu propozycji materaców dla dzieci materace lateksowe cieszą się dużym zainteresowaniem. Reklamowane jako antyalergiczne i wspierające sen materace lateksowe dla dzieci stanowią ciekawą alternatywę dla klasycznych materaców piankowych czy sprężynowych. Co warto o nich wiedzieć?

Materace lateksowe dla dzieci – czym jest pianka lateksowa?

Pianka lateksowa wykorzystywana jest zarówno w materacach kieszeniowych, piankowych. Wewnątrz struktury lateksu znajduje się system kanalików, dzięki którym możliwe jest lepsze wentylowanie wnętrza materaca. Przekłada się to przede wszystkim na hamowanie rozwoju bakterii i drobnoustrojów. Dzięki zastosowaniu pianek lateksowych możliwe jest zapewnienie dzieciom większej higieny snu. Jest to szczególnie ważne w przypadku alergików! Porowata struktura pianki lateksowej sprawia też, że warstwa ta jest niezwykle lekka. Materace lateksowe dla dzieci to dobry materac do spania na kręgosłup. Struktura lateksu doskonale podpiera ciało i pozwala na odciążenie mięśni okalających kręgosłup.

Materace lateksowe dla dzieci z alergiami

Alergie są powszechnym problemem – nietolerancja na składniki pokarmowe czy też roztocza i drobnoustroje dotyka coraz więcej dzieci. Szczególnie alergie na kurz czy grzyby mogą okazać się groźne. Decydując się na materace lateksowe dla dzieci możemy mieć pewność, że zapewniamy dziecku najwyższy poziom ochrony przed reakcjami alergicznymi.

Materac dziecięcy Latex Junior

Lateksowy materac dziecięcy Latex Junior

Materac Latex Junior to materac kieszeniowy, którego rdzeń wypełniają elastyczne, pracujące punktowo sprężyny. Zastosowanie sprężyn kieszeniowych pozwoliło na zapewnienie dziecku wysokiego stopnia wygody podczas snu. Latex Junior to materac dwustronny, którego powierzchnie można dobierać przez wzgląd na porę roku. Pierwsza strona wypełniona jest pianką lateksową podzieloną na trzy strefy twardości. Porowata struktura lateksu pozwala na eliminowanie wilgoci wewnątrz struktury materaca i hamowanie rozwoju pleśni i grzybów.

Drugą stronę wypełniono pianką materacową, charakteryzująca się wysokim stopniem elastyczności i sprężystości. Dla bezpieczeństwa dziecka materac uzupełniono o belki ochronne, które tworzą specjalnie opracowany system bezpieczeństwa. Materacyk do łóżeczka z pianki lateksowej uzupełniono o antyalergiczny pokrowiec, który zapewni ciepło i komfort każdemu dziecku.


powrót
Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności