Materac termoelastyczny – sposób na zdrowy sen

Materac termoelastyczny – sposób na zdrowy sen

Decydując się na zmianę materaca do spania warto rozważyć materac termoelastyczny – innowacyjna struktura i doskonałe parametry techniczne sprawiają, że jest to jeden z najchętniej wybieranych modeli w naszym sklepie.

Materac termoelastyczny – co tworzy jego strukturę?

Spokojny i długi sen jest najlepszą gwarancją naszego zdrowia i dobrego samopoczucia – zapewni nam go dobry materac do spania. Wybór podłoża do spania nie powinien być dziełem przypadku – szukając materaca zwracajmy uwagę na jego rozmiary, wypełnienie, rodzaj pokrowca. Wiele mówi się o materacach, które mogą wspomóc regenerację organizmu w czasie snu, lub przeciwnie: przyczynić się do pogorszenia stanu zdrowia. Wśród rekomendowanych modeli warto wybrać materac termoelastyczny, którego wysokie parametry techniczne będą wspierać zdrowie naszego organizmu.

Materac termoelastyczny – poznaj piankę VISCO

materac termoelastyczny piankowy Satisfaction Exclusive

Materace termoelastyczne to modele piankowe, sprężynowe lub kieszeniowe, w których wnętrzu umieszczono piankę termoelastyczną VISCO. Pianka ta, nazywana również „pianką pamiętającą” tworzona jest na bazie wiskozy. Jej zaletą jest reagowanie na temperaturę ciała człowieka – pod wpływem kontaktu z naszym ciałem staje się ona miękka i dopasowuje się każdorazowo do jego naturalnych krzywizn. Pianka termoelastyczna VISCO często zestawiana jest z pianką wysokoelastyczną – takie połączenie tworzy doskonałe podłoże dla wygodnego i spokojnego snu.  

Ze względu na porowatą strukturę pianki jest ona polecana szczególnie osobom cierpiącym na schorzenia kręgosłupa - pozwoli na stworzenie stabilnego podparcia dla pleców. Również materace dziecięce są uzupełniane o piankę VISCO.

Materac termoelastyczny to często model dwustronny: pianka termoelastyczna VISCO stosowana jest po stronie zimowej, bardziej miękkiej. Strona ta zalecana jest do użytku podczas chłodniejszych miesięcy jesiennych i zimowych: zapewnia ona doskonałą termoizolację.

Dla kogo rekomendowany jest materac termoelastyczny?

Materac termoelastyczny rekomendowany jest przede wszystkim dla osób cierpiących na dolegliwości od strony kręgosłupa – dzięki elastycznym piankom każdorazowo dopasowuje się on do kształtu ciała, zapewniając wygodę i stabilne podparcie dla bioder czy barków. Pianka pozwala na swobodną cyrkulację powietrza – to przyczynia się do polepszenia higieny snu i może wspomóc wypoczynek alergików.

Zalety materaca termoelastycznego

Do największych atutów materaców termoelastycznych zalicza się lepsze parametry podtrzymywania ciała, jak również dopasowywanie struktury do anatomicznych krzywizn użytkowników. Porowata struktura pianki termoelastycznej VISCO sprzyja prawidłowej cyrkulacji powietrza, sprawia też, że sam materac nie jest ciężki. Pianka termoelastyczna znacząco poprawia komfort termiczny w czasie chłodniejszych nocy.

Klasyczny materac sprężynowy Comfort Exclusive z pianką VISCO

Szukając materaca, który spełni nasze oczekiwania, warto zainteresować się klasycznymi rozwiązaniami uzupełnionymi o nowoczesne technologie. Świetnym przykładem takiego produktu jest materac sprężynowy Comfort Exclusive, w którego wnętrzu znajdziemy sprężyny bonellowe oraz kilka warstw innowacyjnych pianek. Materac termoelastyczny Comfort Exclusive składa się z wielu warstw, których zadaniem jest odpowiednie podparcie ciała, zapewnienie cyrkulacji powietrza, zagwarantowanie komfortu użytkownikom.

materac termoelastyczny Comfort Exclusice

Materac sprężynowy Comfort Exclusive to produkt dwustronny – poprzez wykorzystanie konkretnych materiałów możliwe było stworzenie strony średnio twardej (zimowej) i twardej (letniej). Po stronie zimowej wykorzystana jest pianka Visco, przez co podczas zimowych miesięcy ciało jest delikatnie otulane przez miękką strukturę i dodatkowo ogrzewane. Strona letnia jest twardsza: w jej przypadku zwrócono uwagę na lepszą cyrkulację powietrza.

Zastosowanie pianki VISCO w materacu termoelastycznym Comfort Exclusive było strzałem w dziesiątkę – dzięki niemu znacząco poprawiono komfort użytkowników, pozwalając na wygodniejsze ułożenie ciała. W przypadku materaca sprężynowego pianka termoelastyczna pozwoliła na zwiększenie sprężystości przy jednoczesnym zapewnieniu odpowiedniego podparcia. Materac uzupełniono również o warstwę kokosową, której zadaniem jest usztywnienie konstrukcji i wychwytywanie wilgoci.

Materac kieszeniowy Prestige Exclusive z pianką termoelastyczną

materac termoelastyczny kieszeniowy Prestige Exclusive

Szukając odpowiedzi na pytanie: jaki materac do spania wybrać, warto zwrócić uwagę na model Prestige Exclusive, w którego wnętrzu znajdziemy przede wszystkim sprężyny bonellowe zamknięte w osobnych kieszonkach. Takie rozwiązanie sprawia, że sprężyny pracują znacznie ciszej i niezależnie od siebie, uginają się punktowo, wyłącznie w miejscu nacisku. Model ten to materac termoelastyczny, którego zadaniem jest poprawienie komfortu snu – zalecany jest szczególnie osobom z dolegliwościami bólowymi ze strony kręgosłupa. Pianka VISCO sprawia, że materac dopasowuje się do naturalnych kształtów ciała, pozwala na wygodniejsze ułożenie się i spokojniejszy sen.

Pianka termoelastyczna VISCO – szerokie zastosowanie

Pianka termoelastyczna VISCO kojarzona jest przede wszystkim z klasycznymi materacami. Warto jednak wiedzieć, że także materace nawierzchniowe mogą być nią wypełnione. Świetnym przykładem jest materac nawierzchniowy zmiękczający VISCO, który może być stosowany zarówno na klasyczne materace, jak również jako warstwa zmiękczająca w przypadku rozkładanych sof czy narożników. Materac nawierzchniowy z pianką VISCO posiada gumy mocujące, dzięki którym możliwe jest stabilne zamocowanie go na łóżku czy materacu. Wierzch wykonano z tkaniny pikowanej na włóknie puszystym. 


powrót
Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności