Materac termoelastyczny – sposób na zdrowy sen

Materac termoelastyczny – sposób na zdrowy sen

Spokojny i długi sen jest najlepszą gwarancją naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. Zwracamy coraz większą uwagę na to, jak tworzone są nasze łóżka i jak poszczególne elementy wpływają na nasz komfort. Wiele mówi się o jakości materaców, które mogą wspomóc regenerację organizmu w czasie snu, lub przeciwnie: przyczynić się do pogorszenia stanu zdrowia. Wśród licznych propozycji warto wybrać materac termoelastyczny, którego doskonałe parametry techniczne będą wspierać zdrowie naszego ciała.

Materac termoelastyczny – poznaj piankę VISCO

materac termoelastyczny piankowy Satisfaction Exclusive

Materace termoelastyczne to zazwyczaj modele piankowe, sprężynowe lub kieszeniowe, w których wnętrzu umieszczono piankę termoelastyczną VISCO. Pianka ta, nazywana również „pianką pamiętającą” tworzona jest na bazie wiskozy. Jej zaletą jest reagowanie na temperaturę ciała człowieka – pod wpływem kontaktu z naszym ciałem staje się ona miękka i dopasowuje się każdorazowo do jego naturalnych krzywizn. Ze względu na porowatą strukturę pianki jest ona polecana szczególnie osobom cierpiącym na schorzenia kręgosłupa - pozwoli na stworzenie stabilnego podparcia dla pleców. Również materace dziecięce są uzupełniane o piankę VISCO.

Klasyczny materac sprężynowy Comfort Exclusive z pianką VISCO

Szukając materaca, który spełni nasze oczekiwania, warto zainteresować się klasycznymi rozwiązaniami uzupełnionymi o nowoczesne technologie. Świetnym przykładem takiego produktu jest materac sprężynowy Comfort Exclusive, w którego wnętrzu znajdziemy sprężyny bonellowe oraz kilka warstw innowacyjnych pianek. Materac termoelastyczny Comfort Exclusive składa się z wielu warstw, których zadaniem jest odpowiednie podparcie ciała, zapewnienie cyrkulacji powietrza, zagwarantowanie komfortu użytkownikom.

materac termoelastyczny Comfort Exclusice

Materac sprężynowy Comfort Exclusive to produkt dwustronny – poprzez wykorzystanie konkretnych materiałów możliwe było stworzenie strony średnio twardej (zimowej) i twardej (letniej). Po stronie zimowej wykorzystana jest pianka Visco, przez co podczas zimowych miesięcy ciało jest delikatnie otulane przez miękką strukturę i dodatkowo ogrzewane. Strona letnia jest twardsza: w jej przypadku zwrócono uwagę na lepszą cyrkulację powietrza.

Zastosowanie pianki VISCO w materacu termoelastycznym Comfort Exclusive było strzałem w dziesiątkę – dzięki niemu znacząco poprawiono komfort użytkowników, pozwalając na wygodniejsze ułożenie ciała. W przypadku materaca sprężynowego pianka termoelastyczna pozwoliła na zwiększenie sprężystości przy jednoczesnym zapewnieniu odpowiedniego podparcia. Materac uzupełniono również o warstwę kokosową, której zadaniem jest usztywnienie konstrukcji i wychwytywanie wilgoci.

Materac kieszeniowy Prestige Exclusive z pianką termoelastyczną

materac termoelastyczny kieszeniowy Prestige Exclusive

Szukając odpowiedzi na pytanie: jaki materac do spania wybrać, warto zwrócić uwagę na model Prestige Exclusive, w którego wnętrzu znajdziemy przede wszystkim sprężyny bonellowe zamknięte w osobnych kieszonkach. Takie rozwiązanie sprawia, że sprężyny pracują znacznie ciszej i niezależnie od siebie, uginają się punktowo, wyłącznie w miejscu nacisku. Model ten to materac termoelastyczny, którego zadaniem jest poprawienie komfortu snu – zalecany jest szczególnie osobom z dolegliwościami bólowymi ze strony kręgosłupa. Pianka VISCO sprawia, że materac dopasowuje się do naturalnych kształtów ciała, pozwala na wygodniejsze ułożenie się i spokojniejszy sen.

Pianka termoelastyczna VISCO – szerokie zastosowanie

Pianka termoelastyczna VISCO kojarzona jest przede wszystkim z klasycznymi materacami. Warto jednak wiedzieć, że także materace nawierzchniowe mogą być nią wypełnione. Świetnym przykładem jest materac nawierzchniowy zmiękczający VISCO, który może być stosowany zarówno na klasyczne materace, jak również jako warstwa zmiękczająca w przypadku rozkładanych sof czy narożników. Materac nawierzchniowy z pianką VISCO posiada gumy mocujące, dzięki którym możliwe jest stabilne zamocowanie go na łóżku czy materacu. Wierzch wykonano z tkaniny pikowanej na włóknie puszystym. 


powrót
Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności