Materac kieszeniowy czy piankowy – co musisz wiedzieć

Materac kieszeniowy czy piankowy – co musisz wiedzieć

Wybór pomiędzy materacem piankowym a kieszeniowym nie jest prosty – użytkowników kuszą nie tylko doskonałe parametry techniczne, ale i atrakcyjne ceny. Zanim wybierzemy konkretny model warto dokładnie przyjrzeć się obu tym propozycjom i dowiedzieć, jakie cechy wyróżnia materac kieszeniowy czy piankowy. Prawidłowy wybór pozwoli nam cieszyć się nie tylko spokojnym snem, ale i doskonałym zdrowiem!

Materac kieszeniowy czy piankowy – o tym musisz pamiętać

Zastanawiając się, który materac okaże się lepszy: materac kieszeniowy czy piankowy, przede wszystkim powinniśmy zastanowić się nad naszymi oczekiwaniami… i wagą! Jednym z podstawowych czynników doboru twardości materaca jest bowiem nasza ciężkość. Materace o twardości H1 i H2 rekomendowane są dla osób lżejszych, materace twardsze – H3 i H4 – zaleca się osobom cięższym, gdyż lepiej podtrzymują ciało. Wypełnienie materaca ma olbrzymie znaczenie – wybór odpowiedniej technologii pozwoli nam cieszyć się dobrym samopoczuciem tuż po przebudzeniu.

Materac kieszeniowy czy piankowy – jaki wybrać?

Nie wiesz, jaki materac będzie odpowiadał Twoim potrzebom? Pomożemy! 

Wystarczy, że się z nami skontaktujesz:

  +48 664 408 000

  pon-pt: 8:00-16:00, sb: 8:00-13:00

info@studiomaterace.pl 

Materac kieszeniowy czy piankowy: porównanie najpopularniejszych modeli

Materac kieszeniowy Prestige LUX dla dwojga

Materac kieszeniowy Prestige LUX dla Dwojga

Wygodny materac dla dwojga? Teraz to możliwe – poprzez zastosowanie innowacyjnych technologii możliwe stało się zagwarantowanie wygody użytkownikom o zróżnicowanej wadze. Dowodzi tego materac kieszeniowy Prestige LUX. Wnętrze materaca wypełniają sprężyny kieszeniowe, pracujące punktowo i niezależnie od siebie. Po stronie średnio twardej umieszczono piankę termoelastyczną VISCO, która mięknie pod wpływem ciała i dopasowuje się do jego kształtów. Piankę VISCO uzupełniono elastyczną pianką materacową. Po stronie średnio twardej wykorzystano piankę wysokoelastyczną, która stabilnie podpiera ciało i zapewnia odpowiednią pozycję kręgosłupa – jest to dobry materac do spania na kręgosłup.

Wygodny materac kieszeniowy Prestige Standard

Materac kieszeniowy Prestige Standard

Zastanawiając się, który materac jest lepszy: materac kieszeniowy czy piankowy, warto zainteresować się produktem, który łączy cechy obu tych materacy. Funkcjonalny materac kieszeniowy Prestige Standard to produkt wypełniony sprężynami kieszeniowymi i utwardzony za pomocą pianki materacowej i maty kokosowej. Materac kieszeniowy Prestige Standard odznacza się dwoma stopniami twardości (H3 i H4) w zależności od strony. Zaletą zastosowania sprężyn kieszeniowych jest tu elastyczność punktowa i lepsze dopasowanie materaca do kształtu ciała. Każda sprężyna umieszczona została w materiałowej kieszonce, co przekłada się na ich cichą pracę. Wkład materaca posiada 9 stref twardości przez co zapewnia on lepsze podparcie dla anatomicznej budowy ciała.

Materac piankowy Satisfaction LUX

Materac piankowy Satisfaction LUX

Profilowany materac piankowy Satisfaction LUX łączy w sobie doskonałe parametry techniczne i… obietnicę spokojnego snu. Wnętrze dwustronnego materaca wypełnia pianka wysokoelastyczna, zapewniająca stabilne podparcie dla ciała. Strona średnio miękka (H2) zbudowana została z dodatkowej warstwy pianki wysokoelastycznej ze specjalnymi nacięciami. Karbowana powierzchnia pianki zapewnia lepszą cyrkulację powietrza. Strona średnio twarda (H3) wypełniona została wytrzymałą pianką materacową, wysoce odporną na nacisk i odkształcanie. 

Materac piankowy FOAM + Visco

Materac piankowy FOAM+Visco

Wśród licznych propozycji materacy piankowych warto zwrócić uwagę na model FOAM + Visco – łączy on w sobie różnorodne struktury, które przekładają się na wysoki komfort snu użytkownika. Jest to materac termoelastyczny – jedna z dwóch stron wypełniona została pianką termoelastyczną VISCO, która mięknie pod wpływem ludzkiego ciała i dopasowuje się do jego kształtów. Karbowana  powierzchnia pianki poprawia krążenie krwi i zwiększa cyrkulację powietrza. Drugą stronę wypełniono pianką materacową. Pokrowiec wykonany został z antyalergicznej tkaniny pikowanej na włóknie puszystym, który przyjemnie otula skórę i zapewnia komfort cieplny.


powrót
Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności