Materac dwustronny

Materac dwustronny

Dbając o Państwa komfort, a zarazem o podwyższenie jakości nasza firma stworzyła materace dwustronne. Jest to niezwykle praktyczne rozwiązanie – poprzez korzystanie z obu stron materaca możliwe jest znaczące wydłużenie żywotności produktu. Wybór materaca dwustronnego to także szansa na przetestowanie różnych parametrów i określenie, jaka twardość i wypełnienie będą dla nas najlepsze. Co warto wiedzieć o materacach dwustronnych?

Jak działają materace dwustronne?

Strona materaca, na której śpimy, ma wpływ na regulację temperatury podczas snu. Jeśli ktoś lubi ciepło w zimową noc proponujemy stronę wykonaną z pianki termo elastycznej, która reaguje na temperaturę ciała i dopasowuje się do ergonomii człowieka. Natomiast w upalną letnią noc warto mieć do dyspozycji materac posiadający stronę twardą, na podłożu z maty kokosowej, która znacznie utwardza powierzchnię i będzie zdecydowanie chłodniejsza w upalne noce.

Jak projektowany jest materac dwustronny?

Materac dwustronny łączy ze sobą najczęściej dwa parametry: H3 i H4 (rzadziej H2 i H4, H2 i H3). Cyfry od 1 do 4 określają twardość materaca (H1 – miękki, H2 – średnio miękki, H3 – średnio twardy, H4 – twardy). Strony niektórych materaców dwustronnych określane są również jako letni i zimowe, co może być sugestią podczas wykorzystywania ich w konkretnych porach roku.

materac dwustronny

W przypadku upalnych letnich nocy rekomendowane jest używanie strony letniej, twardszej, której budowa i struktura wpływa na polepszenie cyrkulacji powietrza i wentylowanie skóry użytkownika. W czasie zimy warto wykorzystać stronę zimową, wypełnioną najczęściej pianką termoelastyczną VISCO, która mięknie pod wpływem ludzkiego ciała i dopasowuje się do jego kształtów. Strona zimowa nierzadko uzupełniana jest także wełną, której zadaniem jest polepszenie termoizolacji. Materac z wełną przyczyni się do zmniejszenia dolegliwości reumatycznych. Materac dwustronny to inwestycja na lata, która przyniesie nam wygodny i spokojny sen.

Materac dwustronny Comfort Optimal

materac dwustronny Comfort Optimal

Chcąc przekonać się o możliwościach, jakie daje materac dwustronny, warto wybrać model o wysokich parametrach technicznych. Takim bez wątpienia jest materac sprężynowy Comfort Optimal. Wnętrze materaca wypełniają odporne na odkształcenia sprężyny bonelowe. Strona zimowa materaca (H2) stworzona została przy użyciu pianki wysokoelastycznej, która odznacza się znacznie lepszymi parametrami podtrzymywania ciała w porównaniu do pianek materacowych. Wnętrze pianki przypomina lateks – porowata struktura sprzyja lepszej cyrkulacji powietrza i hamowaniu rozwoju grzybów. Po stronie zimowej wykorzystano także system 9 stref twardości. Po stronie letniej (H3) umieszczono klasyczną piankę materacową oraz matę kokosową. Całość zamknięto w antyalergicznym pokrowcu z wygodnym zamkiem błyskawicznym.

Materac piankowy Satisfaction Standard

materac dwustronny Satisfaction Standard

Również materace piankowe mogą być konstruowane w taki sposób, aby obie ich powierzchnie były użytkowe. Doskonałym przykładem jest materac dwustronny Satisfaction Standard. Strona twarda (H4) tego modelu stworzona została z pianki wysokoelastycznej, zapewniającej świetne parametry podtrzymywania ciała. Piankę uzupełniono o system Studio M, który pozwala na ograniczenie rozwoju pleśni i roztoczy. Strona średnio twarda (H3) wykonana została z pianki materacowej oraz maty kokosowej, której zadaniem jest usztywnienie konstrukcji.

Klasyczne materace piankowe często wybierane są przez wzgląd na ich atrakcyjne ceny jako materace dziecięce. Prezentowany model zapewni wygodny i spokojny sen oraz stabilne podparcie dla ciała.

Materac dwustronny Latex Junior dla dziecka

materac dwustronny dla dziecka Latex Junior

Materace dwustronne tworzone są także z myślą o najmłodszych – jednym z najchętniej wybieranych jest materac dziecięcy Latex Junior, którego wnętrze wypełniają innowacyjne pianki oraz sprężyny kieszeniowe. Jedna strona materaca wypełniona jest klasyczną pianką materacową o wysokiej odporności na odkształcenia. Zapewnia ona odpowiednie ułożenie dziecka w czasie snu. Drugą stronę  materaca wypełniono pianką lateksową, podzieloną na 3 strefy twardości. Zastosowanie lateksu pozwoliło na zachowanie wysokiej higieny snu, ograniczenie rozwoju bakterii i roztoczy. Materace takie rekomendowane są jako materace antyalergiczne . Boki materaca wypełniają belki ochronne.

Większość z naszych materacy to materace dwustronne

Większość z proponowanych przez Studio M materacy, jest dwustronna. Dzięki temu mamy do dyspozycji dwie twardości materaca. Możliwość korzystania z dwóch stron materaca, znacznie wydłuża jego żywotność. Należy pamiętać, że najlepiej zmieniać stronę materaca, na której śpimy, co kilka miesięcy. Cała konstrukcja materaca zachowuje wówczas swój kształt, a dzięki czemu Państwa materac będzie służył lata.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami, którzy pomogą wybrać materac dostosowany do Państwa potrzeb.


powrót
Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności