Materac dla dziecka – prosty sposób na spokojny sen

Wielu rodziców zastanawia się, jak zapewnić dziecku najlepsze warunki do spokojnego snu. Odpowiedź jest bardzo prosta: konieczne jest wybranie takiego materaca, który zapewni mu komfort i wygodę. Materac dla dziecka powinien być wykonany z trwałych tworzyw wspomagających cyrkulację powietrza. Na jakie parametry zwracać uwagę podczas poszukiwania materaca dla dziecka?

Sekret idealnego materaca dla dziecka to jego wnętrze!

Wybierając idealny materac dla dziecka przede wszystkim chcemy, aby był on wygody i nie powodował alergii. Równie ważne powinno być dla nas wypełnienie takiego produktu – wybór materiałów wypełniających jest dzisiaj bardzo szeroki. Najpopularniejsze są materace piankowe dziecięce, w których wnętrzu znajdziemy elastyczną piankę materacową o doskonałych parametrach technicznych. Taka pianka wspiera odpowiednią pozycję ciała dziecka, jak również wysoki poziom cyrkulacji powietrza. Swobodny przepływ powietrza jest istotny z wielu względów: przede wszystkim pozwala na zmniejszenie procesu pocenia skóry. Druga ważna sprawa to oczywiście zahamowanie powstawania wilgoci wewnątrz struktur materaca. To pociąga za sobą bezpośrednio zahamowanie powstawania grzybów, pleśni, drobnoustrojów chorobotwórczych.

Materac dla dziecka: co warto wiedzieć!

W materacach piankowych dziecięcych stosowane są często maty kokosowe, których zadaniem jest usztywnienie konstrukcji materaca, jak również wychwytywanie wilgoci.

Materac dla dziecka a spreżyny bonellowe

Materac dla dziecka może być również skonstruowany na sprężynach bonellowych, zamkniętych w osobnych kieszonkach materiałowych. Sprężyny nie są połączone ze sobą, przez co uginają się jedynie w miejscach nacisku. Sprężyny podczas pracy nie stykają się ze sobą, dzięki czemu niwelowany jest hałas. Materace kieszeniowe często uzupełniane są o warstwy lateksu.

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności