Kokos w materacu – dlaczego warto

Kokos w materacu – dlaczego warto

Współcześnie wnętrza materaców wypełniają różnorodne struktury, w tym również kokos – czy kokos w materacu wpłynie pozytywnie na stopień naszego wypoczynku? Kiedy i w jakim celu wykorzystywane są maty kokosowe? Jak obecność włókien kokosowych wpłynie na nasze zdrowe?

Kokos w materacu – dlaczego warto?

Dobry materac do spania nie tylko zapewnia nam doskonałe podparcie dla ciała, ale również dba o to, aby zachowana była higiena snu. Współcześnie różnorodność struktur wypełnieniowych materaców jest tak duża, że bez trudu uda nam się dobrać konkretny produkt do swoich potrzeb. Kokos w materacu to jedno z chętniej stosowanych rozwiązań – włókna kokosowe posiadają doskonałe właściwości higroskopijne, przez co możliwe jest wychwytywanie cząsteczek wilgoci wewnątrz materaca i hamowanie rozwoju pleśni czy grzybów. Kokos w materacu pozwala także na usztywnienie jego konstrukcji bez utraty elastyczności oraz stanowi jedną z warstw twardszych stron materaców dwustronnych. Jakie modele materaców z matą kokosową warto wybrać?

Materac sprężynowy z kokosem Comfort Standard

kokos w materacu Comfort Standard

Klasyczne materace sprężynowe oferowane są dzisiaj w zupełnie nowej odsłonie – poprzez uzupełnienie wnętrza o innowacyjne struktury możliwe stało się osiągnięcie lepszych parametrów podtrzymywania ciała. Materac Comfort Standard wypełniony jest sprężynami bonellowymi o wysokiej odporności na uszkodzenia i odkształcenia. Materac ten to produkt dwustronny: strona średnio miękka (materac H2) wypełniona jest pianką materacową o karbowanej powierzchni. Stronę średnio twardą tworzy pianka materacowa oraz mata kokosowa – kokos w materacu wychwytuje wilgoć i poprawia higienę snu.

Materac piankowy kokosowy Satisfaction Standard

kokos w materacu Satisfaction Standard

Materac Satisfaction Standard to jeden z najchętniej wybieranych modeli – wynika to ze świetnych parametrów technicznych i atrakcyjnej ceny. Rdzeń materaca tworzy gruby blat pianki wysokoelastycznej, która posiada znacznie lepsze parametry podtrzymywania ciała niż klasyczne pianki, zapewnia wysoki komfort i sprężystość struktury. Wysoki poziom porowatości sprawia, że pianka wysokoelastyczna sprzyja lepszej cyrkulacji powietrza. Materac Satisfaction Standard uzupełniono pianką materacową o karbowanej powierzchni oraz matą kokosową. Kokos w materacu pozwala na usztywnienie konstrukcji. Całość zamknięto w przyjemnym w dotyku pokrowcu, uzupełnionym o zamek błyskawiczny.

Kokos w materacu Prestige Exclusive

kokos w materacu Prestige Exclusive

Dwustronny materac kieszeniowy Prestige Exclusive to propozycja dla wymagających użytkowników. Jego rdzeń tworzą sprężyny kieszeniowe o dużej elastyczności punktowej, co przekłada się na lepsze podparcie dla anatomicznych kształtów ciała. Strona letnia (materac H4) wykonana została z połączenia pianki materacowej oraz maty kokosowej. Po stronie średnio miękkiej umieszczono piankę wysokoelastyczną i piankę termoelastyczną VISCO. Ta ostatnia pod wpływem ciepła skóry mięknie i każdorazowo dopasowuje się do kształtów ciała. Materac z kokosem Prestige Exclusive posiada 9 stref twardości, dzięki czemu każda partia ciała posiada odpowiednie podparcie.

Antyalergiczny materac lateksowy z kokosem Latex Optimal

kokos w materacu Latex Optimal

Reakcje alergiczne organizmu są szczególnie uciążliwe nocą – kaszel, katar i drapanie w gardle uniemożliwiają spokojny wypoczynek. Z myślą o alergikach prezentujemy materac Latex Optimal, którego wnętrze wypełnia pianka lateksowa. Zastosowanie lateksu pozwoliło na zapewnienie lepszej cyrkulacji powietrza, hamowanie rozwoju grzybów i drobnoustrojów. Wewnątrz materaca znajdziemy również sprężyny kieszeniowe, uginające się punktowo, wyłącznie w miejscu nacisku. Latex Optimal to produkt dwustronny – twarda strona zimowa wykonana została z pianki materacowej. Kokos w materacu usztywnia wnętrze i wychwytuje wilgoć.


powrót
Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności