Jaki materac dla Niemowlaka

Jaki materac dla Niemowlaka

Każdy z nas chce jak najlepiej dla malucha, który zawładnie naszymi uczuciami już od pierwszych chwil życia. Rodzice tygodniami rozważają jaka wyprawka, łóżeczko czy materac. Wybór materaca jest bardzo ważny, ponieważ niemowlę w pierwszych miesiącach życia, spędza w nim większość czasu.

Jak wybrać materac dla niemowlaka?

Materac nie powinien być ani za twardy ani za miękki. Ze względów ortopedycznych powinien być na tyle elastyczny, by mógł się swobodnie dopasować do kształtów i pozycji śpiącego dziecka. W szczególny sposób musimy zadbać o kręgosłup niemowlaka, która powinien być jednakowo podparty na całej długości.

Studio M oferuje szeroką gamę materacy dla niemowlaka – zapraszamy do kontaktu.

Idealny materac dla niemowlaka

Spokojny sen dziecka to priorytet każdego rodzica. Podczas snu organizm malucha się regeneruje, ma możliwość walki z drobnoustrojami i infekcjami. Zadając sobie pytanie: jak wybrać dobry materac dla dziecka powinniśmy uwzględnić nie tylko jego komfort, ale i bezpieczeństwo. Obecnie bez trudu znajdziemy modele materacyków, które wspierać będą komfortowy sen. Wybierając konkretny materac zwracajmy uwagę przede wszystkim na jego wypełnienie – to ono będzie gwarancją zdrowia i dobrego samopoczucia dziecka tuż po przebudzeniu.

Materac wolny od drobnoustrojów i bakterii

Higiena snu dziecka jest niezwykle istotna, szczególnie w pierwszych latach życia. Zwiększająca się ilość alergii u dzieci sprawia, że rodzice z dużą dbałością muszą dobierać przedmioty codziennego użytku. Dotyczy to również materaców, dlatego topowi producenci proponują nowoczesne materace o właściwościach antyalergicznych. Ich wnętrze jest doskonale wentylowane, dzięki czemu skutecznie hamowany jest rozwój bakterii i roztoczy.

Satisfaction Junior 2 – piankowy materac dla niemowlaka

jaki materac dla niemowlaka - Materac dziecięcy Satisfaction Junior 2

Jednymi z najchętniej wybieranych są piankowe materace dla dzieci– posiadają one doskonały stosunek jakości do ceny, a ich wypełnienie skutecznie podpiera kręgosłup, barki i biodra malucha. Dzięki zastosowaniu systemu STUDIO M znacząco poprawiono cyrkulację powietrza wewnątrz. Materac Satisfaction Junior 2 jest produktem, którego rdzeń wypełnia klasyczna pianka materacowa. Jest ona wysoce odporna na odkształcenia i odgniatanie, przez co będzie służyć przez wiele lat. Wewnątrz materaca umieszczono także matę kokosową – jej głównym zadaniem jest usztywniane konstrukcji materaca. Warto również wiedzieć, że naturalne włókna doskonale chłoną cząsteczki wilgoci, przez co we wnętrzu materaca nie będzie pojawiać się pleśń.

Materacyk piankowy Satisfaction Junior 2 uzupełniono o system bezpieczeństwa – specjalnie zaprojektowane belki chronią malucha przed uderzeniem w ramę łóżka. Całość otacza przyjemny w dotyku, antyalergiczny pokrowiec wyposażony w zamek błyskawiczny.

Materac Prestige Junior – nowoczesny materac kieszeniowy dla dziecka

jaki materac dla niemowlaka - Materac dziecięcy Prestige Junior

W celu zapewnienia dziecku wygody warto postawić na sprawdzone rozwiązania – materac kieszeniowy Prestige Junior należy do jednych z najchętniej wybieranych. Innowacyjne sprężyny uginają się punktowo, zapewniają doskonałe podparcie dla ciała, a ich stożkowaty kształt sprzyja lepszej cyrkulacji powietrza. Materac uzupełniono o elastyczną piankę materacową o wysokiej odporności na odkształcenia. Powierzchnia pianki ma karbowaną powierzchnię – specjalny system STUDIO M znacząco poprawia system wentylacji wewnątrz materaca.

Materac dziecięcy Latex Junior

jaki materac dla niemowlaka - Materac dziecięcy Latex Junior

Materac lateksowy Latex Junior to innowacyjny produkt, którego rdzeń wypełniono sprężynami kieszeniowymi – odznaczają się one elastycznością punktową i uginają jedynie w miejscu nacisku. Każda ze sprężyn umieszczona została w materiałowej kieszonce, co przekłada się na ich znacznie cichszą pracę. Wewnątrz materaca umieszczono piankę lateksową– materiał ten posiada właściwości antyalergiczne, sprzyja lepszej cyrkulacji powietrza, hamuje rozwój drobnoustrojów. Lateks doskonale podtrzymuje ciało i zapewnia wysoki poziom komfortu snu.

Produkt uzupełniono o specjalne belki, których zadaniem jest ochrona dziecka przed uderzeniem w ramy łóżeczka. Materac Latex Junior wykończono miękkim pokrowcem pikowanym na włóknie puszystym o właściwościach antyalergicznych. Delikatnie otula on ciało i zapewnia komfort termiczny.


powrót
Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności