Jaki materac dla dziecka wybrać?

Jaki materac dla dziecka wybrać?

Chcąc zagwarantować dziecku spokojny i wygodny sen konieczne jest zadbanie o odpowiedni materacykach do łóżeczka – jaki materac dla dziecka okaże się najlepszy? Szukając idealnego modelu z pewnością natkniemy się na wiele interesujących produktów, które zaskoczą nas wypełnieniem czy ceną. Warto jednak przyjrzeć im się z bliska!

Jaki materac dla dziecka zapewni odpowiednie podparcie dla kręgosłupa?

Szukając materaca dla dziecka przede wszystkim powinniśmy pamiętać o tym, że podłoże do spania powinno wspierać naturalne krzywizny ciała: kręgosłup, barki, biodra. Zapewnienie prawidłowej pozycji w łóżku jest gwarancją zdrowia dziecka, jak również jego komfortowego snu. Współcześnie materace do spania dla dzieci wypełniane są różnorodnymi tworzywami, których zadaniem jest zapewnienie podparcia dla kręgosłupa, jak i zagwarantowanie odpowiedniej elastyczności podłoża. Jaki materac dla dziecka wybrać w szerokim wachlarzu modeli dostępnych na rynku?

Jaki materac dla dziecka?

Szukając idealnego materaca dla malucha ważne są dla nas dwa zagadnienia: komfort dziecka oraz cena produktu. Na szczęście materace dla dzieci dostępne są w atrakcyjnych cenach, przez co jako rodzice możemy zdecydować się na naprawdę wysokiej klasy produkt. Jaki materac dla dziecka okaże się najlepszy: piankowy, lateksowy, kieszeniowy? Każdy z wymienionych modeli posiada wiele zalet!

Materace kieszeniowe – innowacja na wyciągnięcie ręki

Materace kieszeniowe są obecnie jednymi z najchętniej kupowanych, zarówno w przypadku osób dorosłych, jak i dzieci. Ich rdzeń tworzą sprężyny kieszeniowe, które uginają się punktowo, wyłącznie w miejscu nacisku. Zastanawiając się jaki materac do łóżka dziecka wybrać warto rozważyć modele kieszeniowe: sprężyny pracują w nich niezależnie od siebie, co oznacza, że biodra i barki otrzymają prawidłowe podparcie. W materacach kieszeniowych dla dzieci stosowane są także nowoczesne pianki, których zadaniem jest podniesienie elastyczności podłoża.

Materac kieszeniowy Prestige Junior – idealny wybór dla dziecka!

materac dla dziecka Prestige Junior

Wśród rekomendowanych materacy dziecięcych często wymienia się model Prestige Junior. Jest to model kieszeniowy: jego rdzeń tworzy zwarta struktura sprężyn kieszeniowych. Każda z nich zamknięta jest w materiałowej kieszonce – takie rozwiązanie sprawia, że minimalizowany jest hałas podczas pracy sprężyn, a użytkownik śpi spokojniej. Sprężyny kieszeniowe w modelu Prestige Junior uginają się punktowo i pracują niezależnie od siebie. Dzięki temu materac ugina się jedynie w miejscu nacisku, stanowiąc idealne podparcie dla bioder, barków. Sprężyny kieszeniowe z obu stron zasłonięte zostały piankami materacowymi – poprawiają one elastyczność materaca, gwarantują spokojny sen. Model ten uzupełniono o system Studio M, który zwiększa stopień cyrkulacji powietrza wewnątrz materaca i sprawia, że podnosi się także higiena snu.

Materac zamknięto w przyjemnym dla skóry pokrowcu z tkaniny antyalergicznej. Całkowita wysokość materaca to 16 cm.

Jaki materac dla dziecka wybrać: modele piankowe

Materace piankowe są chętnie wybierane przez kupujących – wynika to zarówno z ich atrakcyjnej ceny, jak i świetnych parametrów technicznych. Współcześnie w materacach dla dzieci stosowane są różnorodne pianki, których zadaniem jest poprawienie komfortu snu. Tanie materace piankowe z pewnością nie obciążą kieszeni młodych rodziców i pozwolą dziecku spać spokojnie.

Klasyczny materac piankowy Satisfaction Junior

materac dla dziecka piankowy Prestige Junior

Jaki materac dla dziecka kupić, aby zapewnić mu wygodny sen? Chętnie wybieranym modelem dla dzieci jest klasyczny materac piankowy Satisfaction Junior. Model ten charakteryzuje zwarta budowa: rdzeń stworzony został z pianki materacowej, odpornej na odkształcenia czy ugniatanie. Karbowana powierzchnia pozwala na poprawienie krążenia krwi użytkownika i zwiększenie cyrkulacji powierza, co przyczynia się do większej higieny snu. Ochronne belki minimalizują ryzyko uderzenia dziecka o ramy łóżka. Antyalergiczny pokrowiec pozwoli na zminimalizowanie reakcji alergicznych. Zamek błyskawiczny w pokrowcu umożliwi jego szybkie ściąganie i pranie w pralce.

Materac piankowy Satisfaction Junior 2

materac dla dziecka z kokosem Satisfaction Junior 2

Jednym z najciekawszych przykładów materacy piankowych dla dzieci jest model Satisfaction Junior 2. Jego rdzeń tworzy elastyczna pianka materacowa, odporna na odkształcenia i ugniatanie. Karbowana powierzchnia pianki sprzyja lepszej cyrkulacji powietrza wewnątrz materaca i delikatnie masuje skórę dziecka. Jedna ze stron użytkowych prezentowanego modelu wyposażona została w matę kokosową, która pozwoliła na usztywnienie konstrukcji. Zastosowanie włókien kokosowych sprzyja także zmniejszeniu ilości wilgoci: włókna posiadają właściwości higroskopijne. Boki materaca zabezpieczono poprzez stworzenie belek ochronnych – dzięki nim minimalizowane jest ryzyko uderzenia dziecka o szczebelki łóżka. Materac do łóżka Satisfaction Junior 2 umieszczono w antyalergicznym pokrowcu z zamkiem błyskawicznym. Tkanina jest miła i przyjemna w dotyku, nie powoduje podrażnień skóry.

Materac dziecięcy piankowy 70x140cm

materac dla dziecka piankowy 70x140

Klasyczny materac piankowy dla dziecka o wymiarach 70x140 to jeden z chętniej wybieranych modeli w naszej ofercie. Jego wnętrze wypełnia trwała pianka materacowa o karbowanej powierzchni – taka struktura subtelnie masuje skórę i poprawia jej ukrwienie. Zastosowanie jednolitej struktury materaca pozwala na jego obracanie, zmianę strony użytkowej. Jest to zalecane – pozwala to na znaczne wydłużenie żywotności materaca. Poprzez wykorzystanie systemu STUDIO M materacyk jest doskonale wentylowany, co przekłada się na większą higienę snu.

Materace lateksowe – odpowiedni wybór dla małych alergików

Alergie na roztocza i kurz to powszechna przypadłość, która dotyka również małe dzieci. Jaki materac dla dziecka wybrać, aby zminimalizować reakcje alergiczne takie jak kichanie, katar czy swędzenie oczu? Konieczne jest wybranie materaca dedykowanego alergikom. Wśród licznych propozycji warto wybrać materac z lateksem, który będzie sprzyjał swobodniej wymianie powietrza i hamowaniu rozwoju drobnoustrojów wewnątrz materaca.

Materac dziecięcy Latex Junior

materac dla dziecka z lateksem Latex Junior

Dwustronny materac Latex Junior to ekskluzywny produkt, który znacząco podniesie komfort snu dziecka. Jego rdzeń tworzą pracujące punktowo sprężyny kieszeniowe. Uginają się one jedynie w miejscu nacisku co sprzyja lepszemu podparciu dla kręgosłupa. Materac Latex Junior to model dwustronny: jedną stronę użytkową wykonano z klasycznej pianki materacowej o karbowanej powierzchni. Dzięki zastosowaniu falowanej struktury możliwa jest lepsza cyrkulacja powietrza i delikatne masowanie skóry dziecka.

Druga strona materaca wykonana została z grubego blatu lateksu – lateks charakteryzuje się dużą ilością kanalików w swojej budowie. Kanaliki poprawiają cyrkulację powietrza wewnątrz materaca, sprawiają również, że materac jest bardzo lekki. Struktura lateksu szybko wraca do swojej pierwotnej formy i nie zmienia się przez długi czas. Lateks pozwala na hamowanie rozwoju bakterii i grzybów. Materac dla alergika z lateksem zmniejsza reakcje uczuleniowe i pozwala na spokojny sen. O bezpieczeństwo dziecka zadbają specjalne belki ochronne, które chronią przed uderzeniem o ramy łóżeczka. Całość zamknięto w miękkim i przyjemnym w dotyku pokrowcu z zamkiem błyskawicznym.

Jak dbać o materac dla dziecka?

Myśląc o tym, jaki materac dla dziecka wybrać powinniśmy również zastanowić się: jak dbać o materac, by mógł służyć jak najdłużej. Rekomendowana jest przede wszystkim zmiana strony użytkowej co kilka miesięcy – ten zabieg pozwoli znacznie wydłużyć żywotność materaca. Druga istotna sprawa to odkurzanie powierzchni materaca: raz na jakiś czas warto odkurzyć materac, aby zminimalizować ilość roztoczy i kurzu w jego wnętrzu. Kilka razy w roku powinniśmy także wystawić materac na balkon korzystając ze słonecznej pogody. Wietrzenie struktury materaca przyczyni się do zachowania większej higieny snu.

W oferowanych przez nas modelach materacy dla dzieci pokrowce posiadają zamki błyskawiczne. Dzięki nim pokrowce mogą być w prosty sposób ściągane i prane tak często, jak jest to niezbędne. Chcąc wyprać pokrowiec warto zastosować się do instrukcji na metce i dobrać odpowiednią temperaturę prania.


powrót
Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności