Jak wybrać dobry materac?

Jak wybrać dobry materac?

Nasz spokojny i długi sen to najlepsza gwarancja zdrowia i dobrego samopoczucia tuż po przebudzeniu. Coraz więcej uwagi poświęcamy warunkom, w jakich śpimy: decydujemy się na  konkretne łóżka jak również z dużą precyzją wybieramy materac. Jak wybrać dobry materac, aby faktycznie wspierał on nasze zdrowie i sprawiał, że każdego dnia budzić się będziemy w dobrym nastroju? Możliwości jest sporo – warto przyjrzeć im się z bliska!

Jak wybrać dobry materac, aby gwarantował on komfortowy sen?

Głównym zadaniem materaca jest umożliwienie przyjęcia dogodnej pozycji do spania. W tym celu stosowane są różnorodne sprężyny i pianki wypełnieniowe. Nowoczesne materace zapewniają odpowiednie podparcie dla naszego kręgosłupa, odciążają mięśnie. Wiele topowych produktów dedykowanych jest również dla osób z dolegliwościami bólowymi czy reumatyzmem. Poprzez odpowiedni wkład materaca oraz rozłożenie stref twardości możliwe jest zminimalizowanie problemów zdrowotnych. O tym jak wybrać dobry materac mówią fizjoterapeuci – produkt ten musi być dostosowany przede wszystkim do naszej wagi i preferencji.

Dobry materac kieszeniowy, czyli Prestige Exclusive

Materace kieszeniowe są jednymi z najchętniej wybieranych – jest to zasługa doskonałych parametrów technicznych i wypełnienia. Zastanawiając się jaki wybrać dobry materac warto zwrócić uwagę na materac kieszeniowy Prestige Exclusive, który zapewni idealne podparcie dla ciała i zagwarantuje nam spokojny sen.

jak wybrać dobry materac?

Wnętrze materaca Prestige Exclusive wypełniają sprężyny kieszeniowe – ich największą zaletą jest elastyczność punktowa, dzięki której materac świetnie dopasowuje się do ciała. Sprężyny pracują niezależnie od siebie, a każda z nich umieszczona jest w materiałowej kieszonce – to sprawia, że nie ocierają się one o siebie i pracują znacznie ciszej. Materac Prestige Exclusive to produkt dwustronny: strona średnio twarda (H3) wypełniona została pianką wysokoelastyczną i pianką termoelastyczną VISCO. Pianka termoelastyczna mięknie pod wpływem ludzkiego ciała i każdorazowo dopasowuje się do jego kształtów. Strona twarda (H4) złożona jest z klasycznej pianki materacowej oraz maty kokosowej – jej zadaniem jest usztywnienie konstrukcji. Strona twarda zalecana jest do użytku w okresie letnim – znacząco poprawi ona cyrkulacje powietrza i zapewni odpowiednią wentylację skóry.  

Dobry materac piankowy, czyli Foam+Visco+Latex

jak wybrać dobry materac?

Jak wybrać materac, aby zapewnił on nam wygodę a jednocześnie nie nadwerężył domowego budżetu? Materac piankowy dla wielu osób to pierwszy produkt tego typu. Warto znaleźć model, który realnie poprawi jakość naszego snu i zagwarantuje nam odpowiednie podparcie dla ciała. Doskonałym przykładem jest średnio miękki materac piankowy Foam+Visco+Latex (H2). Model ten to materac termoelastyczny dwustronny: z jednej strony znajdziemy karbowaną piankę termoelastyczną, z drugiej – płytę pianki lateksowej. Struktury te rozdziela elastyczna pianka materacowa. Udogodnieniem jest wewnętrzny system cyrkulacji Studio M.

Jak wybrać dobry materac – poznaj zalety materaców lateksowych!

Zastanawiając się jak wybrać dobry materac warto zwrócić uwagę na materace lateksowe. Lateks świetnie dopasowuje się do sylwetki, zapewnia wygodny sen. Wewnętrzny system kanalików sprzyja także lepszej cyrkulacji powietrza, przez co hamowany jest rozwój bakterii wewnątrz struktury materaca. Przykładem rekomendowanego materaca lateksowego jest model Latex Optimal, którego rdzeń stanowią klasyczne sprężyny kieszeniowe, uginające się punktowo. Poza warstwą lateksu wewnątrz materaca znajdziemy także piankę materacową i matę kokosową, które usztywniają konstrukcję i nadają jej elastyczności.


powrót
Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności