Jak dbać o materac?

Jak dbać o materac?

Stan naszego materaca mają kolosalny wpływ na jakość naszego snu – jak dbać o materac, aby wspierał on codzienny wypoczynek i pozwalał witać każdy dzień z uśmiechem?

Wybór materaca dopasowanego do naszych potrzeb to zaledwie połowa sukcesu – tak samo ważne jak jego parametry będą ochrona i pielęgnacja. Zagadnienia te są niezwykle ważne: poprzez odpowiednią konserwację będziemy mogli cieszyć się doskonałymi parametrami wybranego materaca przez wiele lat. Produkt ten będzie wspierać krzywizny naszego ciała, zapewni podparcie dla barków, bioder, przyczyni się także do zwiększenia higieny snu.

Jak dbać o materac w pięciu prostych krokach

Najważniejsze zasady, które pozwolą dbać o materac:

  1. zadbać o odpowiednie podłoże dla materaca: po wyborze odpowiedniego materaca, istotną rzeczą jest by umieścić go na odpowiednim podłożu. Rama dobrana do wielkości materaca, wyposażona w stelaż będzie zapobiegać deformacji, a zarazem odpowiednio wentylować.
  2. zmiana strony materaca przynajmniej dwa razy w roku: wszystkie materace Studio M są dwustronne: lato/zima, dlatego warto korzystać ze wskazówek producenta – czyli przynajmniej dwa razy w roku zmieniać stronę materace, adekwatnie do pory roku. Przewracając materac dbamy o jego równomierne zużywanie się, co przedłuża jego żywotność.
  3. wybrać materac ze zdejmowanym pokrowcem / stosować nakładki higieniczne: tworząc nasze materace zadbaliśmy aby pokrowce były zdejmowane, co daje możliwość uprania go i zachowania świeżości. Dodatkowo na każdy model stworzyliśmy nakładki higieniczne, które chronią materac przed zabrudzeniem i zniszczeniem.
  4. raz na jakiś czas odkurzać i wietrzyć materac: mimo iż zastosowaliśmy system cyrkulacji powietrza Studio M, który ogranicza gromadzenie kurzu i rozmnażanie roztoczy, warto od czasu do czasu odkurzyć materac, jak również przewietrzyć go na świeżym powietrzu.
  5. materac nie jest trampoliną: istotną kwestią jest aby nasze pociechy nie wykorzystały naszego materaca jako trampoliny, gdyż może to doprowadzić do zdeformowania jego wkładu.

To najważniejsze zasady, które pozwolą utrzymać materac w dobrej formie.

Wybór materaca dopasowanego do łóżka

Kupując dobry materac do spania przede wszystkim pamiętajmy o tym, aby był on dokładnie dopasowany do wymiarów ramy łóżka. Istotne jest osadzenie go na odpowiednim podłożu: rama wyposażona w stelaż pozwoli na odpowiednie podparcie dla materaca, zapobiegnie deformacji i zapewni wysoki poziom wentylacji jego wnętrza. Swobodny dostęp powietrza do wewnętrznych struktur materaca sprawi, że minimalizowana będzie ilość cząsteczek wilgoci i rozwój pleśni czy drobnoustrojów.

Tworzywa, które wspierają ochronę materaca

Jako producenci wiemy najlepiej, jak dbać o materac. Oferując konkretne modele gwarantujemy, że ich wypełnienie będzie zabezpieczone przed przedwczesnym niszczeniem czy gromadzeniem roztoczy. O zachowanie większe higieny snu zadba kokos w materacu. Naturalna mata kokosowa sprzyja wychwytywaniu cząsteczek wilgoci i hamowaniu rozwoju pleśni. Maty kokosowe znaleźć można w modelach Comfort Exclusive, Prestige Optimal czy Latex Exclusive.

Jak dbać o materac dwustronny?

Wielu użytkowników zastanawia się, jak dbać o materac dwustronny. Z odpowiedzią spieszą producenci. Zaleca się, aby w przypadku materaców dwustronnych przynajmniej dwa razy w roku zmieniać ich stronę użytkową, adekwatnie do pory roku.

Jednym z najchętniej wybieranych modeli jest materac kieszeniowy Prestige Exclusive, którego rdzeń tworzą zamknięte w materiałowych kieszonkach sprężyny kieszeniowe. Wygodny materac do spania Prestige Exclusive oferuje dwie strony użytkowe: bardziej miękką i twardszą, dostosowaną do warunków panujących zimą i latem. W okresie zimy strona bardziej miękka otula ciało i pozwala zachować komfort termiczny. Strona letnia, twardsza, gwarantuje lepszą wentylację ciała w czasie upalnych nocy.

Poprzez wykorzystanie obu stron użytkowych możemy znacząco przedłużyć żywotność naszego materaca i poprawić system cyrkulacji powietrza w jego wnętrzu.

Nowoczesne pokrowce na materace

By zachować jak największą higienę snu nasze materace zostały zaopatrzone w zdejmowane, trwałe pokrowce. Miękkie i przyjemne w dotyku pokrowce posiadają zamki błyskawiczne, przez co możliwe jest ich szybkie ściągnięcie i pranie w pralkach automatycznych. Zdejmowane, wygodne pokrowce posiadają klasyczne materace, materace nawierzchniowe jak i materace do spania dla najmłodszych. W pralce prać można również dostępną w naszej ofercie nakładkę higieniczną na materac.

Jak dbać o materac poprzez regularne odkurzanie i wietrzenie?

Doskonałym sposobem na to jak dbać o materac jest jego regularne odkurzanie. Pomimo stosowania innowacyjnych technik, takich jak SYSTEM Studio M wewnątrz materaca mogą gromadzić się roztocza i kurz. Dzięki odkurzaniu materaca oraz jego wietrzeniu zminimalizujemy ten problem praktycznie do zera (kołdra antyalergiczna czy z naturalnego puchu też powinna być regularnie wietrzona). Decydując się na wietrzenie materaca na balkonie czy tarasie zwracajmy uwagę na pogodę: musi być ona słoneczna i bezwietrzna.


powrót
Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności