Jak wybrać dobry materac do sypialni?

Jakość naszego snu w największym stopniu zależy od odpowiedniego materaca – tych na polskim rynku nie brakuje. Przed zakupem warto jednak zastanowić się, jakie są nasze potrzeby i oczekiwania, aby dobrać produkt dopasowany do nas. Jak wybrać dobry materac do sypialni? Czy warto zwracać uwagę na nowoczesne technologie?

Dlaczego wysokiej jakości materac jest tak ważny?

Odpowiedni materac zapewni nam nie tylko komfort, ale również zdrowie. W zależności od jego wypełnienia oraz warstw będzie on wpływał na wygodę snu, odpowiednią pozycję kręgosłupa, będzie także zapewniał solidne podparcie dla ciała. Źle dobrany materac bardzo szybko sprawi, że każdego dnia będziemy budzić się zmęczeni a nasz stan zdrowia pogorszy się.

Doby materac do sypialni: jaka technologia jest najlepsza?

Obecnie szeroki wybór materaców sprawia, że każdy bez trudu znajdzie coś dla siebie. Jednymi z najchętniej wybieranych są materace piankowe. Ich wnętrze wypełniają pianki wysokoelastyczne, materacowe, termoelastyczne. W zależności od rodzaju pianki materac może być bardziej lub mniej twardy. Dodatkowo stosowane są w ich przypadku także maty kokosowe, których zadaniem jest usztywnianie konstrukcji. Materace piankowe bardzo często wybierane są do łóżeczek dziecięcych.

Tworzywa, które wpływają pozytywnie na nasze zdrowie

Dobry materac do sypialni posiada wysoki stopień sprężystości i dużą odporność na uszkodzenia. Wśród topowych produktów wymienia się materace kieszeniowe, w których przypadku sprężystość gwarantują przede wszystkim sprężyny bonellowe. Każda z nich zamknięta jest w osobnej kieszonce, przez co pracują znacznie ciszej. W wielu materacach kieszeniowych wykorzystywane są pianki termoelastyczne – pod wpływem ciepła ciała miękną one i subtelnie otulają ciało podnosząc komfortu snu. Warto także zainteresować się piankami lateksowymi – dzięki nim materac jest znacznie lepiej wentylowany, a wewnątrz nie pojawia się pleśń czy bakterie.

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności