Dobry materac do spania na kręgosłup

Dobry materac do spania na kręgosłup

Ból kręgosłupa to powszechny problem, który dotyka coraz więcej osób, zarówno starszych, jak i młodszych. Powodem bólu może być dyskopatia, siedzący tryb życia, brak ruchu, nadmierne obciążenie związane z dźwiganiem. Aby walczyć z tą niedogodnością konieczne jest rozpoznanie przyczyny oraz wdrożenie odpowiednich metod leczenia. Mogą być to konkretne ćwiczenia fizyczne, rehabilitacja lub też… zmiana materaca do spania. Jak wybrać dobry materac do spania na kręgosłup? Czym powinien się odznaczać?

Czy źle dobrany materac może powodować ból kręgosłupa?

Okazuje się, że tak. Zbyt miękkie materace w przypadku osób cięższych nie zapewnią odpowiedniego podparcia. Zbyt twarde materace nie pozwolą na wygodne ułożenie się i przyjęcie komfortowej pozycji. Szukając dobrego materaca do spania na kręgosłup powinniśmy uwzględnić przede wszystkim naszą wagę, kolejno twardość materaca (wyrażaną w parametrze H oraz cyfrach od 1 do 4) oraz jego wypełnienie. Konkretne pianki wewnętrzne i struktury mogą znacząco poprawiać komfort naszego snu lub zupełnie odwrotnie: sprawić, że każdego dnia wstawać będziemy z bólem kręgosłupa. Jaki materac do spania wybrać, aby wspierał on nasze zdrowie?

Materac kieszeniowy Prestige Exclusive

dobry materac do spania na kręgosłup: materac kieszeniowy Prestige Exclusive

Wiele osób zastanawia się co wybrać: materac wysokoelastyczny czy termoplastyczny? Chcąc zapewnić sobie komfortowy sen i szukając materaca o wyższej twardości warto zdecydować się na materac kieszeniowy Prestige Exclusive. Model ten rekomendowany jest jako dobry materac do spania na kręgosłup dla osób borykających się z dolegliwościami bólowymi. Rdzeń materaca stanowią sprężyny kieszeniowe, odznaczające się elastycznością punktową i doskonale dopasowujące się do kształtu ciała.

Materac kieszeniowy Prestige Exclusive to materac dwustronny – strona zimowa (o twardości H3) wypełniona została pianką wysokoelastyczną i pianką termoelastyczną VISCO, która pod wpływem ciepła dopasowuje się do kształtów ciała, zapewniając większą wygodę. Dodatek naturalnej wełny pozwoli na zmniejszenie dolegliwości reumatycznych. Stronę letnią (twardą – H4), wypełnia mata kokosowa, która usztywnia konstrukcję i poprawia cyrkulację powietrza. Po stronie letniej umieszczono też piankę materacową, odporną na odkształcenia i nacisk.

Materac lateksowy Latex Optimal

dobry materac do spania na kręgosłup: materac lateksowy Latex Optimal

Lateks jest tworzywem, które doskonale dopasowuje się do sylwetki, przez co możliwe jest podniesienie wygody snu. Model Latex Optimal zalecany jest jako dobry materac do spania na kręgosłup. Odpowiednie podparcie to nie jedyna zaleta lateksu – jego struktura zapewnia lepszą cyrkulację powietrza, co przekłada się na zwiększenie higieny snu i hamowanie rozwoju bakterii i grzybów. We wnętrzu prezentowanego modelu znaleźć można także klasyczną piankę materacową oraz matę kokosową, której zadaniem jest usztywnienie konstrukcji. Całość otulona została miękkim i puszystym pokrowcem z zamkiem błyskawicznym. Taki pokrowiec bez trudu ściągniemy i wypierzemy w pralce automatycznej.

Dobry materac do spania na kręgosłup – materac z wełną

Jednym ze sprawdzonych i rekomendowanych sposobów na zmniejszenie dolegliwości bólowych kręgosłupa jest materac z wełną. Zastosowanie warstwy wełny w materacu doskonale wpływa na poprawienie krążenia krwi, jak również na zmniejszenie bólu reumatycznego u osób starszych. Dodatek wełny w materacach znacząco wpływa także na poprawienie komfortu cieplnego: wełna doskonale izoluje od chłodu i subtelnie otula skórę.

dobry materac do spania na kręgosłup: materac sprężynowy Comfort Exclusive

Model sprężynowy Comfort Exclusive to zdecydowanie dobry materac do spania na kręgosłup. Produkt ten wypełniają odporne na odkształcenia sprężyny bonelowe, otoczone innowacyjną pianką wysokoelastyczną i pianką termoelastyczna VISCO. Połączenie tych struktur pozwoliło na uzyskanie doskonałego podparcia dla kręgosłupa. O higienę snu i usztywnienie struktury materaca zadba mata kokosowa.


powrót
Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności