Materac wysokoelastyczny – poznaj jego zalety

Wśród licznych materaców dostępnych na naszych wirtualnych półkach materac wysokoelastyczny jest jednym z najchętniej wybieranych. Wysokie parametry techniczne oraz komfort użytkowników to tylko dwie z wielu zalet tego rodzaju materaców. Warto przyjrzeć się materacom wysokoelastycznym z bliska i przekonać się, skąd bierze się ich popularność.

Dlaczego warto wybrać materac wysokoelastyczny?

Materace wysokoelastyczne odznaczają się wykorzystaniem pianki wysokoelastycznej. Tworzywo to różni się od klasycznych pianek materacowych. Struktura pianki wysokoelastycznej jest mniej jednolita, co przekłada się na znaczne lepsze parametry sprężystości i elastyczności. Ze względu na swoją strukturę pianka wysokoelastyczna znacznie lepiej podtrzymuje ciało, stanowiąc także odciążenie dla naszego kręgosłupa. Swoją strukturą pianka wysokoelastyczna przypomina pianki lateksowe – system kanalików wewnątrz sprawia, że materac jest doskonale wentylowany. Cyrkulacja powietrza przekłada się na zachowanie większej higieny snu – hamowany jest rozwój bakterii i grzybów.

Materac wysokoelastyczny – wybierz konkretny model!

Wśród licznych propozycji materaców wysokoelastycznych warto zwrócić uwagę przede wszystkim na modele kieszeniowe – w ich przypadku wewnątrz materaca znajdziemy sprężyny bonellowe. W odróżnieniu od klasycznych materacy sprężynowych materac kieszeniowy ugina się wyłącznie w miejscu nacisku – sprężyny nie są połączone ze sobą, pracują niezależnie od siebie. Istotne jest także to, że każda sprężyna zamknięta jest w osobnej kieszonce, przez co minimalizowany jest hałas. Połączenie pianek wysokoelastycznych i sprężyn bonellowych daje wyjątkowy rezultat – w ręce użytkownika oddawany jest produkt o wysokiej jakości, odporny na uszkodzenia i o doskonałych parametrach technicznych.

Materace wysokoelastyczne wypełniane są również klasycznymi sprężynami bonellowymi, pracującymi spójnie. Takie modele często uzupełniane są matami kokosowymi, których zadaniem jest przede wszystkim usztywnienie konstrukcji, ale i wychwytywanie cząsteczek wilgoci. Zastosowanie tworzywa kokosowego sprawia, że możliwe jest zachowanie wyższej higieny snu – maty kokosowe hamują rozwój pleśni i drobnoustrojów.

Wysokoelastyczne pianki, które dostosowują się do ciała

Interesującą technologią w przypadku materaców wysokoelastycznych jest zastosowanie pianek termoelastycznych VISCO. Struktura pianki mięknie w kontakcie z ciepłem ludzkiego ciała, dopasowując się do naturalnych kształtów ciała. Zastosowanie pianek termoelastycznych wpływa pozytywnie na kondycję naszego kręgosłupa. Pianki termoelastyczne stosowane są również w materacach dwustronnych jako element strony „zimowej”. Miękka i otulająca skórę pianka wpływa na nasze poczucie komfortu oraz zabezpiecza nas przed chłodem.

9 stref twardości w materacach wysokoelastycznych

Większość oferowanych przez nas modeli materaców posiada wkład z dziewięcioma strefami twardości. Taka konstrukcja kolosalnie wpływa na nasz komfort podczas snu – dzięki niej możliwe jest podparcie dla anatomicznej budowy ciała oraz lepsze dopasowanie. Szukając idealnego materaca dla siebie warto zwracać uwagę na takie elementy!

Doskonała cyrkulacja powietrza

W przypadku materaców wysokoelastycznych zadbaliśmy o to, aby struktura wnętrza była stale wentylowana. Zastosowanie pianek lateksowych znacząco wpływa na poprawę higieny snu. Niewielkie kanaliki w strukturze materaca sprzyjają cyrkulacji powietrza, przez co wewnątrz nie pojawia się wilgoć czy pleśń. Na procesie tym korzysta także skóra użytkowników, szczególnie w okresie lata.

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności