Materac wysokoelastyczny – stworzony dla wymagających

Materac wysokoelastyczny – stworzony dla wymagających

Wśród licznych materacy o zróżnicowanym wypełnieniu materac wysokoelastyczny jest jednym z najchętniej wybieranych. Popularność tego produktu wynika przede wszystkim z doskonałych parametrów technicznych oraz łączenia różnorodnych struktur, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie jeszcze lepszych parametrów podtrzymywania ciała. Czy materac wysokoelastyczny poprawi komfort naszego snu? Jakie modele warto rozważyć podczas kupna?

Poznaj strukturę pianki wysokoelastycznej

W przypadku materaców wysokoelastycznych elementem ich wypełniania jest pianka wysokoelastyczna. Tworzywo to różni się od klasycznych pianek materacowych. Struktura pianki wysokoelastycznej jest mniej jednolita, co przekłada się na znaczne lepsze parametry sprężystości i elastyczności. Ze względu na swoje właściwości pianka wysokoelastyczna znacznie lepiej podtrzymuje ciało, stanowiąc także odciążenie dla naszego kręgosłupa, pozwalając na zrelaksowanie okalających go mięśni. Swoją strukturą pianka wysokoelastyczna przypomina pianki lateksowe – system kanalików wewnątrz sprawia, że materac wysokoelastyczny jest doskonale wentylowany. Cyrkulacja powietrza przekłada się na zachowanie większej higieny snu – hamowany jest rozwój bakterii i grzybów, a materace z wykorzystaniem pianki wysokoelastycznej polecane są alergikom.

Materac wysokoelastyczny dla wymagających

Pianka wysokoelastyczna łączona jest z różnymi strukturami i wypełnieniami – to sprawia, że materace wysokoelastyczne mogą być stosowane przez użytkowników o różnych wymaganiach. Jednym z najchętniej wybieranych połączeń są materace wysokoelastyczne wypełnione sprężynami kieszeniowymi. Sprężyny kieszeniowe uginają się punktowo, nie są połączone ze sobą, przez co materac ugina się wyłącznie w miejscu nacisku. Dodatkowo zamknięcie sprężyn w materiałowych kieszonkach pozwoliło na wyeliminowanie hałasu podczas ich pracy.

materac wysokoelastyczny Prestige Optimal

Materace wysokoelastyczne wypełniane są również klasycznymi sprężynami bonellowymi, pracującymi spójnie. Takie modele często uzupełniane są matami kokosowymi, których zadaniem jest przede wszystkim usztywnienie konstrukcji, ale i wychwytywanie cząsteczek wilgoci. Zastosowanie tworzywa kokosowego sprawia, że możliwe jest zachowanie wyższej higieny snu – maty kokosowe hamują rozwój pleśni i drobnoustrojów.

Wysokoelastyczne pianki, które dostosowują się do ciała

Ciekawą propozycją jest łączenie pianek wysokoelastycznych z innowacyjną pianką termoelastyczną VISCO. Pianka termoelastyczna mięknie pod wpływem ciepła skóry, przez co każdorazowo dopasowuje się do kształtów ciała. Połączenie pianki wysokoelastycznej oraz termoelastycznej pozwala na tworzenie materaców dwustronnych, w których strona bardziej miękka to strona „zimowa” – struktura delikatnie otula ciało i zapewnia odpowiedni komfort termiczny. Strona „letnia”, twardsza, pozwala na swobodną cyrkulację powietrza i wentylowanie skóry użytkownika.

9 stref twardości w materacach wysokoelastycznych

Większość oferowanych przez nas modeli materaców posiada wkład z dziewięcioma strefami twardości. Taka konstrukcja kolosalnie wpływa na nasz komfort podczas snu – dzięki niej możliwe jest podparcie dla anatomicznej budowy ciała oraz lepsze dopasowanie. Szukając idealnego materaca dla siebie warto zwracać uwagę na takie elementy!

Doskonała cyrkulacja powietrza

W przypadku materaców wysokoelastycznych zadbaliśmy o to, aby struktura wnętrza była stale wentylowana. Zastosowanie pianek lateksowych znacząco wpływa na poprawę higieny snu. Niewielkie kanaliki w strukturze materaca sprzyjają cyrkulacji powietrza, przez co wewnątrz nie pojawia się wilgoć czy pleśń. Na procesie tym korzysta także skóra użytkowników, szczególnie w okresie lata.

Materac wysokoelastyczny Satisfaction Exclusive na każdą porę roku

Chcąc zapewnić sobie wygodę snu bez względu na warunki warto wybrać materac wysokoelastyczny Satisfaction Exclusive. Jego rdzeń wypełnia pianka wysokoelastyczna, zapewniająca odpowiedni poziom podparcia dla barków, bioder i pleców. Prezentowany model posiada dwie różniące się od siebie strony, których możemy używać w zależności od pory roku. Strona letnia, twarda (materac H4) wypełniona została klasyczną pianką materacową, która nie odkształca się i nie ugniata nawet po wielu latach użytkowania. Twardsza struktura sprzyja doskonałej cyrkulacji powietrza podczas cieplejszych nocy i pozwala na wentylowanie skóry użytkownika.

materac wysokoelastyczny Satisfaction Exclusive

Strona zimowa, średnio twarda (materac H3) wykonana została z innowacyjnej pianki termoelastycznej VISCO, która pod wpływem ciepła mięknie i dopasowuje się do kształtów ciała. Dzięki piance termoelastycznej VISCO skóra użytkownika jest subtelnie otulana, co zapewnia komfort i świetną izolację termiczną w czasie chłodniejszych nocy. Strona zimowa posiada również warstwę wełny, która chroni przed chłodem. Materace z dodatkiem wełny są rekomendowane dla osób cierpiących na reumatyzm i schorzenia stawów. Całość zamknięto w miękkiej, żakardowej tkaninie, a pokrowiec posiada zamek błyskawiczny. Model Satisfaction Exclusive to dobry materac do spania, który zagwarantuje odpowiednią pozycję ciała i wygodę.

Materac kieszeniowy Prestige Optimal

materac wysokoelastyczny Prestige Optimal

Sprężyny kieszeniowe są dzisiaj jednymi z najchętniej wykorzystywanych. W połączeniu z pianką wysokoelastyczną dają doskonałe rezultaty i pozwalają na stworzenie trwałej struktury materaca. Materac wysokoelastyczny Prestige Optimal to produkt dla wymagających klientów oraz gwarancja spokojnego snu i skutecznej regeneracji organizmu.

Materac Prestige Optimal to produkt dwustronny. Strona zimowa wypełniona została pianką wysokoelastyczną, która stabilnie podpiera kręgosłup pozwalając na przybranie wygodnej pozycji. Strona letnia jest twardsza – jest to zasługą pianki materacowej oraz maty kokosowej. Struktury te przyczyniają się do usztywnienia materaca oraz poprawienia cyrkulacji powietrza w czasie letnich nocy. 

Materac lateksowy Latex Exclusive

materac wysokoelastyczny Latex Exclusive

Wysokiej jakości materac lateksowy Latex Exclusive to propozycja przede wszystkim dla osób borykających się z alergiami. Dzięki zastosowaniu pianki wysokoelastycznej oraz warstwy lateksu możliwe stało się zagwarantowanie wysokiego stopnia cyrkulacji wewnątrz struktury materaca i zahamowanie powstawania roztoczy i grzybów. Rdzeń materaca tworzą sprężyny kieszeniowe, zamknięte w materiałowych kieszonkach i uginające się punktowo. Stronę zimową materaca wykonano poprzez połączenie pianki wysokoelastycznej, lateksu oraz warstwy wełny. Dzięki temu użytkownik może cieszyć się komfortem termicznym nawet podczas najchłodniejszych nocy.


powrót
Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności