Komponenty materacy

Komponenty materacy

Do produkcji naszych materacy wykorzystujemy surowce najwyższej jakości, oraz innowacyjne technologie, które mają zagwarantować Państwu najwyższy komfort. W naszych materacach stosujemy między innymi:

Pianka lateksowa

Pianka lateksowaLateks naturalny uzyskuje się poprzez nacinanie roślin kauczukodajnych i obróbkę soku mlecznego. Sok mleczny stabilizowany jest substancjami alkalicznymi np. amoniakiem. Ostateczny produkt stanowiący surowiec w przemyśle gumowym uzyskuje się w wyniku koagulacji soku i jego zagęszczenia. Zagęszczenie zawartości kauczuku wykonywane jest zwykle poprzez odwirowanie lub częściowe odparowanie wody. Koagulacja następuje po zakwaszeniu, zamrożeniu lub dodaniu soli rozpuszczalnych w wodzie.

Lateks bardzo dobrze dopasowuje się do sylwetki, co przekłada się na komfort i wypoczynek w czasie snu. Dzięki temu budzimy się z lepszym nastrojem oraz, co ważne, w lepszej kondycji fizycznej. Zastosowanie lateksu w materacach zmniejsza ryzyko wystąpienia alergii zapewniając komfort i wygodę w trakcie użytkowana tego typu materacy.

Systemy kanalików znajdujące się w strukturze lateksu usprawniają cyrkulację powietrza, sprawiając, że pianka jest lekka, hamuje rozwój drobnoustrojów, pleśni i grzybów, wykazując właściwości antyalergiczne.

Pianka termoaktywna Visco

Tworząc materace kolekcji Studio M, wybraliśmy pianki o wysokich parametrach, kładąc bardzo duży nacisk na jakość komponentów. Dzięki temu do Państwa domów trafiają wysokiej jakości, ekskluzywne materace.

Jednym z komponentów, którego użyliśmy w naszych materacach jest pianka termo elastyczna Visco, która została wynaleziona w 1966 r., przez naukowców pracujących dla NASA. W użytku komercyjnym pianka Visco pojawiła się na początku lat 90–tych i znalazła zastosowanie w przemyśle meblowym jako materiał tapicerski oraz w sektorze medycznym jako materac w profilaktyce odleżynowej.

Ważnym atutem tej pianki jest jej wrażliwość na temperaturę. Jeśli temperatura będzie się obniżać, pianka zacznie robić się coraz twardsza, natomiast gdy temperatura wzrasta pianka staje się bardziej miękka. Materac pod wpływem temperatury dostosowuje się do kształtu ciała i zwiększa się powierzchnia podparcia.

Kluczowym parametrem pianki Visco jest jej powolność przez co nazywana jest również „lazy foam” - pianka leniwa. Pianka ta nie posiada sprężystości i jest bardzo mało elastyczna. Kiedy zanurzymy w niej rękę pozostanie wgłębienie, które dopiero po chwili stopniowo będzie powracać do pierwotnego kształtu.

Materace z pianką pamiętająca, reagują na temperaturę w miejscach kontaktu z ciałem i pod wpływem ciepła stają się bardziej miękkie, dzięki czemu dostosowują się każdorazowo do indywidualnego kształtu ciała użytkownika.

Pianka wysokoelastyczna

Pianka wysokoelastyczna HRPianka wysokoelastyczna ma mniej jednolitą strukturę komórkową od standardowej pianki. Dzięki tej strukturze uzyskuje się lepsze parametry podtrzymywania ciała. Cecha ta gwarantuje idealne dostosowanie się powierzchni materaca do ciała. Kręgosłup bez względu na obraną pozycje zachowuje naturalne krzywizny więc mięśnie grzbietowe mogą swobodnie odpocząć. Materac ugina się tylko w miejscu nacisku, ruch nie przenosi się po powierzchni posłania.

Pianka wysokoelastyczna swoimi właściwościami zbliżona jest do lateksu. Dzięki otworkom wnętrze materaca jest wentylowane, a to hamuje rozwój drobnoustrojów – bakterii, grzybów czy pleśni. Zapewnia ona odprowadzenie wilgoci z materaca i korzystnie wpływa na naszą skórę podczas snu.

W naszych produktach uwzględniliśmy strefy twardości i możemy się pochwalić, że jako jedni
z nielicznych, w naszych materacach zastosowaliśmy 9 stref twardości.

Strefy twardości optymalizują dostosowanie powierzchni do ciała, zapobiegają nadmiernemu zapadaniu się cięższych partii ciała.

Materace, w których zastosowaliśmy piankę wysokoelastyczną charakteryzują się przede wszystkim wysoką sprężystością i elastycznością punktową. Bardzo dobrze dopasowują się do ciała użytkownika. Konstrukcja tych materacy uniemożliwia rozwój roztoczy i innych bakterii, co w połączeniu z pokrowcem, który można ściągnąć i uprać daje możliwość zachowania należytej higieny materaca.

Pianka materacowa

Pianka PUR to materiał powstający w wyniku łączenia i mieszania dwóch składników poliolu oraz izocjanimu. Ten pierwszy to żywica, natomiast drugi to utwardzacz. Jednak to właśnie we wzajemnym połączeniu uzyskuje one najbardziej pożądane działanie. Zespolone ze sobą komponenty decydują bowiem o gwałtownym przyroście powłoki, co powoduje idealne wypełnienie wolnej przestrzeni.

Pianka poliuretanowa dzięki wielu cennym właściwościom znajduje zastosowanie
w różnych dziedzinach życia. Odporna na odkształcenia i naciski ma jednolitą budowę i wyróżnia się bardzo dobrą izolacją termiczną. Posiada różne gęstości więc istnieje możliwość dopasowania do indywidualnych potrzeb.

Sen to naturalny czas regeneracji całego organizmu, zarówno układu szkieletowego jak
i narządów wewnętrznych. Idealnie dobrane materace piankowe to te, które pozwolą w nocy na takie ułożenie ciała aby układ szkieletowy mógł się relaksować i regenerować.

Sprężyna kieszeniowa - pocket

Sprężyna kieszeniowa - pocket

Sprężyna kieszeniowa (pocketowa) znajduje się w naszych materacach z Serii Lateks oraz Prestige. Największym walorem sprężyn kieszeniowych jest elastyczność punktowa, która umożliwia bardzo dobre dopasowanie materaca do kształtów ciała.

Każda sprężyna umieszczona została w osobnej kieszonce wykonanej z tkaniny, co umożliwiło zlikwidowanie wszelkich odgłosów sprężyn pracujących wewnątrz materaca. Gęste ułożenie takiej konstrukcji zapewnia optymalną sprężystość całego materaca. Do produkcji tego typu sprężyn używa się certyfikowanego drutu o różnych grubościach.

Sprężyny kieszeniowe, które zastosowaliśmy w naszych materacach posiadają 9 – stref twardości, dzięki czemu indywidualnie dopasowują się do anatomicznej budowy ciała i podpierają kręgosłup, co sprawia, że wstajemy rano wypoczęci i gotowi do działania.

Sprężyna bonellowa

Sprężyny bonellowe od wielu lat z powodzeniem wykorzystywane są przez producentów materacy oraz mebli tapicerowanych. W ofercie Studio M oprócz materacy piankowych
i kieszeniowych, znajdą Państwo materace zbudowane na bazie sprężyny bonellowej – seria Comfort.

Zaletą materacy na bazie sprężyny bonellowej jest ich trwałość, wytrzymałość oraz odporność na obciążenia. Charakteryzują się najwyższą jakością, wysokim komfortem eksploatowania, a ich dwustożkowy kształt powoduje bardzo dobrą przepuszczalność powietrza wewnątrz materaca.

Sprężyny bonellowe połączone są ze sobą szeregowo. Dzięki czemu w chwili nacisku pracuje większa powierzchnia materaca. Nasi technolodzy opracowali system wspierania sprężyny przekładkami z pianki. Dzięki temu uzyskaliśmy materace o podwyższonej nośności, przeznaczone dla osób o wyższej wadze. W połączeniu z wysokiej jakości piankami oferujemy materace dla najbardziej wymagających Klientów.

Mata kokosowa

Mata kokosowaKokos właściwy, palma kokosowa – jedyny gatunek z monotypowego rodzaju kokos, należącego do rodziny arekowatych. Nazwa palmy kokosowej w sanskrycie to kalpa wryksza, co tłumaczy się jako „drzewo, które zaspokaja wszystkie potrzeby życia” W języku malajskim nazywa się pokok seribu guna, - „drzewo o tysiącu zastosowań”.

Palma kokosowa pochodzi z południowo-wschodniej Azji lub z północno-zachodniej Ameryki Południowej. Kopalne szczątki z Nowej Zelandii wskazują, że rośliny o małych orzechach kokosowych rosły tam już przed 15 milionami lat. Najstarsze skamieniałości były znajdowane
w Radżastanie w Indiach. Jej owoce wyrzucone przez morze i zdolne do kiełkowania znajdowano w Norwegii. Obecnie jest najczęściej występującą palmą, gdyż rośnie wzdłuż wszystkich tropikalnych brzegów morskich.

Kokos – mata kokosowa pochodzący ze skorupy orzecha kokosowego, włókna kokosu związane są w przestrzeni za pomocą sprężystego lateksu, co pozwala macie kokosowej podwyższyć twardość materaca przy jednoczesnym zachowaniu elastyczności. Dzięki swej naturalnej strukturze włókno kokosowe jest lekkie i zapewnia właściwą cyrkulację powietrze wewnątrz materaca. Mata z naturalnego włókna kokosowego utwardza powierzchnię materaca. To doskonały materiał naturalny i antyalergiczny, jest dobrze tolerowany przez alergików, zapobiega odleżynom poprawia cyrkulację powietrza wewnątrz materaca.

Głównym zadaniem maty kokosowej jest utwardzenie powierzchni materaca, przez co materace z matą kokosową należą do grupy materacy twardszych.

Wełna

WełnaWełna jest prawdziwym skarbem natury, działa odprężająco na nasz organizm, wyrównuje w nim poziom ciepła. Dzięki swej strukturze utrzymuje stałą temperaturę, pobudzając tym samym krążenie krwi.

Odpowiednia wentylacja w czasie snu wpływa na właściwe dotlenienie organizmu. Wełna zastosowana w pokrowcach tworzy zimową stronę materaca, dzięki niej, wytwarzane przez organizm ciepło w czasie snu jest zatrzymywane.

Podczas snu ciało poci się, a co ważne, wełna to jedyny materiał, który może wchłonąć pot i utrzymać skórę suchą, dzięki czemu bakterie nie rozmnażają się. 

Wełna zastosowana w materacach Studio M otula nas, działa odprężająco, co wpływa na podwyższenie komfortu snu. Zapraszamy do kontaktu z ekspertami, którzy pomogą Państwu na każdym etapie wyboru idealnego materaca.

Bawełna

BawełnaBawełna, to włókno, którym otoczone są nasiona rośliny - bawełny. Ma ona wiele zastosowań, służy m. in. do wytwarzania miękkiej tkaniny – najpopularniejszej w przemyśle tekstylnym. Bawełna posiada silne własności absorpcyjne, dlatego też wykorzystywana jest do produkcji materiałów opatrunkowych. Włókno bawełniane jest też stosowane w mieszankach włókien, jako dodatek do wełny czy lnu. 

Bawełna stosowana w naszych materacach jest bezpośrednio zebrana z krzewów bawełnianych i oczyszczona mechanicznie. Bawełna w sposób idealny pomaga nam w regulowaniu poziomu wody w organizmie, pochłaniając cały pot wydzielony w trakcie snu. Ponadto jest bardzo przyjazna naszej skórze. 

Dzięki bawełnie zastosowanej w materacach Studio M, trafiają do Państwa domów produkty najwyższej jakości, w których każdy detal jest dokładnie przemyślany i przetestowany aby poprawiać właściwości materaca i podnieść jakość snu. 

Zapraszamy do rozmowy z naszymi doradcami którzy pomogą Państwu dobrać idealny materac dostosowany do Państwa potrzeb.

 


powrót
Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności