Ekologiczna kołdra puchowa 200x220 – sklep internetowy

Kołdra puchowa 200x220 cieszy się dzisiaj olbrzymim zainteresowaniem – klienci cenią jej parametry techniczne, jak i doskonałe wykończenie. Kołdry puchowe są jednymi z najchętniej kupowanych. Z czego wynika ta popularność? Czy kołdra puchowa może być stosowana przez wszystkich użytkowników?

Kołdry puchowa 200x220 – wysoki komfort snu

Puch wykorzystywany jest przede wszystkim w produkcji kurtek – chętnie sięgamy po nie w okresie srogiej zimy. Wypełnienie z naturalnego puchu doskonale izoluje przed chłodem, zapewnia komfort termiczny, a jednocześnie sprzyja cyrkulacji powietrza. W przypadku kołder puchowych 200x220 wypełnienie takie sprawia, że kołdra jest jednocześnie lekka i bardzo ciepła. Zaletą puchu jest również fakt, że kołdra puchowa 200x220 doskonale odprowadza wilgoć, przez co nasza skóra może swobodnie oddychać.

Olbrzymią zaletą kołder puchowych jest ich miękkość oraz elastyczność. Puch nie zbija się w grudki, w przypadku kołder rozłożony jest równomiernie dzięki licznym przeszyciom, nie przemieszcza się. Puch odznacza się także wysokim stopniem sprężystości – nawet pomimo ściśnięcia podczas nocy po rozłożeniu kołdry odzyska swój pierwotny kształt.

Wypełnienie kołdry puchowej naturalnym puchem to nie jedyna zaleta tych produktów. Większość dostępnych modeli uzupełniona jest o bawełnianą tkaninę wierzchnią. Bawełna sprzyja doskonałej cyrkulacji powietrza, jest wysoce odporna na uszkodzenia mechaniczne. 

Zawartość procentowa puchu w kołdrach puchowych

Podczas wyboru kołdry puchowej 200x220 koniecznie warto zwrócić uwagę na wartość procentową puchu w wypełnieniu. Im wyższa wartość, tym lepsza jakość kołdry, lepsze walory termoizolacyjne. Przyjmuje się, że dobra kołdra puchowa 200x220 powinna mieć przynajmniej 80% puchu.

Kołdra puchowa 200x220 na każdą porę roku

Miłośników kołder puchowych 200x220 ucieszy fakt, że produkty takie są dopasowane do konkretnych potrzeb. Bez trudu znajdziemy kołdrę puchową przeznaczoną do całorocznego użytkowania, jak również kołdry puchowe letnie. W przypadku tych ostatnich wewnątrz kołdry znajduje się mniej puchu, dzięki czemu kołdra puchowa 200x220 idealnie nadaje się do użytkowania podczas ciepłych, letnich nocy lub w mieszkaniach dobrze ogrzanych.

Jak dbać o kołdrę puchową 200x220?

Kołdry puchowe wymagają odpowiedniej pielęgnacji – aby zachować ich długą żywotność warto wietrzyć je podczas bezwietrznej i suchej pogody. Pod żadnym pozorem nie wolno narażać ich na kontakt z wodą.

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności