Jak utwardzić materac?

Jak utwardzić materac?

Bóle kręgosłupa tuż po wstaniu z łóżka najczęściej są wynikiem źle dobranego materaca lub też zbyt miękkiego wypełnienia kanapy. Problem ten jest powszechny i doskonale znany lekarzom. Obecnie nie musimy jednak zmieniać materaca czy też całego łóżka, aby zadbać o nasze zdrowie i dobre samopoczucie. Zastanawiając się: jak utwardzić materac warto sięgnąć po maty utwardzające na materace.

Skąd bierze się ból pleców tuż po wstaniu z łóżka?

Ból pleców po przebudzeniu to częsty problem, dotykający zarówno osoby starsze, jak i młodsze. Zazwyczaj powodem jest źle dobrany materac lub też zbyt miękkie wypełnienie łóżka, na którym śpimy. W przypadku materaców miękka struktura nie stanowi odpowiedniego podparcia dla ciała. Jest to szczególnie problematyczne w przypadku osób cięższych. Na miękkich materacach ich biodra i barki zapadają się głęboko i dotykają twardych struktur łóżka na których umieszczony jest materac. Długotrwałe spanie na zbyt miękkim podłożu skutkować może nie tylko regularnymi dolegliwościami ze strony kręgosłupa, ale również promieniowaniem bólu w okolice lędźwi czy karku. Zbyt miękkie podłoże uniemożliwia przyjęcie wygodnej pozycji podczas spania, czego efektem jest zmęczenie tuż po przebudzeniu. Jak utwardzić materac, aby nasz sen był bardziej wartościowy i aby nasz organizm lepiej się regenerował?

Jak utwardzić materac do spania?

Najlepszym i najskuteczniejszym sposobem na to jak utwardzić materac jest zastosowanie materaca nawierzchniowego. Taki produkt może być stosowany zarówno jako dodatek do użytkowanego materaca lub jako mata rozkładana na wersalce czy kanapie. W obu przypadkach możliwe jest osiągnięcie doskonałych rezultatów: struktura podłoża zostaje usztywniona i utwardzona, a my sami śpimy wygodniej. Drugą zaletą materaca nawierzchniowego jest także fakt, że jego użytkowanie pozwoli na znaczne wydłużenie żywotności klasycznego materaca. Materac nawierzchniowy to dobry materac do spania na kręgosłup.

Materac nawierzchniowy utwardzający Kokos

jak utwardzić materac - utwardzająca nakładka z kokosem

Aby utwardzić miękką strukturę materaca lub wypełnienia kanapy polecamy materac nawierzchniowy utwardzający Kokos. Prezentowany materac to produkt jednostronny, a jego rdzeń stanowi mata kokosowa. Maty kokosowe używane są przede wszystkim w celu usztywnienia struktury materaca. W tym przypadku mata kokosowa redukuje ryzyko „zatapiania się” w zbyt miękki materac termoelastyczny.

Zastosowanie materaca nawierzchniowego Kokos pozwala na zredukowanie napięcia mięśniowego, wygodne zasypianie, zmniejszanie ryzyka odleżyn u osób chorych. Struktura maty kokosowej sprzyja lepszej cyrkulacji powietrza – dzięki temu skóra jest lepiej wentylowana, a sam materac jest wolny od pleśni czy drobnoustrojów.

Materac nawierzchniowy utwardzający Kokos uzupełniono o miękki pokrowiec pikowany na podkładzie z włókna puszystego. Tworzywo to hamuje rozwój bakterii. Wygodny zamek błyskawiczny pozwala na szybkie ściągnięcie pokrowca i wygodne pranie go w pralkach automatycznych. Pokrowiec uzupełniono o gumy mocujące.


powrót
Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności