Zbyt miękki materac

Zbyt miękki materac

Jakość naszego snu powinna być dla nas bardzo istotna – za twardy czy zbyt miękki materac może okazać się przyczyną dolegliwości bólowych, niewyspania, złego samopoczucia po przebudzeniu. Co warto wiedzieć przed kupnem nowego materaca? Kiedy wymienić stary materac na nowy model? Jakie technologie warto wykorzystać we własnej sypialni?

Jak zbyt miękki materac wpływa na jakość naszego snu?

Bardzo często zdarza się, że konkretny model materaca kupujemy pod wpływem pozytywnych opinii osób bliskich czy przyjaciół, którzy zachwalają dany produkt. W wielu przypadkach okazuje się, że to co zapewnia komfort innym, niekoniecznie będzie dobre również dla nas. Decydując się na zbyt miękki materac nasz kręgosłup nie otrzyma odpowiedniego podparcia – to samo dotyczy barków i bioder. W zbyt miękkiej strukturze ciało zacznie się zapadać, znajdując oparcie dopiero w stelażu łóżka. Zbyt miękki materac to także kłopot dla osób tęższych, których ciało potrzebuje stabilnego podparcia i odpowiedniego rozłożenia ciężaru.

Materac nawierzchniowy utwardzający KOKOS – usztywnij zbyt miękki materac w prosty sposób

sposób na zbyt miękki materac: Materac nawierzchniowy utwardzający Kokos

Jeśli nowy materac po kilku dniach użytkowania okazał się zbyt miękki – nie musimy się martwić nietrafionym zakupem czy go oddawać. Wybierając materac nawierzchniowy utwardzający KOKOS bez trudu usztywnimy powierzchnię do spania. Produkt ten to twardy materac H4, który nie tylko poprawi jakość naszego odpoczynku, ale pozwoli znacząco wydłużyć żywotność i ochronić główny materac przed zniszczeniem. Materac nawierzchniowy utwardzający to produkt jednostronny, którego rdzeń tworzy mata kokosowa. Pokrowiec wykonano z miękkiej tkaniny pikowanej na włóknie puszystym. Dla wygody materac wyposażono także w gumy mocujące.

Na co zwracać uwagę podczas kupna materaca?

Jaki materac do spania wybrać? Szukając materaca przede wszystkim zastanówmy się, jakie są nasze oczekiwania, zapoznajmy się z najnowszymi technologiami proponowanymi przez producentów. Zamiast zbyt miękkiego materaca wybierzmy produkt, który nie tylko zapewni odpowiednie parametry podtrzymywania ciała, ale i zagwarantuje nam spokojny wypoczynek.

Materac piankowy Satisfaction HIT Normal

Materac piankowy Satisfaction HIT Normal

Co zrobić, kiedy zbyt miękki materac powoduje ból i dyskomfort? Szukając alternatywy często nie chcemy wydawać dużych pieniędzy na kolejny produkt tego typu. Rozwiązaniem może okazać się trwały materac piankowy Satisfaction HIT Normal, który łączy w sobie bardzo dobre parametry techniczne oraz niewygórowaną cenę.

Rdzeń materaca tworzy pianka wtórnie spieniania Rebound, która w połączeniu z klasyczną pianką materacową daje efekt zbliżony do zastosowania sprężyny bonellowej. Pianka Rebound to produkt ekologiczny, przez co cieszy się dużym zainteresowaniem kupujących. Karbowana powierzchnia pianek materacowych sprzyja cyrkulacji powietrza oraz poprawie krążenia krwi użytkownika.

Materac kieszeniowy Prestige Normal

Materac kieszeniowy Prestige Normal

Nowoczesne materace kieszeniowe są jednymi z najchętniej wybieranych – zapewniają wysoki komfort snu, idealne podparcie dla ciała i dostępne są w przystępnych cenach. Model Prestige Normal to produkt łączący nowoczesne technologie i trwałe materiały.

Materac kieszeniowy Prestige Normal to średnio twardy materac H3. Oznacza to, że rekomendowany jest dla osób tęższych i ceniących stabilne podparcie dla ciała, w przypadku których zbyt miękki materac może powodować uczucie niewyspania i dolegliwości bólowe. O odpowiedni poziom elastyczności dbają sprężyny kieszeniowe, które uginają się punktowo, wyłącznie w miejscu nacisku. Sprężyny nie są połączone, a każda z nich zamknięta jest w materiałowej kieszonce. Obie strony użytkowe materaca uzupełnione zostały o warstwy pianki materacowej, odznaczającej się wysoką odpornością na ugniatanie. Karbowana powierzchnia pianek sprzyja lepszej cyrkulacji powietrza oraz zwiększeniu higieny snu. Model ten posiada 9 stref twardości – system ten zapewnia idealne podparcie dla anatomicznej budowy ciała.

Materac lateksowy Latex Normal

Materac lateksowy Latex Normal

Szukając zamiennika zbyt miękkiego materaca warto zwrócić uwagę na modele dwustronne, których strony użytkowe różnią się twardości i strukturą. Materac lateksowy Latex Normal posiada rdzeń wykonany z działających punktowo sprężyn kieszeniowych. Strona średnio miękka (H3) wykonana została z warstwy lateksu. Stronę twardą (H4) tworzy klasyczna pianka materacowa o karbowanej strukturze. Dzięki zastosowaniu lateksu możliwe stało się zahamowanie rozwoju roztoczy i drobnoustrojów – produkt ten zalecany jest dla alergików.


powrót
Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności