Jak wybrać wygodny materac do spania?

Jak wybrać wygodny materac do spania?

Wygodny materac do spania to gwarancja prawidłowej regeneracji organizmu, wypoczynku oraz dobrego samopoczucia tuż po przebudzeniu. Szukając idealnego materaca nie powinniśmy kierować się opiniami innych na temat konkretnych modeli, ale samodzielnie wybrać produkt, który dopasowany będzie do naszych indywidualnych potrzeb. Na jakie parametry zwracać uwagę?

Materac twardy czy miękki?

Każdy z nas ma własne preferencje dotyczące twardości posłania. Szukając wygodnego materaca do spania przede wszystkim powinniśmy zapoznać się z głównym oznaczeniem jego twardości, czyli parametrem H oraz cyframi od 1 do 4, gdzie 1 oznacza materac miękki, 2 – średnio miękki, 3 – średnio twardy i 4 – twardy. Twardość materaca powinna być dobierana zarówno na podstawie naszych preferencji, jak i wagi ciała czy indywidualnych wskazań lekarskich. Materace miękkie najlepiej sprawdzą się w przypadku osób, których waga nie przekracza 70 kg. Dla osób tęższych takie materace nie są rekomendowane – nie zapewnią one odpowiedniego podparcia dla bioder, barków. Materac H3 i H4 zalecane są osobom ceniącym stabilne podparcie dla pleców oraz tym, których waga przekracza 90-100 kg.

wygodny materac do spania Satisfaction Optimal

Jakie wypełnienie materaca wybrać?

W zależności od modelu materaca jego wnętrze mogą tworzyć różnorodne struktury. Ich zadaniem jest zwiększenie elastyczności, poprawienie podparcia dla konkretnych stref ciała, zapewnienie komfortu termicznego. Wygodny materac do spania pozwoli wypocząć po długim dniu, rozluźnić mięśnie okalające kręgosłup i zregenerować siły. Jak wybrać dobry materac do spania?

Miękki i wygodny materac do spania Satisfaction Extreme

wygodny materac do spania Satisfaction Extreme

Jeśli wygodny materac do spania to dla nas przede wszystkim wysoki stopień miękkości koniecznie rozważmy kupno modelu Satisfaction Extreme. Ten miękki materac H1 wykonany został z dwóch warstw pianki materacowej o karbowanej powierzchni – takie rozwiązanie pozwala na lepszą cyrkulację powietrza, delikatny masaż ciała i poprawę krążenia krwi użytkownika. 

Wygodny materac do spania Latex Optimal

wygodny materac do spania Latex Optimal

Alergie i uczulenia dotykają coraz większej ilości Polaków – dolegliwości te wpływają na nasze codzienne funkcjonowanie i mogą utrudniać spokojny sen w trakcie nocy! Wybierając wygodny materac do spania Latex Optimal zmniejszamy ryzyko występowania reakcji alergicznych w nocy. Jest to możliwe za sprawą wykorzystania lateksu, który rekomendowany jest jako tworzywo odpowiednie dla alergików. Lateks posiada porowatą strukturę, która sprzyja odprowadzaniu wilgoci i hamowaniu rozwoju grzybów i pleśni. Rdzeń materaca Latex Optimal wypełniają sprężyny kieszeniowe o wysokim stopniu elastyczności punktowej. Taki produkt pozwoli na spokojny sen, stabilne podparcie dla kręgosłupa i zmniejszenie dolegliwości alergicznych w trakcie nocy.

Komfortowy materac piankowy Satisfaction Exclusive

wygodny materac do spania Satisfaction Exclusive

Wygodny materac do spania Satisfaction Exclusive składa się z trzech warstw - rdzeń tworzy pianka wysokoelastyczna, a dwie zewnętrzne warstwy to pianka termoelastyczna VISCO (strona zimowa) oraz klasyczna pianka materacowa (strona letnia). Produkt ten to materac dwustronny – stronę użytkową możemy wybierać w zależności od naszych preferencji lub pory roku.

Elastyczny materac kieszeniowy z kokosem Prestige Standard

wygodny materac do spania Prestige Standard

Materac Prestige Standard to produkt o wysokich parametrach technicznych, przeznaczony dla wymagających użytkowników. Jego rdzeń tworzą sprężyny kieszeniowe uginające się jedynie w miejscu nacisku i zamknięte w materiałowych kieszonkach. Po stronie średnio twardej znajduje się pianka materacowa o karbowanej powierzchni – sprzyja ona lepszej cyrkulacji powietrza wewnątrz materaca. Stronę twardą wypełniono pianką materacową oraz matą kokosową, której zadaniem jest usztywnienie konstrukcji.


powrót
Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności