Spanie podczas upałów – twardsza strona materaca

Spanie podczas upałów – twardsza strona materaca

Spanie podczas upałów wymaga odpowiedniego przygotowania sypialni aby nawet w takie dni cieszyć się komfortowym snem i zregenerować siły.

Zbyt wysoka temperatura w pokoju, w którym śpimy może skutkować nieprzespanymi nocami, frustracją i złym samopoczuciem. O co należy więc zadbać aby w upalną noc dobrze wypocząć?

Przede wszystkim należy odwrócić materac na stronę twardszą – strona ta zapewnia lepszą wentylację i korzystniej wpływa na nasze ciało w upalne dni. W materacach Studio M stronę letnią materaca tworzy również pokrowiec przepikowany na podkładzie z włókna puszystego. Ta strona materaca sprawia wrażenie bardziej chłodnej, przewiewnej.

Następnie warto zadbać o temperaturę w pokoju, w którym śpimy – nie otwieramy okien i zasłaniamy je roletami. Wieczorem, kiedy temperatura spada trzeba pamiętać o dokładnym przewietrzeniu naszej sypialni. Wiatrak w sypialni jest dość ryzykownym pomysłem, gdyż łatwo możemy się przeziębić śpiąc przy nim, ale kiedy jeszcze nie śpimy, może pomóc w obniżeniu temperatury.

Kiedy dobierzemy materac dopasowany do naszych indywidualnych potrzeb oraz zadbamy o te kilka kwestii nawet w upalne dni będziemy mogli cieszyć się komfortowym snem.


powrót
Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności