Pokrowiec na materac

Pokrowiec na materac

Studio Materace, proponuje Państwu pokrowce, stworzone tak, by poprawiły komfort, a zarazem ułatwiły użytkowanie materaca.

Pokrowiec na materac Silver

Pokrowiec wykonane są z najwyższej jakości tkanin. Tkaniny zostałoy dobrane tak, by były miłe w dotyku i umożliwiały spanie bezpośrednio na nich. Pokrowce jest 9 - cio strefowy, antyalergiczny, ze specjalnie impregnowanej tkaniny na podkładzie puszystego włókna, które uniemożliwia gromadzenie niebezpiecznych pleśni.

pokrowiec na materac Silver

Pokrowiec na materac Gold

W materacach najwyższej klasy zastosowaliśmy pokrowiec, w którym użyliśmy wysokogatunkową tkaninę żakardową z przeszyciami tworzącymi 9 stref. Jest to pokrowiec z serii zima – lato. Z jednej strony pikowany na podkładzie włókna puszystego, antyalergicznego. Druga strona pokrowca tworzy stronę zimową. Pasy wentylacyjne umożliwiają prawidłową cyrkulację powietrza, która doskonale współgra z systemem cyrkulacji powietrza Studio M, a dodatkowe uchwyty pozwalają nam na komfortowe podnoszenie czy przewracanie materaca.

pokrowiec na materac Gold

Dodatkowo, każdy z naszych pokrowców można wyprać, co poprawia komfort i dba o higienę.

Zapraszamy do rozmowy z naszymi doradcami, których fachowa pomoc z pewnością ułatwi Państwu wybór materaca.

Nowoczesne materace do spania charakteryzują się wnętrzem wykonanym z innowacyjnych tworzyw. Do produkcji naszych materaców wykorzystujemy różnorodne rodzaje pianek, sprężyn, lateks. Wnętrze materaca to jednak nie wszystko – pokrowiec na materac stanowi integralną jego część i w dużej mierze dba o komfort użytkowników w czasie snu. W jaki sposób unowocześniliśmy udostępniane przez nas materace? Jakich materiałów i technologii użyliśmy, chcąc zagwarantować użytkownikom komfortowy sen?

Czy pokrowiec na materac ma wpływ na nasz sen?

Szukając idealnego materaca zazwyczaj skupiamy się na jego elastyczność oraz twardości – te dwa parametry są kluczowe, kiedy chcemy spać wygodnie. Nie mniej istotne jest to, co na zewnątrz: miły w dotyku pokrowiec będzie miał bezpośredni kontakt z naszą skórą. Musi być on wykonany z trwałych i odpornych na uszkodzenia materiałów. Nowoczesne pokrowce spełniają wszystkie te warunki: w naszej ofercie klienci znajdą pokrowce na materace wykonane z tkanin pikowanych na włóknie puszystym, które są nie tylko miłe w dotyku, ale również otulają ciało pozwalając na zachowanie komfortu termicznego podczas chłodnych nocy.

Pokrowce antyalergiczne w zasięgu ręki

Pokrowiec na materac ma bezpośredni kontakt ze skórą użytkownika: oznacza to, że wykorzystane włókna i struktury muszą być bardzo delikatne. W naszych materacach wykorzystujemy wyłącznie materiały najwyższej jakości – oferowane przez nas pokrowce na materace to produkty antyalergiczne, które wspierają spokojny sen alergików. Koniec z kaszlem, katarem czy też swędzeniem skóry w ciągu nocy – poprzez odpowiednie dobranie materaca i pokrowca możliwe jest zagwarantowanie nieprzerwanego snu.

Pokrowce wygodne w użyciu!

Pokrowiec na materac powinien być nie tylko miękki i przyjemny w dotyku, ale również funkcjonalny. Aby móc zachować jego czystość konieczne jest zaopatrzenie go w zamek błyskawiczny, który pozwoli na jego szybkie ściąganie. Dzięki zamkom będziemy mogli prać pokrowce kiedy tylko będzie to konieczne. Po wyschnięciu pokrowca wystarczy naciągnąć go na materac i zasunąć zamek. Proste!

Funkcjonalnym rozwiązaniem w przypadku pokrowców są również gumy mocujące – znajdziemy je w modelach materaców nawierzchniowych. Gumy pozwalają utrzymać materac w prawidłowej pozycji. Dzięki temu rozwiązaniu materac nie przesuwa się, stabilnie podtrzymuje ciało.

Jak dbać o pokrowce na materace?

Aby móc jak najdłużej cieszyć się funkcjonalnością materaca konieczna jest odpowiednia pielęgnacja pokrowca. Przede wszystkim pamiętajmy o tym, aby zmieniać strony użytkowe materaca – dzięki temu wydłużymy żywotność materaca i będziemy mogli cieszyć się jego walorami znacznie dłużej. Zasadne będzie wietrzenie materaca w czasie słonecznych i pogodnych dni – materac powinniśmy wystawiać na balkon lub taras aby mógł się on wywietrzyć. Regularne wietrzenie pozwoli na wyeliminowanie wilgoci wewnątrz materaca.

Bardzo ważne jest utrzymywanie czystości pokrowca – w tym celu przede wszystkim powinniśmy go prać. Pokrowiec na materac posiada zamek błyskawiczny, który pozwala na jego wygodne ściąganie. Pranie pokrowca w pralce nie sprawi nam problemów, warto jednak zwrócić uwagę na zalecenia producenta co do temperatury prania. Zbyt niska temperatura sprawi, że nie pozbędziemy się powstałych zabrudzeń, zbyt wysoka temperatura może być przyczyną niszczenia czy kurczenia tkaniny.

Dobrym pomysłem jest również odkurzanie materaca raz na kilka tygodni. Ten zabieg pozwoli oczyścić wierzchnią część z roztoczy, kurzu i niewielkich zabrudzeń i odświeżyć jego strukturę.


powrót
Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności