Pianka termoelastyczna – jak wpływa na komfort snu?

Pianka termoelastyczna – jak wpływa na komfort snu?

Nowoczesne materace do spania zaskoczą nas swoimi parametrami technicznymi – jedną z chętniej wykorzystywanych struktur jest pianka termoelastyczna, którą stosuje się zarówno w klasycznych materacach, jak i materacach nawierzchniowych. Jak działa pianka termoelastyczna? Czy przyczyni się ona do polepszenia jakości naszego snu?

Wybór materaca do spania to sprawa ogromnej wagi – w czasie snu nasz organizm regeneruje się, a my sami mamy szansę na odpoczynek. Warto wiedzieć, że w czasie nocy nasze ciało ma szansę na walkę z drobnoustrojami. By jednak to wszystko było możliwe konieczne jest zapewnienie sobie odpowiedniego podłoża do spania. Wśród dostępnych materacy znajdziemy te oparte na nowoczesnych piankach, jak również materace o rdzeniu wykonanym z klasycznych sprężyn bonelowych czy też sprężyn kieszeniowych. Wszystkie one będą wspierać nasz wypoczynek i sprawią, że każdego dnia będziemy budzić się wypoczęci i pełni sił.

pianka termoelastyczna w materacu Satisfaction Exclusive

O czym pamiętać wybierając materac z pianką termoelastyczną?

Szukając idealnego podłoża do spania przede wszystkim uwzględnijmy naszą wagę oraz twardość materaca. Materace z pianką termoelastyczną posiadają określoną twardość, wyrażaną w literze H i cyfrze od 1 do 4. Materace miękkie i średnio miękkie powinny być wybierane przez osoby ważące nie więcej niż 90 kg, materace średnio twarde i twarde (H3 i H4) rekomendowane są dla osób, których waga przekracza 90 kg.

Czym jest pianka termoelastyczna?

Pianka termoelastyczna jest jednym z chętniej stosowanych materiałów w materacach. Jest to pianka o niejednolitej strukturze, która pod wpływem ciepła ludzkiego ciała mięknie i każdorazowo dopasowuje się do jego kształtów – z tego powodu nazywana jest również pianką pamiętającą. Pianka termoelastyczna wykorzystywana jest zarówno w klasycznych materacach, jak i materacach nawierzchniowych. Pianka ta pozwala na zmiękczenie zbyt twardego podłoża, często także wykorzystywana jest w materacach dwustronnych po stronie zimowej.

Pianka termoelastyczna bez wątpienia podnosi komfort snu. Idealnie sprawdza się w przypadku osób ceniących miękkie podłoże, jak i odpowiednią termoizolację. Pianka termoelastyczna  gwarantuje wygodę snu przez całą noc, a jedocześnie nie jest ona podatna na uszkodzenia, odkształcanie, odgniatanie.

Materac piankowy Satisfaction Exclusive z pianką termoelastyczną

pianka termoelastyczna w materacu Satisfaction Exclusive

Wśród chętnie wybieranych materaców z pianką termoelastyczną często wymieniany jest model Satisfaction Exclusive. Jest to dwustronny materac piankowy, którego wnętrze dopasowano do wysokich wymagań użytkowników. Rdzeń materaca tworzy pianka wysokoelastyczna, odporna na odkształcenia i ugniatanie. Posiada ona niejednolitą strukturę i doskonałe parametry podparcia dla ciała. Stronę zimową (średnio twardą, H3) tworzy pianka termoelastyczna ze specjalnymi nacięciami na blatach. Nacięcia pozwalają na lepszą cyrkulację powietrza i zachowanie wysokiej higieny we wnętrzu materaca. Strona zimowa uzupełniona została warstwą wełny, której zadaniem jest poprawa termoizolacji i zwiększenie komfortu snu. Strona twarda (letnia, H4) zbudowana została z klasycznej pianki materacowej. Całość zamknięto w antyalergicznym pokrowcu z zamkiem błyskawicznym.

Materac piankowy FOAM+Visco+Latex – dla wymagających użytkowników

pianka termoelastyczna w materacu FOAM+Visco+Latex

Ciekawą propozycją dla wymagających użytkowników jest materac piankowy FOAM+Visco+Latex, który łączy w sobie wiele cenionych materiałów. Ten średnio miękki, dwustronny materac posiada rdzeń wykonany z pianki materacowej o różnej gęstości. Zastosowanie 9 stref twardości pozwoliło na uzyskanie struktury, która odpowiednie podpiera konkretne strefy ciała. Pierwsza ze stron użytkowych wykonana jest z pianki termoelastycznej o karbowanej powierzchni. Struktura taka wpływa na lepszą cyrkulację powietrza wewnątrz materaca, a dodatkowo delikatnie masuje skórę użytkownika, poprawiając jej ukrwienie.

Druga strona materaca zbudowana została z blatu lateksu, który doskonale dopasowuje się do kształtu ciała. Lateks rekomendowany jest w przypadku alergików – jego struktura pozwala na swobodną wymianę powietrza, a co za tym idzie: na zahamowanie procesu gromadzenia się pleśni czy roztoczy. Pokrowiec materaca to antyalergiczna tkanina pikowana na włóknie puszystym. Pokrowiec posiada wygodny zamek błyskawiczny do wygodniejszego ściągania.   

Wygodny materac sprężynowy Comfort Exclusive

pianka termoelastyczna w materacu Comfort Exclusive

Materace sprężynowe dostępne są obecnie w odświeżonej, nowoczesne wersji. Model Comfort Exclusive łączy w sobie wszystkie zalety idealnego materaca – jest trwały, zapewnia wygodę, a jego cena jest bardzo atrakcyjna. Comfort Exclusive to materaca dwustronny, którego rdzeń tworzą sprężyny bonelowe wykonane z certyfikowanego drutu. Sprężyny te są odporne na odkształcenia, łamanie. Stronę średnio miękką (zimową) tworzy pianka termoelastyczna, którą zestawiono z pianką wysokoelastyczną oraz warstwą wełny. Naturalna wełna poprawia termoizolację i sprawia, że możliwe jest zniwelowanie dolegliwości reumatycznych.

Strona letnia o twardości H4 wykonana została z klasycznej pianki materacowej oraz maty kokosowej. Zadaniem maty jest usztywnienie struktury materaca bez utraty jego elastyczności. Dodatkowo naturalne włókna kokosowe wychwytują wilgoć, przez co możliwe jest zahamowanie rozwoju pleśni i roztoczy wewnątrz materaca. Materac uzupełniono o system cyrkulacji Studio M oraz 9 stref twardości.

Materac nawierzchniowy wentylowany VISCO

pianka termoelastyczna w materacu nawierzchniowym wentylowanym VISCO 5 cm

Pianka termoelastyczna jest elementem wypełniającym materace nawierzchniowe. Produkty te są zalecane, kiedy niemożliwe jest zakupienie nowego materaca lub też kiedy zależy nam na ochronie powierzchni dotychczas użytkowanego podłoża do spania. Materac nawierzchniowy wentylowany VISCO pozwoli nam wygodnie ułożyć się do snu i zapewnić odpowiednie podparcie dla barków i kręgosłupa. Falowana powierzchnia pianki termoelastycznej pozwala na poprawienie cyrkulacji powietrza wewnątrz materaca, jak również na delikatny masaż skóry użytkownika.


powrót
Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności