Nakładka na materac, czyli jak zmienić komfort snu!

Nakładka na materac, czyli jak zmienić komfort snu!

Kiedy stary czy niewygodny materac nie zapewnia nam komfortu nie musimy od razu inwestować w nowy model – nakładka na materac sprawi, że zmienimy parametry dotychczas użytkowanej powierzchni i znacząco poprawimy jakość naszego wypoczynku. Jak to możliwe?

Nakładka na materac – poznaj jej zalety!

Jakość, twardość i parametry użytkowanego przez nas materaca mają kolosalny wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie. Odpowiednio dobrane materace do spania będą wspierać nasz wypoczynek, pozwalać na przybranie wygodnej pozycji, zapewniać odpowiednie podparcie dla barków czy bioder. Materac nieodpowiednio dobrany do wagi czy też po prostu materac wysłużony będzie przyczyną bólu krzyża tuż po wstaniu z łóżka. Każdego dnia będziemy czuli się zmęczeni, niewyspani – może być to początek większych kłopotów! Nakładka na materac może w olbrzymim stopniu zmienić dotychczasową powierzchnię do spania. Jak budowane są nakładki na materac?

nakładka na materac higieniczna

Nowoczesna nakładka na materac zmiękczająca lub utwardzająca

Nakładka na materac to dodatkowa powierzchnia, której kupno może być podyktowane chęcią przedłużenia żywotności dotychczas wykorzystywanego materaca, jak również zmiany jego parametrów (utwardzenie, zmiękczenie). Nakładka na materac do łóżka sprawdza się również w sytuacji, kiedy nasze łóżko stanowi rozkładana kanapa czy sofa – w ich przypadku powierzchnia może być pikowana i powodować trudności z wygodnym ułożeniem się do spania.

Nakładka na materac może być również rozwiązaniem, kiedy z jakichkolwiek względów nie chcemy kupować nowego materaca, a potrzebujemy zmiany podłoża do spania. Tanie materace nawierzchniowe nie obciążą nadmiernie naszego portfela i pozwolą spać i wypoczywać wygodnie.

Materac nawierzchniowy zmiękczający VISCO

nakładka na materac zmiękczająca VISCO

Jednym z najchętniej wybieranych modeli materaców nawierzchniowych jest nakładka na materac wypełniona w całości pianką VISCO. Ten materac nawierzchniowy posiada twardość H1, co oznacza, że znacząco poprawi komfort użytkowników śpiących do tej pory na zbyt twardym podłożu. Olbrzymią zaletą pianki termoelastycznej VISCO jest to, że pod wpływem ciepła skóry mięknie, dopasowując się każdorazowo do kształtów ciała. Karbowana powierzchnia pianki sprzyja lepszej cyrkulacji powietrza wewnątrz nakładki i delikatnie masuje ciało, poprawiając krążenie krwi. Materac termoelastyczny nawierzchniowy VISCO to świetne rozwiązanie, kiedy pragniemy podnieść komfort naszego snu.

Nakładka na materac utwardzająca Kokos

nakładka na materac utwardzająca z kokosem

Zbyt miękki materac sprawia, że podczas snu nasze plecy wyginają się w pałąk, a my sami budzimy się zmęczeni, niewyspani. Zbyt miękki czy wyleżany materac utwardzimy w prosty sposób: nakładka na materac utwardzająca Kokos pozwoli nam spać wygodniej. Wypełnienie tego materaca nawierzchniowego tworzy warstwa włókna kokosowego, którego struktura pozwala na usztywnienie powierzchni do spania. Kokos wykazuje duży stopień higroskopijności – wychwytuje cząsteczki wilgoci, przez co hamowany jest rozwój pleśni i grzybów – to doskonały materac dla alergika. Włókno kokosowe sprzyja także swobodnej cyrkulacji powietrza.

Materac nawierzchniowy piankowy wentylowany 4 cm

nakładka na materac wentylowana

Nowoczesny materac nawierzchniowy piankowy może być stosowany na materace, tapczany, kanapy – przede wszystkim w celu zniwelowania nierówności powierzchni, jak i podniesienia komfortu snu. Jego regularne stosowanie chroni powierzchnię do spania przed nadmierną eksploatacją i wydłuża jej żywotność. Wnętrze materaca nawierzchniowego piankowego tworzy klasyczna pianka materacowa o karbowanej powierzchni. Twardość nakładki określana jest jako H1/H2, czyli przeznaczona jest dla osób, których waga nie przekracza 80 kg. Materac nawierzchniowy został zamknięty w antyalergicznej tkaninie pikowanej na włóknie puszystym.


powrót
Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności