Materacyki do łóżeczka  sklep internetowy Studio Materaca

Spokojny i bezpieczny sen dziecka jest priorytetem każdego rodzica i opiekuna. To także gwarancja, że maluch będzie zdrowo się rozwijał, a każdy poranek będzie witał z uśmiechem na ustach. Szukając odpowiedniego materacyka do łóżeczka dziecka kupujący powinni wziąć pod uwagę przede wszystkim jego parametry techniczne. Nowoczesne materacyki łączą w sobie nowoczesne technologie oraz dbałość o komfort dziecka.

Jakie materacyki do łóżeczka wybierać?

Najważniejszą kwestią w przypadku materacyków do łóżeczka jest wypełnienie. Obecnie w naszej ofercie znaleźć można różnorodne modele materacyków dziecięcych, wypełnionych nowoczesnymi piankami materacowymi, warstwami lateksu, sprężynami. W zależności od indywidualnych potrzeb rodzice mogą wybrać materacyk nieco twardszy lub bardziej miękki. Co powinniśmy wiedzieć o tworzywach wypełniających materacyki do łóżeczek?

Pianki materacowe w materacykach dziecięcych

Pianka jest jednym z najbardziej powszechnych rodzajów wypełnień materacyków do łóżeczek. Wśród jej rodzajów wymienić można klasyczne pianki poliuretanowe, jak również nowoczesne pianki VISCO czy pianki wysokoelastyczne. Zadaniem pianki jest termoizolacja, jak również utrzymanie odpowiedniej pozycji dziecka podczas snu. Nowoczesne pianki szybko wracają do swojej pierwotnej formy, nie odkształcają się, zapewniają odpowiednią sprężystość. Taki materacyk do łóżeczka będzie wspierał kręgosłup malucha!

Materacyki piankowe często uzupełniane są o warstwę kokosową. Mata kokosowa pozwala na usztywnienie konstrukcji materaca, jak również na wychwytywanie wilgoci i na zwiększenie higieny snu dziecka.

Materacyk kieszeniowy do łóżeczka dziecięcego

Coraz większa liczba kupujących wybiera materace kieszeniowe, dedykowane do łóżeczka dziecięcego. Sprężyny w takich materacach nie są połączone ze sobą, ich praca jest niezależna, co zapewnia wiele punktów podparcia dla ciała. Dzięki odizolowaniu sprężyn od siebie pracują one niezwykle cicho, co przekłada się na spokojniejszy sen malucha. Materacyk do łóżeczka z wewnętrznymi kieszeniami może być uzupełniony o piankę materacową z określonymi strefami twardości.

Antyalergiczne pokrowce na materacyki do łóżeczek

Wierzch materaca jest tak samo ważny jak jego wnętrze – nie trzeba o tym nikogo przekonywać. Najlepsze materacyki do łóżeczek posiadają pokrowce pikowane na podkładzie z włókna puszystego. Zaletą tej tkaniny jest hamowanie rozwoju roztoczy i drobnoustrojów, co znacząco wpływa na poprawę zdrowia dziecka. Pokrowce materaców dziecięcych można wygodnie ściągnąć i prać w pralkach automatycznych.

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności