Materace twarde – przegląd najpopularniejszych modeli

Materace twarde – przegląd najpopularniejszych modeli

Materace twarde są jednymi z najczęściej wybieranych – wynika to z odpowiedniego podparcia, które mogą zapewnić. Wiele osób jest zdania, że twardy materac wpływa pozytywnie na zdrowie i sprawia, że każdego ranka budzimy się bardziej wypoczęci. Jak to zagadnienie wygląda w praktyce? Czy faktycznie materace twarde rekomendowane są dla każdego?

Twardość materaca określa się poprzez cyfry od 1 do 4. Cyfrą 1 oznaczane są materace bardzo miękkie, 2 – średnio miękkie, 3- średnio twarde, 4- materace twarde. Wiele modeli materaców łączy parametry H3 i H4, co daje możliwość dopasowania strony do konkretnych oczekiwań czy pory roku.  Czy twarde materace faktycznie zapewnią nam zdrowie? Jaki materac do spania wybrać, aby cieszyć się komfortem snu?

Materac piankowy Satisfaction Exclusive

materace twarde Satisfaction Exclusive

Decydując się na materace twarde nie sposób przeoczyć jednego z najchętniej wybieranych produktów w naszej ofercie. Dwustronny materac piankowy Satisfaction Exclusive posiada dwie strony: średnio twardą (H3) oraz twardą (H4), nazywane również stronami: zimową i letnią. Środek materaca wypełnia pianka wysokoelastyczna, charakteryzująca się lepszymi parametrami podtrzymywania ciała w porównaniu z klasyczną pianką. Struktura pianki wysokoelastycznej podobna jest do lateksu – liczne otwory pozwalają na lepszą cyrkulację powietrza. Strona średnio twarda wypełniona została pianką termoelastyczną VISCO, która mięknie pod wpływem ciepła i dopasowuje się każdorazowo do kształtu ciała. Stronę tę uzupełnia warstwa wełny. Strona letnia, twarda, wykonana została z klasycznej pianki materacowej, odpornej na odkształcenia i nacisk.

Materace twarde Latex Standard

materace twarde Latex Standard

Doskonałym przykładem twardego materaca jest model Lateks Standard – dwustronny produkt dedykowany jest dla osób poszukujących wysokiego komfortu oraz stabilnego podparcia dla całego ciała. 9 stref twardości pozwala na uzyskanie doskonałych parametrów podtrzymujących anatomiczną budowę ciała.

Rdzeń materaca tworzą sprężyny kieszeniowe, których największą zaletą jest elastyczność punktowa. Umieszczenie każdej sprężyny w materiałowej kieszonce pozwoliło na zmniejszenie hałasu podczas ich pracy. Strona średnio twarda wypełniona została warstwą lateksową: porowata struktura lateksu sprzyja lepszej cyrkulacji powietrza i zahamowaniu rozwoju roztoczy i pleśni. Materace twarde z warstwą lateksu to często materace antyalergiczne. Po stronie twardej umieszczono klasyczną piankę materacową oraz matę kokosową, która usztywnia całą konstrukcję.

Materac kieszeniowy Prestige Optimal

materace twarde Prestige Optimal

Czy twardość materaca ma znaczenie? Zdecydowanie tak. Kiedy jednak szukamy produktu funkcjonalnego warto wybrać materace twarde dwustronne. Materac kieszeniowy Prestige Optimal to świetny przykład materaca, który zmienia się wraz z oczekiwaniami. Po stronie twardej (H4) umieszczono klasyczną piankę materacową oraz sztywną matę kokosową. Strona średnio miękka (H2) wypełniona została pianką wysokoelastyczną, a o odpowiednie podparcie ciała dba konstrukcja 9 stref twardości. Rdzeń materaca tworzą sprężyny kieszeniowe uginające się punktowo.

Materac sprężynowy Comfort LUX XXL

materace twarde Comfort LUX XXL

Luksusowy materac Comfort LUX XXL to odpowiedź na potrzeby najbardziej wymagających użytkowników. Dwustronna konstrukcja pozwala wybierać pomiędzy stroną średnio twardą i twardą, w zależności od potrzeb i oczekiwań. Strona twarda wypełniona została pianką materacową oraz pianką termoelastyczną VISCO. Stronę średnio twardą wykonano w oparciu o piankę wysokoelastyczną. Wewnątrz struktury materaca umieszczono klasyczne sprężyny bonellowe.


powrót
Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności