Materace twarde – przegląd najpopularniejszych modeli

Materace twarde – przegląd najpopularniejszych modeli

Materace twarde są jednymi z najczęściej wybieranych – wynika to z odpowiedniego podparcia, które mogą zapewnić. Wiele osób jest zdania, że twardy materac wpływa pozytywnie na zdrowie i sprawia, że każdego ranka budzimy się bardziej wypoczęci. Jak to zagadnienie wygląda w praktyce? Czy faktycznie materace twarde rekomendowane są dla każdego?

Twardość materaca określa się poprzez cyfry od 1 do 4. Cyfrą 1 oznaczane są materace bardzo miękkie, 2 – średnio miękkie, 3- średnio twarde, 4- materace twarde. Wiele modeli materaców łączy parametry H3 i H4, co daje możliwość dopasowania strony do konkretnych oczekiwań czy pory roku.  Czy twarde materace faktycznie zapewnią nam zdrowie? Jaki materac do spania wybrać, aby cieszyć się komfortem snu?

Czy twardość materaca ma znaczenie?

Twardość materaca związana jest bezpośrednio z naszą wagą. Producenci rekomendują materace miękkie i średnio miękkie osobom, których waga nie przekroczyła 80 kg. W przypadku osób ważących ponad 80 kg zaleca się wybranie materaca H3. Materace twarde H4 powinny być wybierane przez osoby ważące 100 kg i więcej.

Wybór odpowiedniej twardości materaca do wagi jest niezwykle ważny: materace twardsze pozwolą na stabilne podparcie dla ciała i zapewnienie odpowiedniego poziomu elastyczności. Osoby tęższe wybierające materace miękkie ryzykują niewyspanie, bóle kręgosłupa, niemożność wygodnego ułożenia się. Osoby lżejsze nie wyśpią się na materacach twardych – twarde podłoże nie pozwoli na wygodne ułożenie się, będzie powodować wiercenie.

Materace twarde – jaki materiał wybrać?

Różnorodność modeli materaców twardych jest olbrzymia: możemy wybierać pomiędzy modelami sprężynowymi, kieszeniowymi, lateksowymi, piankowymi. Szukając idealnego materaca przede wszystkim zwracajmy uwagę na rodzaj rdzenia oraz warstwy, które będą tworzyć strukturę materaca. Szukając modelu łączącego dobre parametry i niewygórowaną cenę stawiajmy na funkcjonalne materace piankowe – są one idealne zarówno dla osób dorosłych, jak i dla dzieci.

Wiele osób decyduje się na klasyczne materace sprężynowe – w ich wnętrzu znajdziemy sprężyny bonelowe z certyfikowanego drutu. Sprężyny uzupełnia się o innowacyjne pianki i struktury, których zadaniem jest podnoszenie komfortu snu. Materace sprężynowe łączą klasyczne rozwiązania i nowoczesne technologie! Wśród chętnie wybieranych materacy wymienia się także materace kieszeniowe – to produkty ekskluzywne, łączące różnorodne materiały i oferujące użytkownikom wysoki komfort snu.

Twardy materac piankowy Satisfaction Exclusive

materace twarde Satisfaction Exclusive

Decydując się na materace twarde nie sposób przeoczyć jednego z najchętniej wybieranych produktów w naszej ofercie. Dwustronny materac piankowy Satisfaction Exclusive posiada dwie strony: średnio twardą (H3) oraz twardą (H4), nazywane również stronami: zimową i letnią. Środek materaca wypełnia pianka wysokoelastyczna, charakteryzująca się lepszymi parametrami podtrzymywania ciała w porównaniu z klasyczną pianką. Struktura pianki wysokoelastycznej podobna jest do lateksu – liczne otwory pozwalają na lepszą cyrkulację powietrza. Strona średnio twarda wypełniona została pianką termoelastyczną VISCO, która mięknie pod wpływem ciepła i dopasowuje się każdorazowo do kształtu ciała. Stronę tę uzupełnia warstwa wełny. Strona letnia, twarda, wykonana została z klasycznej pianki materacowej, odpornej na odkształcenia i nacisk.

Funkcjonalny i twardy materac piankowy Satisfaction Standard

materace twarde: materac piankowy z kokosem Satisfaction Standard

Klasyczny materac piankowy Satisfaction Standard łączy dwie strony użytkowe o różnej twardości. Strona twarda wykonana jest z warstwy karbowanej pianki materacowej oraz maty kokosowej. Karbowana powierzchnia pozwala na delikatny masaż skóry i poprawienie ukrwienia skóry. Dzięki macie kokosowej możliwe stało się usztywnienie struktury materaca bez utraty jego elastyczności. Mata kokosowa sprzyja także podniesieniu higieny snu – naturalne włókna kokosowe wychwytują wilgoć, dzięki czemu zahamowany jest rozwój bakterii. Strona średnio twarda wykonana jest z pianki wysokoelastycznej, która doskonale podtrzymuje ciało i zapewnia wysoki stopień wygody. Specjalne nacięcia na blatach materaca to System Studio M. 

Materace twarde Latex Standard

materace twarde Latex Standard

Doskonałym przykładem twardego materaca jest model Lateks Standard – dwustronny produkt dedykowany jest dla osób poszukujących wysokiego komfortu oraz stabilnego podparcia dla całego ciała. 9 stref twardości pozwala na uzyskanie doskonałych parametrów podtrzymujących anatomiczną budowę ciała.

Rdzeń materaca tworzą sprężyny kieszeniowe, których największą zaletą jest elastyczność punktowa. Umieszczenie każdej sprężyny w materiałowej kieszonce pozwoliło na zmniejszenie hałasu podczas ich pracy. Strona średnio twarda wypełniona została warstwą lateksową: porowata struktura lateksu sprzyja lepszej cyrkulacji powietrza i zahamowaniu rozwoju roztoczy i pleśni. Materace twarde z warstwą lateksu to często materace antyalergiczne. Po stronie twardej umieszczono klasyczną piankę materacową oraz matę kokosową, która usztywnia całą konstrukcję.

Materac twardy kieszeniowy Prestige Optimal

materace twarde Prestige Optimal

Czy twardość materaca ma znaczenie? Zdecydowanie tak. Kiedy jednak szukamy produktu funkcjonalnego warto wybrać materace twarde dwustronne. Materac kieszeniowy Prestige Optimal to świetny przykład materaca, który zmienia się wraz z oczekiwaniami. Po stronie twardej (H4) umieszczono klasyczną piankę materacową oraz sztywną matę kokosową. Strona średnio miękka (H2) wypełniona została pianką wysokoelastyczną, a o odpowiednie podparcie ciała dba konstrukcja 9 stref twardości. Rdzeń materaca tworzą sprężyny kieszeniowe uginające się punktowo.

Materace twarde kieszeniowe Prestige Exclusive

Wysokiej klasy materac Prestige Exclusive spełni wszelkie wymagania użytkowników: doskonałe parametry techniczne zagwarantują wygodny sen, a przyjemny w dotyku pokrowiec sprawi, że nasza skóra zostanie delikatnie otulona. Prezentowany model łączy w sobie dwa rodzaje podłoża: średnio twarde i twarde.

Materac kieszeniowy twardy Prestige Exclusive

Strona letnia (H4) wykonana jest z pianki materacowej oraz z maty kokosowej – taka struktura daje stabilne podparcie dla pleców, sprzyja lepszej cyrkulacji powietrza. Strona średnio twarda (H3) stworzona jest z połączenia pianki termoelastycznej VISCO oraz pianki wysokoelastycznej. Pianka termoelastyczna mięknie pod wpływem ciepła ludzkiej skóry i dopasowuje się do kształtu ciała– ten rodzaj wypełnienia nazywany jest również pianką pamiętającą. Karbowana powierzchnia pianek po obu stronach użytkowych sprzyja lepszej cyrkulacji powietrza i pozwala na delikatny masaż skóry. Rdzeń materaca Prestige Exclusive wypełniają sprężyny kieszeniowe, pracujące niezależnie od siebie. Taki materac idealnie sprawdzi się przy dwójce użytkowników, kiedy występuje duża różnica wagi. Sprężyny pracują wyłącznie w miejscu nacisku, przez co każdy z użytkowników będzie miał zapewniony wygodny sen.

Materac twardy sprężynowy Comfort LUX XXL

materace twarde Comfort LUX XXL

Luksusowy materac Comfort LUX XXL to odpowiedź na potrzeby najbardziej wymagających użytkowników. Dwustronna konstrukcja pozwala wybierać pomiędzy stroną średnio twardą i twardą, w zależności od potrzeb i oczekiwań. Strona twarda wypełniona została pianką materacową oraz pianką termoelastyczną VISCO. Stronę średnio twardą wykonano w oparciu o piankę wysokoelastyczną. Wewnątrz struktury materaca umieszczono klasyczne sprężyny bonellowe.


powrót
Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności