Materace sypialniane – jaki model wybrać?

Materace sypialniane – jaki model wybrać?

Materace sypialniane wykorzystują coraz ciekawsze rozwiązania, a równocześnie rośnie nasza wiedza dotycząca prawidłowego wypoczynku i tego, jak istotny jest dla naszego zdrowia i samopoczucia. Wybór materaców do spania jest olbrzymi – warto odpowiednio przygotować się do poszukiwania modelu, który chcielibyśmy umieścić w naszej sypialni. Jakie zagadnienia powinniśmy wziąć pod uwagę? Czym różnią się wypełnienia materaców dostępnych na polskim rynku? Jak wybrać produkt, który spełni nasze oczekiwania?

Co wpływa na komfort naszego snu?

Nasz spokojny i niezakłócony sen jest gwarancją zdrowia. To w jakich warunkach śpimy i gdzie śpimy również ma kolosalne znaczenie. Jeśli po przebudzeniu się czujemy się rozbici, zmęczeni i niewyspani winy często należy szukać w źle dobranym podłożu do spania. Spanie na nierównej powierzchni kanapy czy tez starym materacu będzie skutkowało niedostatecznym podparciem dla kręgosłupa lub też jego nienaturalnym wygięciem. Szybko pojawią się problemy z dolegliwościami bólowymi. Zbyt twarde materace sypialniane nie pozwolą nam na wygodne ułożenie się do snu, materace zbyt miękkie nie zapewnią podparcia dla barków.

Co wziąć pod uwagę wybierając materace sypialniane?

Decydując się na kupno nowego materaca przede wszystkim warto zwrócić uwagę na nasze oczekiwania i wymagania, ale także… naszą wagę!

Materace, bez względu na rodzaj wypełnienia, dzielone są przez wzgląd na swoją twardość. Materace miękkie oznaczane są znacznikiem H1, materace średnio miękkie: H2, materace średnio twarde – H3, a materace twarde: H4. Twardość materaca ma olbrzymie znaczenie, szczególnie patrząc przez pryzmat naszej wagi. Materace miękkie i średnio miękkie rekomendowane są dla osób, których waga nie przekracza 60-70 kg. Materace sypialniane średnio twarde zalecane są osobom o wadze do 100 kg. Materace twarde powinny być wybierane przez osoby, których waga przekracza 100 kg. 

Szukając nowego materaca dla siebie czy osoby bliskiej istotne jest wypełnienie. Nowoczesne materace sypialniane tworzone są na rdzeniach wykonanych ze sprężyn bonelowych, sprężyn kieszeniowych, pianek, lateksu. Wybór konkretnej struktury może przyczynić się do poprawienia komfortu naszego snu i lepszego samopoczucia.

Czy materac może wspierać nasze zdrowie?

Zdecydowanie tak – dobry materac do spania przede wszystkim wspiera nasz kręgosłup i zapewnia mu prawidłową pozycję w czasie snu. Materace mogą przyczyniać się także do zmniejszenia dolegliwości alergicznych poprzez zastosowanie odpowiednich wkładów. Materace sypialniane uzupełnione o warstwę naturalnej wełny pozwalają na zachowanie większego komfortu termicznego, mogą także przeciwdziałać powstawaniu odleżyn.

Materace sypialniane sprężynowe – poznaj urok klasycznych rozwiązań

Klasyczne materace sprężynowe nie wychodzą z mody – dzisiaj uzupełniane są one o innowacyjne pianki, których zadaniem jest podniesienie elastyczności materaca, poprawienie jego parametrów technicznych. Sprężyny bonelowe tworzone są z certyfikowanego drutu, odpornego na odkształcenia, łamanie. Materace sprężynowe posiadają również świetny stosunek jakości do ceny – taki produkt z pewnością posłuży nam wiele lat.

Materac sypialniany sprężynowy Comfort Standard

materac sypialniany Comfort Standard

Dwustronny materac sprężynowy Comfort Standard jest produktem wysoce funkcjonalnym, trwałym i zapewniającym komfortowy sen. Rdzeń materaca, stworzony ze sprężyn bonelowych, otoczony jest dwoma warstwami pianki materacowej o karbowanej powierzchni – karbowana struktura delikatnie masuje ciało i poprawia krążenie krwi. Strona letnia (H3) materaca wzbogacona została o matę kokosową, która usztywnia całą konstrukcję. Materac dostępny jest w miękkim, antyalergicznym pokrowcu.

Materace kieszeniowe: innowacje na wyciągnięcie ręki

Wśród rekomendowanych materacy do spania często wymienia się modele kieszeniowe, których wnętrze tworzą sprężyny kieszeniowe. Sprężyny takie nie są połączone ze sobą, pracują niezależnie od siebie i uginają się wyłącznie w miejscu nacisku. Taki rodzaj materaca polecany jest w przypadku dwóch użytkowników o różnej wadze – podczas spania nie będą oni odczuwali dyskomfortu z powodu nierówno uginających się sprężyn. Każda sprężyna zamknięta została w kieszonce materiałowej, co ma za zadanie zmniejszenie hałasu podczas ich pracy. Materace sypialniane kieszeniowe często uzupełniane są o warstwy pianek, które poprawiają jakość snu.

Materac sypialniany kieszeniowy Prestige Exclusive

materac sypialniany kieszeniowy Prestige Exclusive

Prezentowany model to wysokiej klasy materac 9-strefowy, którego budowa wspiera naturalne krzywizny ciała i zapewnia komfortowy wypoczynek każdej nocy. Produkt ten posiada dwie strony użytkowe: strona średnio twarda (zimowa) zbudowana jest z pianki termoelastycznej VISCO, pianki materacowej oraz warstwy wełny. Strona twarda (letnia, H4) wykonana została z połączenia karbowanej pianki materacowej oraz sztywnej maty kokosowej. Materace sypialniane Prestige Exclusive uzupełnione zostały o opatentowany system cyrkulacji powietrza Studio M – nacięcia na blatach sprzyjają swobodnej wymianie powietrza. Całość zamknięto w pokrowcu GOLD wykonanym z tkaniny żakardowej.

Materac kieszeniowy Prestige LUX dla dwojga

Materac sypialniany kieszeniowy Prestige LUX dla Dwojga

Kiedy z materaca korzystają w jednym czasie dwie osoby niezwykle ważne jest zapewnienie im komfortu, bez względu na różnicę w wadze. Pracujące niezależnie od siebie sprężyny kieszeniowe w materacu Prestige LUX dla dwojga pozwalają na wygodne ułożenie obu użytkowników i zapobiegają wyginaniu się konstrukcji materaca pod ciężarem jednego z nich.

Materac ten składa się z dwóch stron użytkowych: średnio twardej (letniej) i średnio miękkiej (zimowej). Stronę letnią zbudowano z pianki wysokoelastycznej, strona zimowa wykonana jest z pianki materacowej oraz pianki termoelastycznej VISCO, która mięknie pod wpływem ciepła ludzkiej skóry i dopasowuje się do kształtów ciała. Materac  Prestige LUX dla dwojga uzupełniono o 9-strefową budowę oraz system cyrkulacji Studio M.

Materace sypialniane piankowe: doskonałe parametry techniczne i atrakcyjne ceny

Materace piankowe uważane są za tanie materace. Niskie ceny materaców piankowych idą w parze z doskonałymi parametrami technicznymi, co w rezultacie sprawia, że są one jednymi z najchętniej wybieranych. Wykorzystując nowoczesne pianki wysokoelastyczne czy termoplastyczne możemy zaproponować materace sypialniane o zróżnicowanej twardości, przeznaczone zarówno dla osób dorosłych, jak i dla dzieci. Poprzez dobranie odpowiednich struktur gwarantujemy wysoki poziom komfortu i spokojny wypoczynek każdej nocy.

Średnio twardy materac piankowy Satisfaction HIT Eco

Materac sypialniany piankowy Satisfaction HIT Eco

Szukając materaca piankowego łączącego atrakcyjną cenę i dobre parametry techniczne nie sposób przeoczyć modelu Satisfaction HIT Eco, którego rdzeń wykonano z ekologicznej pianki rebound. Pianka ta jest wtórnie spieniania, a w połączeniu z pianką materacową daje efekt zbliżony do sprężyny bonellowej. Karbowana powierzchnia pianki materacowej delikatnie masuje ciało, poprawia krążenie krwi. Model Satisfaction HIT Eco to model dwustronny – zaleca się zmianę strony użytkowej co kilka miesięcy. Dzięki temu znacząco podniesiemy żywotność materaca.

Materac piankowy FOAM+VISCO

Materac sypialniany piankowy FOAM+Visco

Średnio miękki materac piankowy FOAM+VISCO łączy w sobie dwie struktury: piankę termoelastyczną VISCO oraz klasyczną piankę materacową. Jest to materac termoelastyczny – pianka VISCO pod wpływem ciepła skóry każdorazowo dopasowuje się do kształtów ciała, zapewniając wysoki komfort i wygodę. Materac uzupełniono o 9-strefową budowę, co oznacza, że podeprze on anatomiczne krzywizny ciała i zapewni wygodę. Warto pamiętać, że jest to materac dwustronny!

Naturalna wełna w materacach sypialnianych

Zastosowanie naturalnej wełny jest powszechne, szczególnie w przypadku wysokiej klasy materaców luksusowych. Zadaniem wełny jest przede wszystkim odpowiednia termoizolacja. Wełna pozwala na swobodną wymianę powietrza, przez co w trakcie letnich miesięcy materac taki sprzyja wentylacji skóry użytkownika. W okresie zimowym materace sypialniane z wełną zapewniają odpowiedni komfort cieplny. Wybór materaca z wełną jest rekomendowany w przypadku osób borykających się z bólami reumatycznymi.

Maty kokosowe w materacach – jak działają?

Maty kokosowe to produkt chętnie wykorzystywany w materacach sypialnianych. Zadaniem maty jest przede wszystkim usztywnienie konstrukcji materaca bez utraty jego elastyczności. Włókna kokosowe doskonale absorbują wilgoć, w wyniku czego wnętrze materaca jest mniej narażone na rozwój pleśni czy grzybów. Mata kokosowa stosowana jest w materacach dwustronnych po stronie letniej– pozwala ona na uzyskanie nieco twardszego podłoża.

Materac sypialniany z kokosem Satisfaction Standard

Materac sypialniany Satisfaction Standard z kokosem

Wysokogatunkowy materac piankowy Satisfaction Standard to model dwustronny o wartościach H3 i H4. Stronę średnio twardą i rdzeń stworzono z grubego blatu pianki wysokoelastycznej, która odznacza się doskonałymi parametrami podtrzymywania ciała. Stronę twardą tworzą mata kokosowa i karbowana panka materacowa. Specjalne nacięcia na blatach pianek pozwalają na swobodną cyrkulację powietrza.

Materace sypialniane lateksowe – nie tylko dla alergików

Alergie na roztocza i drobnoustroje są jednymi z powszechniejszych – dotykają zarówno osób dorosłych, jak i dzieci, a ich przebieg może być niezwykle uciążliwy. Alergicy sypiający na starych i wysłużonych materacach narażają się na nocne ataki alergiczne: kaszel, katar, swędzenie oczu, reakcje skórne. Wszystko to z powodu nagromadzonych we wnętrzu materaca drobnoustrojów. Aby wyeliminować to ryzyko i zapewnić sobie spokojny sen warto wybrać materac dla alergika wykonany z lateksu. Tworzywo to odznacza się porowatą strukturą, która sprzyja doskonałej cyrkulacji powietrza i podniesieniu higieny snu.

Materac lateksowy Latex Optimal

sypialniany materac lateksowy Latex Optimal

Nowoczesne materace sypialniane Latex Optimal to gwarancja spokojnego snu i wypoczynku. Zastosowane materiały i tworzywa wspierają lepszą cyrkulację powietrza wewnątrz materaca, co znacząco wpływa na higienę snu. Rdzeń materaca tworzą sprężyny kieszeniowe pracujące punktowo. Strona zimowa, średnio twarda, wykonana została z grubego blatu lateksu, który stanowi idealne podparcie dla pleców i zapewnia wygodny sen. Strona letnia, twarda, wykonana jest z pianki materacowej oraz maty kokosowej, która dodatkowo wychwytuje cząsteczki wilgoci.

Materac Latex Optimal wzbogacono o opatentowane nacięcia na blatach, które sprzyjają lepszej wentylacji materaca. Pokrowiec wykonano z tkaniny antyalergicznej, obustronnie pikowanej na włóknie puszystym. Pokrowiec posiada zamek błyskawiczny, aby móc go z łatwością ściągać i prać w pralkach.

Materace sypialniane dla dzieci

Każdy rodzic pragnie zdrowia i dobrego samopoczucia swojego dziecka. W przypadku noworodków i niemowląt konieczne jest zagwarantowanie dziecku wygodnego miejsca do spania. W naszej ofercie nie brak nowoczesnych materacyków dla dzieci, wykonanych z najlepszych tworzyw i materiałów. Materace sypialniane dla maluchów odznaczają się świetnymi parametrami technicznymi, świetną izolacją ciepła, wysokim stopniem elastyczności.

Materac do łóżeczka dziecięcego Prestige Junior

materac sypialniany dla dziecka Prestige Junior

Wygodny i nowoczesny materac dla dzieci Prestige Junior to gwarancja spokojnego snu dziecka… i rodzica! Rdzeń materaca tworzą sprężyny kieszeniowe, uginające się punktowo. Dzięki nim zarówno barki, jak i biodra malucha otrzymują stabilne podparcie, a kręgosłup znajduje się w prawidłowej pozycji. Obie strony użytkowe materacyka tworzy panka materacowa o karbowanej powierzchni – taka struktura sprzyja lepszej cyrkulacji powietrza i poprawieniu higieny snu. Model ten wzbogacony został o belki ochronne, które mają zabezpieczać dziecko przed uderzeniem w ramy łóżeczka. Całość zamknięto w antyalergicznym pokrowcu przyjemnym dla skóry.


powrót

Produkty powiązane

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności