Materace piankowe 160x200 – najlepszy wybór w rozsądnej cenie

Materace piankowe 160x200 należą zdecydowanie do najchętniej wybieranych – wpływa na to nie tylko ich atrakcyjna cena, ale również interesujący skład. W przypadku tego typu materaców ich wnętrze wypełniają różnorodne pianki, dzięki którym tworzywo zachowuje wysoką higienę nawet po wielu latach, a nasz sen jest spokojniejszy. Co warto wiedzieć o tych materacach?

Materace piankowe 160x200 o wysokich parametrach

Materace piankowe 160x200 cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. W naszym sklepie klienci znajdą materace tego typu zarówno w wersji podstawowej (jednostronnej), jak i rozbudowanej (materace dwustronne, których strony używamy w zależności od pory roku). Podstawą jest zazwyczaj pianka materacowa, która tworzy miękką stronę materaca. W jej przypadku stosowana jest technologia nacięć tworzących 9 stref twardości. Drugim, chętnie wykorzystywanym materiałem jest pianka wysokoelastyczna, na której tworzone są specjalistyczne kanały. Ich zadaniem jest poprawienie cyrkulacji powietrza wewnątrz materaca – wpływa to niebagatelnie na zahamowanie powstawania roztoczy, drobnoustrojów czy pleśni. Delikatnie karbowana powierzchnia wpływa również pozytywnie na nasz organizm – poprawia cyrkulację krwi oraz komfort podczas snu.

Zastosowanie wysokiej jakości pianek wewnątrz tego typu materacy sprawia, że nie odkształcają się one, nie zbijają, na długo zachowują wysoki poziom elastyczności.

Idealny dodatek do materaca piankowego: miękki i przyjemny w dotyku pokrowiec

Z jakich tkanin wykonywane są pokrowce w materacach piankowych 160x200? Przede wszystkim są to tkaniny bawełniane, żakardowe, których gęsta struktura sprawia, że są wysoce odporne na uszkodzenia mechaniczne. Wiele z oferowanych modeli posiada pokrowce o pikowanej strukturze. Wszystkie można ściągać z materaca i prać w pralkach automatycznych.

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności