Materace do spania

Materace do spania

Noc to dla naszego ciała wyjątkowy czas regeneracji i odpoczynku. Czasami zdarza się, że sen nie przynosi wyczekiwanej ulgi, a łóżko zamiast relaksu serwuje nam rozdrażnienie, bóle pleców i bezsenność. Nie zawsze zdajemy sobie sprawę, że problem można szybko wyeliminować.  Przyczyną problemów ze snem często bowiem okazuje się źle dobrany materac. Jakie materace do spania wybrać, aby każdy kolejny dzień witać z uśmiechem?

Materace do spania na dzień dobry

Wybór materacy jest obecnie bardzo szeroki. Wśród ogromu dostępnych modeli znajdują się materace do spania o zróżnicowanej strukturze i wypełnieniu oraz kilkustopniowej skali twardości. Istotną cechą, na którą powinniśmy zwrócić uwagę podczas zakupu nowego modelu, jest właśnie twardość. Głównym zadaniem materaca jest zapewnienie stabilnej i równomiernej podpory dla kręgosłupa na całej jego długości. Dobry materac nie może być ani za twardy, ani zbyt miękki. To, jaki model sprawdzi się u konkretnego użytkownika, uzależnione jest przede wszystkim od wagi. Osoby lżejsze powinny wybierać modele bardziej miękkie, natomiast cięższe – materace twardsze.

Dobre materace – sposób na komfortowy sen

Na komfort podczas snu, a co za tym idzie – na jakość wypoczynku, ogromny wpływ ma rodzaj wypełnienia materaca. Producenci oferują obecnie bardzo szeroki wachlarz różnorodnych opcji. Wśród dostępnych modeli dużą popularnością cieszą się materace do spania lateksowe, piankowe oraz bonnellowe. Ciekawą propozycją są materace termoelastyczne wykonane z tak zwanej leniwej pianki. Tego typu modele reagują nie tylko na nacisk, ale również na temperaturę ciała. Materace termoelastyczne generują nie kilka, a miliony punktów podparcia, dzięki czemu materac otula użytkownika, dokładnie dopasowując się do kształtów i krzywizn ciała. 


powrót
Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności