Materace do spania – wszystko, co musisz wiedzieć przed zakupem

Materace do spania – wszystko, co musisz wiedzieć przed zakupem

Wygodne materace do spania to jeden z częściej podnoszonych tematów – długi i niezakłócony sen jest gwarancją naszego zdrowia, dobrego samopoczucia tuż po przebudzeniu. W czasie nocy nasz organizm regeneruje się, ma możliwość walki z drobnoustrojami i stanami zapalnymi. Sen to także bardzo ważny czas dla naszego kręgosłupa i mięśni – w czasie nocy mięśnie okalające główną oś naszego ciała rozluźniają się, mogą odpocząć.

materace do spania - materac FOAM+Visco+Latex

Chcąc zapewnić sobie komfortowy sen konieczne jest wybranie materaca, który zapewni odpowiednie podparcie dla kręgosłupa, pozwoli przybrać wygodną pozycję i będzie wspierał nasze zdrowie. Szukając idealnego materaca powinniśmy wziąć pod uwagę szereg czynników takich jak twardość, wypełnienie, materiały wierzchnie. Każdy z tych elementów niebagatelnie wpływać będzie na jakość naszego wypoczynku.

Co musisz wiedzieć o materacach do spania?

 1. Objawy źle dobranego materaca do spania
 2. Jak wybrać twardość materaca?
 3. Materace do spania dwustronne
 4. Materace sprężynowe i kieszeniowe
 5. Materace z pianki
 6. Materace do spania dla alergików
 7. Materace lateksowe
 8. Wełna i kokos w materacach
 9. Materace do spania na wymiar
 10. Materace dla dzieci
 11. Nakładki na materace do spania i materace nawierzchniowe
 12. Materiały wykorzystywane w produkowanych przez nas materacach

Źle dobrany materac – sprawdź, kiedy pomyśleć o jego zmianie!

Problem źle dobranego materaca jest niezwykle powszechny w Polsce – mówią o tym zarówno fizjoterapeuci, producenci, jak i sami użytkownicy. Ból pleców po przebudzeniu, uczucie rozbicia, niewyspanie – to tylko niektóre z najczęściej wymienianych objawów. Długotrwałe spanie na źle dobranym podłożu może prowadzić do zmian zwyrodnieniowych, nerwobóli, ale także do chronicznego zmęczenia, które rzutować będzie na nasze wyniki w szkole, w pracy. Efektem źle dobranego materaca mogą okazać się również bóle głowy, karku, barków.

Współcześnie materace do spania dostępne są w szerokiej gamie modeli, co znacząco ułatwia dobranie produktu dopasowanego do naszych potrzeb.

Najczęstsze objawy źle dobranego materaca do spania:

 • ból pleców po przebudzeniu,
 • ból mięśni,
 • chroniczne niewysypianie się,
 • uczucie rozbicia lub rozdrażnienia,
 • ból głowy, karku lub barków.

Czy twardość materaca ma znaczenie?

Jednym z najważniejszych parametrów materaców jest ich twardość. Twardość materaca określana jest poprzez literę H oraz cyfry od 1 do 4. Materace do spania miękkie posiadają wartość H1, materace średnio miękkie – H2, materace średnio twarde – H3, a materace twarde: H4. Twardość materaca powinniśmy dobierać przede wszystkim przez wzgląd na naszą wagę – materace miękkie i średnio miękkie dedykowane są dla osób lżejszych, których waga nie przekracza 70-90 kg. Wewnętrzne struktury materaców pozwolą na wygodne ułożenie się oraz zapewnienie odpowiedniego podparcia dla bioder, barków. Wybierając twardy materac dla osoby lżejszej ryzykujemy, że będzie ona miała problem ze znalezienie wygodnej pozycji w czasie snu.

Materac dla osoby powyżej 100 kg powinien być modelem średnio twardym lub twardym, aby jego wypełnienie pozwoliło na stabilne podparcie i zapewnienie prawidłowej pozycji ciała. Zbyt miękki materac w przypadku osób tęższych będzie się zapadać, a barki i biodra znajdą oparcie dopiero na stelażu łóżka.

Jak dobrać twardość materaca do wagi?

 • materac o twardości H1 przeznaczony jest dla osoby do 60 kg;
 • H2 od 50 kg do 80 kg;
 • H3 od 70 kg do 110 kg;
 • H4 powyżej 100 kg.

Więcej informacji w tekście: twardość materaca H1, H2, H3, H4.

materace do spania - materac piankowy FOAM+ 15cm

W ogólnej opinii uważa się, że twardsze materace są znacznie lepsze dla naszego zdrowia. Wiele osób wybiera więc materace H3 i H4 sugerując się obiegową opinią, zamiast dobrać produkt do swoich potrzeb. Przed zakupem konkretnego modelu warto zastanowić się, jakie podłoże jest najlepsze do wygodnego snu w naszym przypadku. Pomocna okaże się również porada fizjoterapeuty.

Materace do spania dwustronne – propozycja dla wymagających

Doskonałym rozwiązaniem dla osób szukających funkcjonalnego materaca jest materac dwustronny. W przypadku takich produktów każda ze stron materaca stanowi powierzchnię użytkową. W zależności od modelu strony mogą być podzielone na twardość H2 i H3, H2 i H4, H1 i H2. Zróżnicowaną twardość w obrębie tego samego modelu uzyskuje się poprzez wykorzystanie różnych pianek i elementów wypełnieniowych.

Materace do spania: sprężynowe czy kieszeniowe?

Wybór pomiędzy materacami kieszeniowymi i sprężynowymi nie jest prosty. Oba rozwiązania mają wiele zalet, dlatego warto zapoznać się z tymi technologiami z bliska. W przypadku materaców sprężynowych ich wnętrze wypełniają połączone ze sobą sprężyny bonelowe. Odznaczają się one wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne, odkształcenia czy odgniatanie. Dwustożkowy kształt sprężyn bonelowych przyczynia się do polepszenia cyrkulacji powietrza wewnątrz materaca. Materace sprężynowe to często tanie materace – posiadają świetny stosunek jakości do ceny. 

materac do spania sprężynowy Comfort Normal

Materace do spania ze sprężynami kieszeniowymi wewnątrz to stosunkowo nowe rozwiązanie. Wewnątrz takiego materaca znajdziemy sprężyny uginające się punktowo, wyłącznie w miejscu nacisku. Sprężyny takie nie są połączone ze sobą, pracują niezależnie. Aby zmniejszyć poziom hałasu podczas pracy materaca, każdą ze sprężyn zamknięto w materiałowej kieszonce. Materace kieszeniowe rekomendowane są przede wszystkim w sytuacji, kiedy w łóżku śpią dwie osoby. Innowacyjny system sprężyn pracujących osobno pozwoli na wygodne ułożenie obu użytkowników, bez względu na ich różnice w wadze.

Materac do spania lateksowy Latex Standard - ze sprężynami kieszeniowymi

Innowacyjne pianki materacowe – co powinniśmy o nich wiedzieć?

Materace do spania piankowe lub też łączące nowoczesne pianki i sprężyny są jednymi z najchętniej wybieranych. Zastosowanie pianek jest niezwykle szerokie: w zależności od rodzaju pianka może utwardzić podłoże, poprawić elastyczność struktury materaca, delikatnie otulać ciało użytkownika. W szerokiej ofercie materaców do spania znaleźć można klasyczne materace piankowe, w których wnętrzu znajdziemy pianki materacowe, pianki wysokoelastyczne, pianki termoelastyczne VISCO czy też ekologiczna piankę rebound.

Jakie pianki stosuje się najczęściej w materacach do spania?

 • tradycyjne pianki materacowe,
 • pianki wysokoelastyczne,
 • pianki termoplastyczne VISCO,
 • ekologiczne pianki typu rebound.

materac do spania z pianką rebound - Satisfaction HIT Eco

Pianka materacowa, ze względu na swoje właściwości, jest wysoce odporna na odkształcenia i często stanowi element twardszych stron materaców dwustronnych. W połączeniu z pianką rebound daje ona efekt podobny do sprężyn bonelowych. Klasyczna pianka materacowa często posiada karbowaną powierzchnię. Poprzez zastosowanie takiej struktury jako warstwy zewnętrznej możliwe jest delikatne masowanie ciała użytkownika i poprawianie krążenia krwi.

Pianka termoelastyczna VISCO to interesujący produkt, który pozwala na zwiększenie komfortu snu, szczególnie kiedy podłoże jest zbyt twarde. Struktura pianki termoelastycznej VISCO mięknie pod wpływem ciepła skóry i każdorazowo dopasowuje się do kształtów ciała. Poza samym materacem z pianką VISCO interesującym produktem jest nakładka na materac z pianki termoelastycznej, która sprawia, że podłoże do spania jest bardziej miękkie i przyjazne.

materac do spania z pianką VISCO Satisfaction Exclusive

Chętnie wykorzystywana pianka wysokoelastyczna poprawia sprężystość materaca, a ze względu na swoją strukturę sprzyja doskonałej cyrkulacji powietrza i zmniejszeniu ryzyka pleśni czy drobnoustrojów we wnętrzu materaca.

Materace antyalergiczne dla większej higieny snu

Dobry materac do spania w przypadku alergików to kwestia nie tylko wygody snu, ale przede wszystkim zdrowia i dobrego samopoczucia. Osoby uczulone na roztocza i kurz często śpią niespokojnie, borykając się z typowymi objawami alergii: kaszlem, katarem, drapaniem w gardle. Objawy te związane są najczęściej ze starym i zużytym materacem, w którego wnętrzu gromadzi się wilgoć, drobnoustroje, powstaje pleśń. Z myślą o alergikach stworzono materace do spania o właściwościach antyalergicznych. Ich wypełnienie i pokrowiec sprzyjają wypoczynkowi i minimalizują ryzyko nieprzyjemnych dolegliwości alergicznych.

materace do spania lateksowe - materac Latex Typical

Jednym z rekomendowanych rozwiązań w przypadku alergików są materace do spania wypełnione lateksem. Struktura lateksu wypełniona jest licznymi kanalikami, co znacząco poprawia cyrkulację powietrza wewnątrz materaca. Stale wentylowane struktury są mniej podatne na wilgoć, hamowany jest rozwój drobnoustrojów, roztoczy. Niewielka waga lateksu przekłada się również na niską wagę samego materaca. Lateks sprzyja wygodzie – doskonale dopasowuje się on do kształtu ciała i stanowi idealne podparcie dla barków, bioder.

W przypadku materaców antyalergicznych ważny jest także pokrowiec. Wykorzystanie tkanin o właściwościach antyalergicznych sprawia, że użytkownik może cieszyć się spokojnym snem. Miękka tkanina subtelnie otula skórę, zapewniając wygodę oraz doskonałą izolację termiczną.

Lateksowe materace do spania: nie tylko dla alergików!

Materace lateksowe od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. I nic w tym dziwnego! Lateks jest materiałem, który w sypialnianych warunkach sprawdza się idealnie. Pianka lateksowa naturalnego pochodzenia charakteryzuje się niezwykle wysoką elastycznością punktową, która gwarantuje optymalną podporę dla mięśni podczas snu. To nie tylko świetny materac dla alergików, ale także dobry materac do spania na kręgosłup! Możesz mieć pewność, że raz kupiony materac lateksowy będzie wiernie służył przez długie lata – niezwykle odporny materiał nie odkształca się i nie niszczeje pod wpływem nacisku i intensywnego użytkowania.

Wełna i kokos jako wypełnienie materaca do spania

materace do spania z kokosem - Latex Optimal

Przyglądając się interesującym nas modelom materacy zauważymy, że w ich wnętrzu często wykorzystywane są maty kokosowe oraz wełna. Oba tworzywa mają naturalne pochodzenie, a ich zadaniem jest zwiększenie wygody snu. Maty kokosowe stosowane są do usztywnienia konstrukcji materaca – często spotkamy je po stronie twardszej materaców dwustronnych. Zadaniem włókien kokosowych jest również wychwytywanie wilgoci i hamowanie rozwoju pleśni.

Wełna stosowana jest w dobrych jakościowo materacach jako dodatkowe uzupełnienie warstwy termicznej. Badania wskazują, że zastosowanie wełny pozwala na zmniejszenie dolegliwości bólowych związanych ze zmianami reumatycznymi.

sprężynowy materac do spania z kokosem i wełną

Nasze innowacje: system STUDIO M i 9 stref twardości

Jako jeden z wiodących producentów materaców do spania proponujemy interesujące rozwiązania technologiczne, przekładające się na jakość snu. Naszym flagowym produktem jest system STUDIO M, który jest opatentowaną technologią cyrkulacji powietrza wewnątrz materaców. Specjalistyczny system nacięć na blatach wewnętrznych struktur materaca przekłada się na lepszą cyrkulację powietrza, zahamowanie rozwoju drobnoustrojów. Materace do spania z systemem STUDIO M odznaczają się znacznie przedłużoną żywotnością.

Drugim, ciekawym rozwiązaniem stosowanym w naszych materacach jest 9 stref twardości. Wkład materaca podzielony jest na dziewięć stref, dzięki czemu gwarantuje najlepsze podparcie dla anatomicznych stref ciała i pozwala na wygodne ułożenie się do snu.

Materac do spania na wymiar

Olbrzymim ułatwieniem dla osób kupujących materace do spania jest możliwość zakupienia ich na konkretny wymiar. W naszym sklepie internetowym proponujemy materace dedykowane zarówno do łóżek pojedynczych, jak i podwójnych we wszystkich standardowych wymiarach.

Naszą ofertę wzbogaciliśmy o materace dla dwojga. Są to specjalnie projektowane materace, w których uwzględniono różnice w wadze użytkowników. Dzięki zastosowaniu sprężyn kieszeniowych o zróżnicowanych parametrach twardości udało się zagwarantować wygodę obojgu użytkownikom.

Jak zamówić materac niestandardowy?

Wystarczy, że się z nami skontaktujesz:

  +48 664 408 000

  pon-pt: 8:00-16:00, sb: 8:00-13:00

info@studiomaterace.pl 

Jesteśmy producentem, więc możesz wybrać dowolny typ materaca.

Oferujemy:

 • niestandardowe materace sprężynowe
 • niestandardowe materace kieszeniowe
 • niestandardowe materace piankowe
 • niestandardowe materace lateksowe
 • niestandardowe materace do łóżeczka
 • niestandardowe materace nawierzchniowe

Większość zamówień jesteśmy w stanie zrealizować w ciągu 14 dni, ale ostateczną informację o terminie dostawy materaca otrzymasz po złożeniu zamówienia.

Materace do spania dla dzieci

materace do spania dla dzieci - Latex Junior

Uzupełnieniem naszej oferty są nowoczesne materacyki dla dzieci, tworzone z olbrzymią troską o komfort, bezpieczeństwo i zdrowie malucha. Polecane przez nas materace dziecięce to modele wypełnione piankami lub też takie, których rdzeń stanowią sprężyny kieszeniowe. Oddając w ręce młodych rodziców materace dziecięce wiemy, jak ważne jest bezpieczeństwo malucha. Oferowane przez nas modele posiadają specjalne belki ochronne, chroniące dziecko przed uderzeniem o ramę łóżeczka. Zastosowanie warstw lateksu oraz mat kokosowych pozwoliło na zagwarantowanie wyższej higieny snu. Materaca do spania dla dzieci okryte są miękkimi i przyjemnymi dla skóry pokrowcami z zamkami błyskawicznymi. Dzięki temu rozwiązaniu pokrowce możemy ściągać i prać w pralkach automatycznych.

Nakładki na materace – materace nawierzchniowe

Problem ze źle dobranym materacem nie zawsze musi oznaczać konieczność kupna nowego produktu. Dzięki nakładkom na materace do spania, zwanym również materacami nawierzchniowymi, zmienimy nieco parametry dotychczasowego podłoża do spania i znacząco podniesiemy naszą wygodę. Nakładki na materace rekomendowane są w przypadku zarówno zbyt miękkiego, jak i twardego podłoża, ale też w sytuacji, kiedy spanie na rozkładanej wersalce staje się problematyczne dla naszego zdrowia. Nakładki nawierzchniowe na materace polecane są również jako warstwa ochronna, aby przedłużyć żywotność dotychczas użytkowanego materaca.

Materac nawierzchniowy utwardzający Kokos

Nakładki zmiękczające w swoim wnętrzu posiadają piankę termoelastyczną VISCO. Tak stworzone podłoże pozwala na przyjęcie wygodnej pozycji, zagwarantowanie odpowiedniego podparcia dla barków i bioder. Pianka każdorazowo dostosowuje się do kształtów ciała. Dzięki nakładkom zmiękczającym możliwe jest zredukowanie ucisku na nerwy, zmniejszenie ryzyka drętwienia kończyn. Nakładki zmiękczające rekomendowane są również w przypadku starszych, ubitych materaców, których wnętrze nie zapewnia już odpowiedniej amortyzacji i podparcia.

Nakładki utwardzające zbudowane są z pianki materacowej lub też z maty kokosowej. Dzięki nim możliwe jest usztywnienie podłoża, co jest ważne szczególnie w przypadku osób tęższych czy też posiadających problemy z kręgosłupem. Nakładki utwardzające często wykorzystywane są jako warstwa dodatkowa na rozkładane kanapy czy sofy, których powierzchnia często jest przeszywana  nierówna.

Opis komponentów wykorzystywanych w produkowanych przez nas materacach do spania

Do produkcji naszych materacy wykorzystujemy surowce najwyższej jakości, oraz innowacyjne technologie, które mają zagwarantować Państwu najwyższy komfort. W naszych materacach stosujemy między innymi:

Pianka lateksowa

Pianka lateksowa - materace do spaniaLateks naturalny uzyskuje się poprzez nacinanie roślin kauczukodajnych i obróbkę soku mlecznego. Sok mleczny stabilizowany jest substancjami alkalicznymi np. amoniakiem. Ostateczny produkt stanowiący surowiec w przemyśle gumowym uzyskuje się w wyniku koagulacji soku i jego zagęszczenia. Zagęszczenie zawartości kauczuku wykonywane jest zwykle poprzez odwirowanie lub częściowe odparowanie wody. Koagulacja następuje po zakwaszeniu, zamrożeniu lub dodaniu soli rozpuszczalnych w wodzie.

Lateks bardzo dobrze dopasowuje się do sylwetki, co przekłada się na komfort i wypoczynek w czasie snu. Dzięki temu budzimy się z lepszym nastrojem oraz, co ważne, w lepszej kondycji fizycznej. Zastosowanie lateksu w materacach zmniejsza ryzyko wystąpienia alergii zapewniając komfort i wygodę w trakcie użytkowana tego typu materacy.

Systemy kanalików znajdujące się w strukturze lateksu usprawniają cyrkulację powietrza, sprawiając, że pianka jest lekka, hamuje rozwój drobnoustrojów, pleśni i grzybów, wykazując właściwości antyalergiczne.

Pianka termoaktywna Visco

pianka VISCO - materace do spaniaTworząc materace kolekcji Studio M, wybraliśmy pianki o wysokich parametrach, kładąc bardzo duży nacisk na jakość komponentów. Dzięki temu do Państwa domów trafiają wysokiej jakości, ekskluzywne materace.

Jednym z komponentów, którego użyliśmy w naszych materacach jest pianka termo elastyczna Visco, która została wynaleziona w 1966 r., przez naukowców pracujących dla NASA. W użytku komercyjnym pianka Visco pojawiła się na początku lat 90–tych i znalazła zastosowanie w przemyśle meblowym jako materiał tapicerski oraz w sektorze medycznym jako materac w profilaktyce odleżynowej.

Ważnym atutem tej pianki jest jej wrażliwość na temperaturę. Jeśli temperatura będzie się obniżać, pianka zacznie robić się coraz twardsza, natomiast gdy temperatura wzrasta pianka staje się bardziej miękka. Materac pod wpływem temperatury dostosowuje się do kształtu ciała i zwiększa się powierzchnia podparcia.

Kluczowym parametrem pianki Visco jest jej powolność przez co nazywana jest również „lazy foam” - pianka leniwa. Pianka ta nie posiada sprężystości i jest bardzo mało elastyczna. Kiedy zanurzymy w niej rękę pozostanie wgłębienie, które dopiero po chwili stopniowo będzie powracać do pierwotnego kształtu.

Materace z pianką pamiętająca, reagują na temperaturę w miejscach kontaktu z ciałem i pod wpływem ciepła stają się bardziej miękkie, dzięki czemu dostosowują się każdorazowo do indywidualnego kształtu ciała użytkownika.

Pianka wysokoelastyczna

Pianka wysokoelastyczna HR w materacach do spaniaPianka wysokoelastyczna ma mniej jednolitą strukturę komórkową od standardowej pianki. Dzięki tej strukturze uzyskuje się lepsze parametry podtrzymywania ciała. Cecha ta gwarantuje idealne dostosowanie się powierzchni materaca do ciała. Kręgosłup bez względu na obraną pozycje zachowuje naturalne krzywizny więc mięśnie grzbietowe mogą swobodnie odpocząć. Materac ugina się tylko w miejscu nacisku, ruch nie przenosi się po powierzchni posłania.

Pianka wysokoelastyczna swoimi właściwościami zbliżona jest do lateksu. Dzięki otworkom wnętrze materaca jest wentylowane, a to hamuje rozwój drobnoustrojów – bakterii, grzybów czy pleśni. Zapewnia ona odprowadzenie wilgoci z materaca i korzystnie wpływa na naszą skórę podczas snu.

W naszych produktach uwzględniliśmy strefy twardości i możemy się pochwalić, że jako jedni
z nielicznych, w naszych materacach zastosowaliśmy 9 stref twardości.

Strefy twardości optymalizują dostosowanie powierzchni do ciała, zapobiegają nadmiernemu zapadaniu się cięższych partii ciała.

Materace, w których zastosowaliśmy piankę wysokoelastyczną charakteryzują się przede wszystkim wysoką sprężystością i elastycznością punktową. Bardzo dobrze dopasowują się do ciała użytkownika. Konstrukcja tych materacy uniemożliwia rozwój roztoczy i innych bakterii, co w połączeniu z pokrowcem, który można ściągnąć i uprać daje możliwość zachowania należytej higieny materaca.

Pianka materacowa

pianka materacowaPianka PUR to materiał powstający w wyniku łączenia i mieszania dwóch składników poliolu oraz izocjanimu. Ten pierwszy to żywica, natomiast drugi to utwardzacz. Jednak to właśnie we wzajemnym połączeniu uzyskuje one najbardziej pożądane działanie. Zespolone ze sobą komponenty decydują bowiem o gwałtownym przyroście powłoki, co powoduje idealne wypełnienie wolnej przestrzeni.

Pianka poliuretanowa dzięki wielu cennym właściwościom znajduje zastosowanie
w różnych dziedzinach życia. Odporna na odkształcenia i naciski ma jednolitą budowę i wyróżnia się bardzo dobrą izolacją termiczną. Posiada różne gęstości więc istnieje możliwość dopasowania do indywidualnych potrzeb.

Sen to naturalny czas regeneracji całego organizmu, zarówno układu szkieletowego jak
i narządów wewnętrznych. Idealnie dobrane materace piankowe to te, które pozwolą w nocy na takie ułożenie ciała aby układ szkieletowy mógł się relaksować i regenerować.

Sprężyna kieszeniowa - pocket

Sprężyna kieszeniowa - pocket

Sprężyna kieszeniowa (pocketowa) znajduje się w naszych materacach z Serii Lateks oraz Prestige. Największym walorem sprężyn kieszeniowych jest elastyczność punktowa, która umożliwia bardzo dobre dopasowanie materaca do kształtów ciała.

Każda sprężyna umieszczona została w osobnej kieszonce wykonanej z tkaniny, co umożliwiło zlikwidowanie wszelkich odgłosów sprężyn pracujących wewnątrz materaca. Gęste ułożenie takiej konstrukcji zapewnia optymalną sprężystość całego materaca. Do produkcji tego typu sprężyn używa się certyfikowanego drutu o różnych grubościach.

Sprężyny kieszeniowe, które zastosowaliśmy w naszych materacach posiadają 9 – stref twardości, dzięki czemu indywidualnie dopasowują się do anatomicznej budowy ciała i podpierają kręgosłup, co sprawia, że wstajemy rano wypoczęci i gotowi do działania.

Sprężyna bonellowa

sprężyny bonnelowe materacoweSprężyny bonellowe od wielu lat z powodzeniem wykorzystywane są przez producentów materacy oraz mebli tapicerowanych. W ofercie Studio M oprócz materacy piankowych
i kieszeniowych, znajdą Państwo materace zbudowane na bazie sprężyny bonellowej – seria Comfort.

Zaletą materacy na bazie sprężyny bonellowej jest ich trwałość, wytrzymałość oraz odporność na obciążenia. Charakteryzują się najwyższą jakością, wysokim komfortem eksploatowania, a ich dwustożkowy kształt powoduje bardzo dobrą przepuszczalność powietrza wewnątrz materaca.

Sprężyny bonellowe połączone są ze sobą szeregowo. Dzięki czemu w chwili nacisku pracuje większa powierzchnia materaca. Nasi technolodzy opracowali system wspierania sprężyny przekładkami z pianki. Dzięki temu uzyskaliśmy materace o podwyższonej nośności, przeznaczone dla osób o wyższej wadze. W połączeniu z wysokiej jakości piankami oferujemy materace dla najbardziej wymagających Klientów.

Mata kokosowa

Mata kokosowaKokos właściwy, palma kokosowa – jedyny gatunek z monotypowego rodzaju kokos, należącego do rodziny arekowatych. Nazwa palmy kokosowej w sanskrycie to kalpa wryksza, co tłumaczy się jako „drzewo, które zaspokaja wszystkie potrzeby życia” W języku malajskim nazywa się pokok seribu guna, - „drzewo o tysiącu zastosowań”.

Palma kokosowa pochodzi z południowo-wschodniej Azji lub z północno-zachodniej Ameryki Południowej. Kopalne szczątki z Nowej Zelandii wskazują, że rośliny o małych orzechach kokosowych rosły tam już przed 15 milionami lat. Najstarsze skamieniałości były znajdowane
w Radżastanie w Indiach. Jej owoce wyrzucone przez morze i zdolne do kiełkowania znajdowano w Norwegii. Obecnie jest najczęściej występującą palmą, gdyż rośnie wzdłuż wszystkich tropikalnych brzegów morskich.

Kokos – mata kokosowa pochodzący ze skorupy orzecha kokosowego, włókna kokosu związane są w przestrzeni za pomocą sprężystego lateksu, co pozwala macie kokosowej podwyższyć twardość materaca przy jednoczesnym zachowaniu elastyczności. Dzięki swej naturalnej strukturze włókno kokosowe jest lekkie i zapewnia właściwą cyrkulację powietrze wewnątrz materaca. Mata z naturalnego włókna kokosowego utwardza powierzchnię materaca. To doskonały materiał naturalny i antyalergiczny, jest dobrze tolerowany przez alergików, zapobiega odleżynom poprawia cyrkulację powietrza wewnątrz materaca.

Głównym zadaniem maty kokosowej jest utwardzenie powierzchni materaca, przez co materace z matą kokosową należą do grupy materacy twardszych.

Wełna

WełnaWełna jest prawdziwym skarbem natury, działa odprężająco na nasz organizm, wyrównuje w nim poziom ciepła. Dzięki swej strukturze utrzymuje stałą temperaturę, pobudzając tym samym krążenie krwi.

Odpowiednia wentylacja w czasie snu wpływa na właściwe dotlenienie organizmu. Wełna zastosowana w pokrowcach tworzy zimową stronę materaca, dzięki niej, wytwarzane przez organizm ciepło w czasie snu jest zatrzymywane.

Podczas snu ciało poci się, a co ważne, wełna to jedyny materiał, który może wchłonąć pot i utrzymać skórę suchą, dzięki czemu bakterie nie rozmnażają się. 

Wełna zastosowana w materacach Studio M otula nas, działa odprężająco, co wpływa na podwyższenie komfortu snu. Zapraszamy do kontaktu z ekspertami, którzy pomogą Państwu na każdym etapie wyboru idealnego materaca.

Bawełna

BawełnaBawełna, to włókno, którym otoczone są nasiona rośliny - bawełny. Ma ona wiele zastosowań, służy m. in. do wytwarzania miękkiej tkaniny – najpopularniejszej w przemyśle tekstylnym. Bawełna posiada silne własności absorpcyjne, dlatego też wykorzystywana jest do produkcji materiałów opatrunkowych. Włókno bawełniane jest też stosowane w mieszankach włókien, jako dodatek do wełny czy lnu. 

Bawełna stosowana w naszych materacach jest bezpośrednio zebrana z krzewów bawełnianych i oczyszczona mechanicznie. Bawełna w sposób idealny pomaga nam w regulowaniu poziomu wody w organizmie, pochłaniając cały pot wydzielony w trakcie snu. Ponadto jest bardzo przyjazna naszej skórze. 

Dzięki bawełnie zastosowanej w materacach Studio M, trafiają do Państwa domów produkty najwyższej jakości, w których każdy detal jest dokładnie przemyślany i przetestowany aby poprawiać właściwości materaca i podnieść jakość snu. 

Zapraszamy do rozmowy z naszymi doradcami którzy pomogą Państwu dobrać idealny materac dostosowany do Państwa potrzeb.


powrót
Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności