Materace dla dzieci

Materace dla dzieci

Pierwsze miesiące życia noworodków są ważnym etapem dla rozwoju maluszka. Małe dziecko w łóżeczku spędza nawet kilkanaście godzin w ciągu doby, dlatego tak ważne jest, aby wybór materaca nie był przypadkowy i nieprzemyślany. Wyposażenie łóżeczka dziecka w materac nieprzystosowany do delikatnej budowy ciała może odbić się na zdrowiu, powodując nieprawidłowości w układzie kostno-stawowym. Jakie materace dla dzieci zapewnią Twojemu dziecku bezpieczny i zdrowy sen?

Materace dla dzieci bezpieczne dla kręgosłupa

Materac powinien dawać stabilną podporę dla rozwijającego się kręgosłupa, dlatego modele dedykowane małym dzieciom charakteryzują się średnim stopniem twardości. Ważne, aby materac nie odkształcał się, ale elastycznie dopasowywał do kształtów ciała maluszka. W przeciwnym razie wgłębienia i nierówności mogłyby negatywnie wpłynąć na kształtujący się dopiero układ kostny.

Materace dla dzieci są znacznie cieńsze niż modele dla dorosłych. Ich grubość wynosi mniej więcej 10 cm. Aby zapewnić maluszkowi optymalną temperaturę i komfort podczas wielogodzinnego snu, warto wybierać nienagrzewające się, przewiewne modele o właściwościach higroskopijnych.

Materace dla dzieci-alergików

Kolejnym ważnym kryterium, na jakie powinni zwrócić uwagę rodzice, jest rodzaj tworzywa, z jakiego zbudowany jest materac. Jeszcze do niedawna w sklepach dominowały materace dla dzieci wykonane z naturalnych materiałów, wśród których prym wiodło włókno kokosowe i łuska gryczana. Dzisiaj coraz większą popularnością cieszą się modele z pianki poliuretanowej o wysokiej gęstości oraz lateksu. Tego typu tworzywa charakteryzują się najlepszymi właściwościami ortopedycznymi, zapewniają dziecku równomierne podparcie i wygodę podczas snu.


powrót
Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności