Materace dla dzieci

Materace dla dzieci

Pierwsze miesiące życia noworodków są ważnym etapem dla rozwoju maluszka. Małe dziecko w łóżeczku spędza nawet kilkanaście godzin w ciągu doby, dlatego tak ważne jest, aby wybór materaca nie był przypadkowy i nieprzemyślany. Wyposażenie łóżeczka dziecka w materac nieprzystosowany do delikatnej budowy ciała może odbić się na zdrowiu, powodując nieprawidłowości w układzie kostno-stawowym. Jakie materace dla dzieci zapewnią Twojemu dziecku bezpieczny i zdrowy sen?

Materace dla dzieci bezpieczne dla kręgosłupa

Materac powinien dawać stabilną podporę dla rozwijającego się kręgosłupa, dlatego modele dedykowane małym dzieciom charakteryzują się średnim stopniem twardości. Ważne, aby materac nie odkształcał się, ale elastycznie dopasowywał do kształtów ciała maluszka. W przeciwnym razie wgłębienia i nierówności mogłyby negatywnie wpłynąć na kształtujący się dopiero układ kostny.

materace dla dzieci Satisfaction Junior

Materace dla dzieci są znacznie cieńsze niż modele dla dorosłych. Ich grubość wynosi mniej więcej 10 cm. Aby zapewnić maluszkowi optymalną temperaturę i komfort podczas wielogodzinnego snu, warto wybierać nienagrzewające się, przewiewne modele o właściwościach higroskopijnych.

Materace dla dzieci-alergików

Kolejnym ważnym kryterium, na jakie powinni zwrócić uwagę rodzice, jest rodzaj tworzywa, z jakiego zbudowany jest materac. Jeszcze do niedawna w sklepach dominowały materace dla dzieci wykonane z naturalnych materiałów, wśród których prym wiodło włókno kokosowe i łuska gryczana. Dzisiaj coraz większą popularnością cieszą się modele z pianki poliuretanowej o wysokiej gęstości oraz lateksu. Tego typu tworzywa charakteryzują się najlepszymi właściwościami ortopedycznymi, zapewniają dziecku równomierne podparcie i wygodę podczas snu.

Materace dla dzieci: piankowe z kokosem

materace dla dzieci piankowe z kokosem

Jednym z najchętniej wybieranych modeli materacyków dziecięcych jest materac piankowy z kokosem. Jego wnętrze wypełnia miękka pianka materacowa, która zapewnia odpowiednie podparcie dla ciała dziecka. Dla usztywnienia konstrukcji materaca zastosowano matę kokosową; jej zadaniem jest także wychwytywanie wilgoci i podnoszenie higieny snu malucha.

Pokrowiec materacyka wykonano z miękkiej i przyjemnej w dotyku tkaniny, która otuli skórę i zapewni ciepło.

Materace dla dzieci lateksowe z serii Latex Junior

materace dla dzieci Latex Junior

Dwustronny materac dziecięcy Latex Junior jest gwarancją spokojnego snu dziecka. Jego rdzeń tworzą sprężyny kieszeniowe, uginające się punktowo – oznacza to jeszcze lepsze dopasowanie do kształtów ciała. Sprężyny umieszczono pomiędzy warstwą klasycznej pianki materacowej oraz pianką lateksową. Dzięki tym dwóm strukturom możliwe jest dobieranie twardości materaca w zależności od potrzeb. Pianka lateksowa nie zmienia swojej struktury, pozwala na zwiększenie cyrkulacji powietrza – sprzyja to zahamowaniu powstawania drobnoustrojów i eliminowaniu wilgoci. Produkt uzupełniono także o system STUDIO M, który sprzyja lepszej wentylacji materaca od wewnątrz, co znacząco przedłuża jego żywotność.
Materac kieszeniowy dla dzieci okrywa antyalergiczny pokrowiec z przyjemnego w dotyku materiału.

Materace dla dzieci z belkami ochronnymi: seria Prestige Junior

materace dla dzieci Prestige Junior z belkami ochronnymi

Klasyczny materacyk do łóżeczka o wysokich parametrach technicznych zapewni spokojny i komfortowy sen każdego dziecka. Jego wnętrze wypełniają sprężyny kieszeniowe o wysokiej elastyczności punktowej, dzięki którym możliwe jest lepsze dopasowanie struktury materaca do kształtu ciała. Wpływa to pozytywnie na ułożenie kręgosłupa dziecka. Sprężyny umieszczone są w materiałowych kieszonkach, przez co minimalizowany jest wszelki hałas podczas ich pracy. Materac uzupełniono o piankę materacową, zapewniającą odpowiedni poziom podparcia ciała. Produkt posiada specjalne belki ochronne, które chronią dziecko przed uderzeniem o ramę łóżka.


powrót
Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności