Materace antyalergiczne

Materace antyalergiczne

Szkodliwe alergeny wdychamy nie tylko podczas porządków w domu, ale również  w czasie snu. Pościel,  ciepłe tkaniny, wilgotne i nagrzane pomieszczenia są idealnym środowiskiem sprzyjającym rozwojowi bakterii,  grzybów i pleśni. Nawet najlepszej jakości pościel nie uchroni alergików przed kontaktem z uczulającymi czynnikami. Pewnym i jedynym sposobem na zapewnienie sobie zdrowego i bezpiecznego snu jest zakup odpowiedniego materaca. Jakie cechy powinny mieć dobre materace antyalergiczne?

Materace antyalergiczne… nie tylko dla alergików!

Spokojny i bezpieczny sen jest gwarancją naszego zdrowia. Wpływa nie tylko na nasze samopoczucie, ale i na możliwość regeneracji całego organizmu, np. w czasie choroby. Szukając odpowiedniego materaca powinniśmy wziąć pod uwagę aspekt higieny, który niebagatelnie przełoży się na nasze zdrowie. Do niedawna mylnie sądzono, że materace z powłokami antyalergicznymi dedykowane są wyłącznie dla osób cierpiących na alergie. Dzisiaj wiemy, że decyduje się na nie większość kupujących, mając na względzie zdrowie swoje i swoich bliskich. Zakup materaca o właściwościach antyalergicznych pozwoli na większą ochronę przed infekcjami oraz zapewni błogi sen osobom wrażliwym na obecność roztoczy i grzybów w otoczeniu. Olbrzymi wybór materaców antyalergicznych sprawia, że każdy z pewnością znajdzie model dopasowany do swoich indywidualnych potrzeb.

Materace antyalergiczne dla dzieci

Współcześnie u coraz większej ilości dzieci wykrywane są różnorodne alergie – wiele z nich dotyczy roztoczy i kurzu, z którymi mamy kontakt każdego dnia. Jednym ze sposobów na wyeliminowanie ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej jest wykorzystanie materaca o właściwościach antyalergicznych. Dzięki specjalnej strukturze oraz technologiom możliwe jest zwiększenie bezpieczeństwa i komfortu dziecka.

Materace antyalergiczne z leniwej pianki

Pierwszym kryterium świadczącym o jakości materaca jest jego główny budulec. Materacami szczególnie polecanymi dla alergików są modele wykonane z pianki termoelastycznej, zwanej również leniwą pianką lub pianką z pamięcią (więcej na ten temat: materac wysokoelastyczny czy termoelastyczny). Oprócz wysokiego komfortu wpływającego na jakość odpoczynku, materace termoelastyczne zapewniają użytkownikowi w pełni higieniczny, bezpieczny sen.

antyalergiczny materac termoelastyczny

Przewiewna struktura gwarantująca dobrą wentylację i cyrkulację powietrza zapobiega rozwojowi drobnoustrojów stanowiących zagrożenie dla osób uczulonych. Materace wypełnione pianką termoelastyczną wskazane są również dla osób cierpiących z powodu bólu kręgosłupa. Struktura pianki każdorazowo pozwala na idealne dopasowane do kształtów ciała, delikatnie otulając skórę, dając stabilne podparcie i ciepło.

Materace z lateksu – idealne dla alergików

Materace antyalergiczne z lateksu nie wchłaniają kurzu i wilgoci, dzięki czemu uniemożliwiają rozwój szkodliwych mikroorganizmów. Kanalikowa budowa wypełnienia zapewnia bardzo dobrą cyrkulację powietrza, cichą pracę i odporność na odkształcenia. Jedynym przeciwskazaniem do używania tego typu materaca jest uczulenie na lateks. 

materac antyalergiczny z lateksu z matą kokosową

Materace z matą kokosową

Zastosowanie mat kokosowych ma za zadanie usztywnienie konstrukcji materaca – to powszechnie stosowany patent. Warto jednak wiedzieć, że struktura mat kokosowych jest antyalergiczna. Włókna kokosowe świetnie absorbują i oddają wilgoć, przeciwdziała powstawaniu grzybów.

Higieniczny pokrowiec dla alergika

Aby zminimalizować ryzyko wystąpienia niepożądanej reakcji, materace dedykowane alergikom powinny mieć zdejmowany pokrowiec, który można wygodnie wyprać. Pokrowce wysokiej jakości zachowują swoje antybakteryjne właściwości i nie odkształcają się nawet po wielokrotnym praniu w pralce.

System cyrkulacji powietrza "Studio M"

materace antyalergiczne: system cyrkulacji Studio M

Jako producent materacy, zadbaliśmy o to, aby w naszej ofercie znalazły się materace przeznaczone dla osób z alergiami. Dodatkowo nasze materace wyposażone są w system cyrkulacji powietrza Studio M, który jest absolutną innowacją w produkcji materacy. Został poddany wieloletnim testom przez pracowników, którzy posiadają materace zakupione w naszej firmie. Pozytywne opinie i zadowolenie utwierdzają nas w przekonaniu, że nasze materace są wyrobem najwyższej jakości. System gwarantuje ograniczenie gromadzenia się kurzu i rozmnażania roztoczy.

Jak dbać o materace antyalergiczne?

Kupno materaca o właściwościach antyalergicznych to dopiero pierwszy krok dl polepszenia jakości snu. Musimy być świadomi, że o jakość i stan materaca musimy dbać regularnie. Przede wszystkim pamiętajmy o praniu pokrowca, najlepiej co kilka miesięcy, w temperaturze ok. 60 stopni Celsjusza. Dzięki temu możliwe będzie usunięcie wszelkich drobnoustrojów i kurzu.

Jak jeszcze zadbać o materac? Po wstaniu z łóżka materac pozostawmy odkryty, aby mógł „pooddychać”. Dzięki temu możliwe będzie odparowanie wilgoci i zahamowanie rozwoju bakterii.


powrót
Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności