Materace antyalergiczne

Materace antyalergiczne

Szkodliwe alergeny wdychamy nie tylko podczas porządków w domu, ale również  w czasie snu. Pościel,  ciepłe tkaniny, wilgotne i nagrzane pomieszczenia są idealnym środowiskiem sprzyjającym rozwojowi bakterii,  grzybów i pleśni. Nawet najlepszej jakości pościel nie uchroni alergików przed kontaktem z uczulającymi czynnikami. Pewnym i jedynym sposobem na zapewnienie sobie zdrowego i bezpiecznego snu jest zakup odpowiedniego materaca. Jakie cechy powinny mieć dobre materace antyalergiczne?

Materace antyalergiczne z leniwej pianki

Pierwszym kryterium świadczącym o jakości materaca jest jego główny budulec. Materacami szczególnie polecanymi dla alergików są modele wykonane z pianki termoelastycznej, zwanej również leniwą pianką lub pianką z pamięcią. Oprócz wysokiego komfortu wpływającego na jakość odpoczynku, materace termoelastyczne zapewniają użytkownikowi w pełni higieniczny, bezpieczny sen. Przewiewna struktura gwarantująca dobrą wentylację i cyrkulację powietrza zapobiega rozwojowi drobnoustrojów stanowiących zagrożenie dla osób uczulonych.

Materace z lateksu – idealne dla alergików

Materace antyalergiczne z lateksu nie wchłaniają kurzu i wilgoci, dzięki czemu uniemożliwiają rozwój szkodliwych mikroorganizmów. Kanalikowa budowa wypełnienia zapewnia bardzo dobrą cyrkulację powietrza, cichą pracę i odporność na odkształcenia. Jedynym przeciwskazaniem do używania tego typu materaca jest uczulenie na lateks. 

Higieniczny pokrowiec dla alergika

Aby zminimalizować ryzyko wystąpienia niepożądanej reakcji, materace dedykowane alergikom powinny mieć zdejmowany pokrowiec, który można wygodnie wyprać. Pokrowce wysokiej jakości zachowują swoje antybakteryjne właściwości i nie odkształcają się nawet po wielokrotnym praniu w pralce.


powrót