Materac z wełną – komfort i ciepło dla każdego

Materac z wełną – komfort i ciepło dla każdego

Olbrzymi wybór materaców sprawia, że podjęcie decyzji o kupnie może zająć nam wiele czasu. Do rąk klientów oddawane są materace twarde, miękkie, o różnorodnych wypełnieniach czy warstwach, a każda z nich posiada konkretne cechy i właściwości. Wśród licznych propozycji warto sprawdzić materac z wełną, który nie tylko okaże się wygodny, ale i będzie sprzyjał naszemu zdrowiu.

Kieszeniowy materac z wełną Prestige Exclusive

materac z wełną Prestige Exclusive

Nowoczesny materac kieszeniowy Prestige Exclusive to produkt z wyższej półki – jego wnętrze wypełniają sprężyny zamknięte w materiałowych kieszonkach, co przekłada się przede wszystkim na pracę całego materaca. Sprężyny nie są ze sobą połączone, przez co materac ugina się punktowo, wyłącznie w miejscu nacisku. Materac uzupełniono o nowoczesne pianki, w tym piankę wysokoelastyczną oraz piankę termoplastyczną VISCO, która mięknie pod wpływem ciała i idealnie dopasowuje się do jego naturalnych kształtów.

W materacu kieszeniowych Prestige Exclusive zastosowano warstwę z naturalnej wełny. Pozwoli ona na zachowanie komfortu termicznego zarówno w przypadku wysokich, letnich temperatur, jak i chłodniejszych, zimowych nocy.  

Materac z wełną wykazuje wysokie właściwości antyalergiczne – wełna nie chłonie kurzu, nie powoduje rozwoju roztoczy, pleśni, grzybów. Struktura materaca uzupełniona została także o matę kokosową, która ją usztywnia oraz pozwala a wychwytywanie wilgoci.

Klasyczny materac piankowy z wełną Satisfaction Exclusive

materac z wełną Satisfaction Exclusive

Dwustronny materac piankowy Satisfaction Exclusive posiada wszystkie cechy, których szukamy w najlepszych materacach. Jego wnętrze wypełnia gruba panka materacowa, pianka wysokoelastyczna oraz pianka termoelastyczna VISCO. Zapewniają one odpowiednie ułożenie ciała, cyrkulację powietrza, wygodę. Zastosowana w materacu warstwa wełny umieszczona została na stronie „zimowej” – podnosi ona komfort snu, przyjemnie otula skórę, poprawia krążenie krwi i zapewnia ciepło w czasie chłodniejszych nocy.

Sprężynowy materac z wełną Comfort Exclusive

materac z wełną Comfort Exclusive

Funkcjonalny materac Comfort Exclusive to idealne połączenie klasycznych rozwiązań i innowacyjnych technologii. W jego wnętrzu umieszczono sprężyny bonellowe, które w połączeniu z pianką wysokoelastyczną, pianką termoelastyczną VISCO oraz klasyczną pianką materacową pozwoliły na stworzenie materaca o doskonałych parametrach technicznych.

Comfort Exclusive to materac z wełną – dzięki zastosowaniu naturalnych włókien wełnianych produkt zyskał właściwości zdrowotne. Wełna owcza świetnie wpływa na poprawę krążenia krwi w organizmie, przyczynia się także do zmniejszania bólów reumatycznych u osób starszych. Warstwa wełny poprawia przewiewność struktury materaca – wpływa to na znaczne zahamowanie rozwoju bakterii, jak również na lepsze wentylowanie skóry, szczególnie w trakcie cieplejszych miesięcy.

Zastosowanie wełny w przypadku materaca sprężynowego ma jeszcze jedną zaletę: wełna doskonale wygłusza i tłumi dźwięk. Dzięki temu dźwięk powstający podczas pracy sprężyn jest mniej zauważalny.

Materac lateksowy Latex Exclusive z wełną

materac z wełną Latex Exclusive

Materace lateksowe są chętnie wybierane przez użytkowników wymagających – warstwa lateksu pozwala na zwiększenie elastyczności materaca, bez wpływu na całkowitą wagę produktu. Dodatkowo system kanalików znajdujących się w strukturze lateksu znacząco polepsza cyrkulację powietrza, przekłada się na zahamowanie rozwoju drobnoustrojów.

Materac lateksowy Latex Exclusive jest produktem spełniającym oczekiwania najbardziej wymagających klientów. W jego wnętrzu, poza warstwą lateksu, znajdziemy sprężyny kieszeniowe pracujące niezależnie od siebie, piankę wysokoelastyczną. Strukturę materaca uzupełniono o warstwę z naturalnej wełny, która wykazuje wysokie właściwości antybakteryjne i pozwala na eliminowanie wilgoci. Warstwa wełny umieszczona została po stronie „zimowej” materaca. W przeciwieństwie do strony letniej jest ona bardziej miękka. Wełna pozwoli na otulenie skóry i zapewnienie lepszego komfortu cieplnego.

Czy materac z wełną nadaje się dla każdego?

Materace z wewnętrzną warstwą wełny nie są polecane osobom uczulonym na ten włókna wełniane. Jeśli nie ma pewności co do alergii warto przed zakupem wykonać niezbędne testy dermatologiczne.


powrót
Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności