Materac wysokoelastyczny czy termoplastyczny ?

Materac wysokoelastyczny czy termoplastyczny ?

Szanowni Państwo w naszej ofercie znajdą Państwo materace na bazie pianek wysokoelastyczych jak również termoplastycznych.

Czym różnią się pianki wysokoelastyczne od termoplastycznych?

Materace, w których zastosowaliśmy piankę wysokoelastyczną charakteryzują się przede wszystkim wysoką sprężystością i elastycznością punktową. Bardzo dobrze dopasowują się do ciała użytkownika. Konstrukcja tych materacy uniemożliwia rozwój roztoczy i innych bakterii, co
w połączeniu z pokrowcem, który można ściągnąć i uprać daje możliwość zachowania należytej higieny materaca.

Kluczowym parametrem pianki Visco jest jej powolność przez co nazywana jest również „lazy foam” - pianka leniwa. Pianka ta nie posiada sprężystości i jest bardzo mało elastyczna. Kiedy zanurzymy w niej rękę pozostanie wgłębienie, które dopiero po chwili stopniowo będzie powracać do pierwotnego kształtu.

Materace z pianką pamiętająca, reagują na temperaturę w miejscach kontaktu z ciałem i pod wpływem ciepła stają się bardziej miękkie, dzięki czemu dostosowują się każdorazowo do indywidualnego kształtu ciała użytkownika.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami, którzy pomogą Państwu w doborze idealnego materaca, dostosowanego do Państwa potrzeb.


powrót
Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności