Materac wysokoelastyczny czy termoplastyczny ?

Materac wysokoelastyczny czy termoplastyczny ?

Pianki wysokoelastyczne i termoplastyczne VISCO stosowane są powszechnie w naszych materacach jako funkcjonalne uzupełnienie ich struktury. Czym różnią się te dwie technologie? Kto powinien się na nie decydować? Co je różni? Czy materace termoplastyczne i wysokoelastyczne poprawią jakość snu?

Materac termoplastyczny, który dopasowuje się do ciała

Materace termoplastyczne wykorzystują piankę termoelastyczną VISCO. Pianka ta jest dość charakterystyczna: wyróżnia się niskim stopniem sprężystości, nie jest elastyczna, nazywana jest przez specjalistów z ang. lazy foam, czyli leniwa pianka. W praktyce oznacza to, że pianka po odkształceniu powoli i stopniowo wraca do swojej pierwotnej formy. Materace termoplastyczne cenione są przez osoby szukające wysokiego komfortu.

Zaletą materaca termoplastycznego jest to, że pod wpływem ciepła ludzkiego ciała mięknie on w punktach styku i każdorazowo dostosowuje się do kształtów ciała. Materac termoplastyczny odznacza się również porowatą budową – taka struktura znacznie lepiej podpiera kręgosłup i może skutecznie niwelować jego dolegliwości bólowe.

Materace termoplastyczne – najważniejsze cechy

Najważniejsze cechy materacy termoplastycznych wykorzystujących piankę VISCO:

 • niski stopień sprężystości,
 • nieelastyczna,
 • materiał określany jako lazy foam – pianka leniwa,
 • odkształcają się powoli i wolno wracają do pierwotnej formy,
 • wysoki komfort,
 • pod wpływem ciepła ludzkiego ciała pianka mięknie, dopasowując się do kształtów,
 • porowata budowa, która stanowi optymalne wsparcie dla kręgosłupa.

Przykładowa konstrukcja materaca z pianką termoelastyczną dostępnego w naszym sklepie internetowym:

materac termoelastyczny

Materac wysokoelastyczny – doskonałe parametry techniczne w rozsądnej cenie

Pianki wysokoelastyczne zastosowane w naszych materacach wysokoelastycznych mają strukturę przybliżoną do lateksu – ich forma jest bardziej niejednorodna niż w klasycznych piankach materacowych, przez co uzyskują one znacznie lepsze parametry. Niejednolita struktura materaca wysokoelastycznego sprzyja lepszej cyrkulacji powietrza, to z kolei wpływa na zahamowanie powstawania roztoczy i grzybów i znacznie wyższą higienę snu. Materac wysokoelastyczny zalecany jest osobom szukającym doskonałych parametrów w dobrej cenie.

Materace wysokoelastyczne – najważniejsze cechy:

Najważniejsze cechy materacy wysokoelastycznych:

 • struktura pianki podobna do lateksu,
 • lepsze parametry niż przy tradycyjnych piankach,
 • lepsza cyrkulacja powietrza, dzięki niejednolitej strukturze pianki materaca,
 • dobry dla alergików – struktura pomaga zahamować namnażanie się roztoczy i grzybów,
 • wysoka higiena snu,
 • atrakcyjna cena w zestawieniu z wygodą i parametrami.

Przykładowa konstrukcja materaca z pianką wysokoelastyczną dostępnego w naszym sklepie internetowym:

materac wysokoelastyczny

Dobry materac – znacząca różnica dla naszego zdrowia i samopoczucia

Od rodzaju materaca zależy nasze dobre samopoczucie każdego ranka – nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Wybór konkretnych rozwiązań i technologii wpłynie na jakość naszego odpoczynku i na zdrowie. Szukając optymalnych rozwiązań powinniśmy pamiętać przede wszystkim o twardości materaca i dobrać ten parametr przez wzgląd na naszą wagę i preferencje. Zastosowanie nowoczesnych pianek wewnątrz materaca wysokoelastycznego czy termoplastycznego może sprawić, że nasz sen stanie się spokojniejszy.

Pianka termoelastyczna VISCO chętnie stosowana jest w materacach dwustronnych, w których strona zimowa jest średnio twarda i pozwala na lepsze otulenie ciała. Zastosowanie tej pianki sprawia, że materac termoplastyczny mięknie, subtelnie otula skórę, pozwala na wyższy komfort cieplny, a jednocześnie stale zapewnia odpowiednie podparcie dla kręgosłupa, barków, bioder. Po podniesieniu się z łóżka pianka wraca do swoich pierwotnych kształtów.

W przypadku pianki wysokoelastycznej jej zastosowanie jest niezwykle szerokie – stanowi ona doskonałe uzupełnienie takich warstw jak pianka lateksowa, mata kokosowa. Nadaje materacom wysokiej sprężystości i sprawia, że nasz sen jest wygodniejszy i bardziej komfortowy.

Spokojny i odprężający sen

Materac termoplastyczny i materac wysokoelastyczny łączy pokrowiec – nowoczesne pokrowce stosowane w naszych produktach są pikowane na podkładzie z włókna puszystego. Oznacza to, że subtelnie otulają one skórę, zapewniając jej komfort cieplny. Dzięki wygodnym zamkom błyskawicznym pokrowce można ściągać i prać w pralkach automatycznych, przez co zachowanie higieny snu jest prostsze niż kiedykolwiek wcześniej!

Zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami, którzy pomogą Państwu w doborze idealnego materaca, dostosowanego do Państwa potrzeb.


powrót
Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności