Materac sprężynowy: sklep internetowy producenta

Wśród licznych modeli materac sprężynowy producent cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem od wielu lat. Wynika to głównie z konstrukcji tego produktu, jak i jego parametrów. Dzisiaj możemy zaproponować różnorodne rozwiązania, które poprawią jakość snu oraz wpłyną pozytywnie na zdrowie użytkownika.  O czym musimy wiedzieć podczas kupowania materaca sprężynowego?

Wnętrze, które zwraca uwagę

Materace sprężynowe oparte są przede wszystkim na działaniu sprężyn bonellowych, połączonych ze sobą i pracujących spójnie. Wysoka jakość zastosowanych tworzyw sprawia, że sprężyny na długi czas zachowują dużą elastyczność i odporność na uszkodzenia. Obecnie w najlepszych modelach stosowane są również różnorodne pianki, których zadaniem jest zwiększenie komfortu użytkownika.

Pianka wysokoelastyczna i termoelastyczna

Jedną z ciekawszych opcji są pianki wysokoelastyczne, których zadaniem jest podtrzymywanie ciała. W przeciwieństwie do klasycznych pianek materacowych pianka wysokoelastyczna posiada mniej jednolitą strukturę komórkową, co przekłada się na znacznie lepsze parametry elastyczności i sprężystości. Pianka wysokoelastyczna posiada budowę zbliżoną do pianek lateksowych – liczne kanaliki wewnątrz przyczyniają się do lepszej cyrkulacji powietrza. 

Drugim rodzajem pianek zastosowanych w materacach sprężynowych są pianki termoelastyczne VISCO. Ten rodzaj tworzywa mięknie w kontakcie z ciepłem ciała, przez co jeszcze lepiej dopasowuje się do anatomicznych kształtów i otula skórę. Porowata struktura pianki wpływa na poprawę kondycji kręgosłupa użytkownika.

Bawełna i kokos

Aby materac sprężynowy producent odznaczał się jak największą higieną chętnie stosowane są maty kokosowe. Ich zadaniem jest usztywnienie struktury materaca, jak również wyłapywanie cząsteczek wody. Pokrowiec materaca wykonano z miękkiej tkaniny bawełnianej, którą w razie potrzeby można prać w pralkach automatycznych.

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności