Klasyczny materac sprężynowy 140x200 w nowoczesnej odsłonie

Współcześnie materac sprężynowy 140x200 to połączenie klasycznych rozwiązań oraz nowoczesnych technologii. Dzięki zastosowaniu sprawdzonych materiałów oraz innowacyjnych projektów możliwe stało się nie tylko podniesienie komfortu użytkownika, ale i przedłużenie żywotności samego materaca.

Materac sprężynowy 140x200 – czym Cię zaskoczy?

Przede wszystkim warto przyjrzeć się takim produktom z bliska. Klasyczne sprężyny bonelowe wykorzystywane są przez producentów od wielu lat. Ze względu na ich stożkowaty kształt sprzyjają lepszej cyrkulacji powietrza. Zaletą sprężyn tego typu jest ich wysoka odporność na uszkodzenia oraz odkształcenia. Sprężyny pracują spójnie, pozwalając na spokojny i wygodny sen.

Nowoczesne pianki termoelastyczne

Ciekawą innowacją w przypadku klasycznych materacy sprężynowych jest zastosowanie pianek termoelastycznych. Pianki takie reagują na ciepło – w miejscach dotyku z ciałem miękną i naturalnie dopasowują się do kształtu ciała, zapewniając większą wygodę. Drugim rodzajem wykorzystywanych pianek są pianki wysokoelastyczne o porowatej strukturze. Niewielkie otworki sprawiają, że poprawiana jest cyrkulacja powietrza, co znacząco zmniejsza ryzyko powstawania wilgoci wewnątrz materaca.

Zastosowanie mat kokosowych w materacach sprężynowych

Materac sprężynowy 140x200 często wyposażany jest także w maty kokosowe. Mają one podwójne zadanie. Przede wszystkim ich rolą jest usztywnienie konstrukcji materaca. Włóknista i naturalna struktura maty wpływa na wychwytywanie wilgoci, co przekłada się na zahamowanie powstawania grzybów.

Dwie strony przyjemności

Materace sprężynowe często projektowane są tak, aby móc z nich korzystać dwustronnie. Strona twardsza nazywana jest również stroną letnią. Jej struktura pozwala na swobodną wymianę powietrza, nawet w najgorętsze noce. Strona średnio twarda (zimowa) delikatnie otula nasze ciało, doskonale izolując przed chłodem w okresie jesieni i zimy.

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności