Co wybrać: materac piankowy czy sprężynowy?

Co wybrać: materac piankowy czy sprężynowy?

Stając przed koniecznością wyboru materaca bardzo często zadajemy sobie pytanie: czy wybrać materac piankowy czy sprężynowy? Warto wiedzieć, że te dwa produkty różnią się od siebie diametralnie, mogą również mieć duży wpływ na jakość snu. Który z nich okaże się lepszy dla nas? Czy istotne jest wypełnienie? Na co zwracać uwagę podczas kupna konkretnego modelu materaca?

Materac i jego wpływ na jakość naszego snu

Wybór materaca powinien być dla nas kluczowy, jeśli na względzie mamy nasze zdrowie i dobre samopoczucie, szczególnie zaraz po przebudzeniu. Szukając idealnego materaca powinniśmy uwzględnić przede wszystkim naszą wagę, ale i preferencje dotyczące twardości, indywidualne wskazania lekarskie. Warto być świadomym, że źle dobrany materac może przyczyniać się do powstawania dolegliwości bólowych kręgosłupa, jak i sprawiać, że każdego dnia będziemy budzić się niewyspani. Podczas wyboru materaca zwracajmy uwagę przede wszystkim na jego wypełnienie.

Materac piankowy czy sprężynowy?

Szukając odpowiedzi na pytanie, który materac jest lepszy: materac piankowy czy sprężynowy, powinniśmy przede wszystkim z bliska przyjrzeć się ich wnętrzu. Materace piankowe wypełnione są różnorodnymi piankami o zróżnicowanej gęstości – ich zadaniem jest zapewnienie stabilnego podparcia dla ciała, zagwarantowanie termoizolacji, wygody. W przypadku materaców sprężynowych ich rdzeń wypełniają sprężyny bonellowe, wysoce odporne na odkształcenia i zapewniające wysoki poziom elastyczności. Materace sprężynowe są często uzupełniane o dodatkowe struktury, takie jak pianki termoelastyczne czy maty kokosowe.

Masz wątpliwości? Pomożemy! 

Wystarczy, że się z nami skontaktujesz:

  +48 664 408 000

  pon-pt: 8:00-16:00, sb: 8:00-13:00

info@studiomaterace.pl 

Materac piankowy czy sprężynowy – poznaj najpopularniejsze modele

Materac sprężynowy Comfort Standard

Materac sprężynowy Comfort Standard

Jednym z najczęściej wybieranych modeli jest bez wątpienia materac sprężynowy Comfort Standard. W jego wnętrzu znajdziemy trwałe sprężyny bonellowe, wysoce odporne na obciążenia i pozwalające na dobrą cyrkulację powietrza wewnątrz materaca. Comfort Standard to produkt dwustronny, którego bardziej miękką stronę (H2) wypełnia pianka materacowa, a stronę średnio twardą (H3) tworzy pianka materacowa i mata kokosowa. Materac bonelowy wzbogacono również o system cyrkulacji powietrza STUDIO M, który znacząco zmniejsza gromadzenie kurzu i roztoczy wewnątrz materaca.

Wygodny materac sprężynowy Comfort Exclusive

Materac sprężynowy Comfort Exclusive

Nowoczesny materac sprężynowy Comfort Exclusive jest produktem chętnie wybieranym przez użytkowników wymagających. Dwustronna struktura, wypełnienie trwałymi sprężynami bonellowymi oraz zastosowanie innowacyjnych pianek to tylko niektóre z jego zalet. W modelu Comfort Exclusive zastosowano piankę termoelastyczną VISCO, która mięknie pod wpływem kontaktu z ciepłem skóry i każdorazowo dostosowuje się do kształtu ciała, poprawiając podparcie i gwarantując komfort. Wewnątrz znajdziemy również piankę wysokoelastyczną, której struktura zapewnia lepsze parametry podtrzymywania ciała. O termoizolację zadba warstwa naturalnej wełny. Materac posiada dwie strony: letnią (twardszą, H4) i zimową (średnio miękką, H2).  

Innowacyjny materac piankowy Satisfaction Exclusive

Materac piankowy Satisfaction Exclusive

Zastanawiając się, czy wybrać materac piankowy czy sprężynowy warto przyjrzeć się z bliska modelowi Satisfaction Exclusive – jest to materac piankowy o doskonałych parametrach technicznych. Jego rdzeń stanowi pianka wysokoelastyczna - jej struktura przypomina lateks: poprawia cyrkulacje powietrza, hamuje rozwój pleśni. Stronę letnią materaca wypełniono pianką materacową, stronę zimową: pianką termoelastyczną VISCO. Produkt wyposażono także w żakardowy pokrowiec z pasami wentylacyjnymi.

Ergonomiczny materac piankowy Satisfaction HIT Optimal

Materac piankowy Satisfaction HIT Optimal

Szukając równowagi pomiędzy dobrymi parametrami technicznymi oraz atrakcyjną ceną warto wybrać materac piankowy Satisfaction HIT Optimal. Jego rdzeń stanowi pianka rebound – to innowacyjna pianka wtórnie spieniana. Poprzez połączenie jej z klasyczną pianką materacową daje ona efekt podobny jak przy zastosowaniu sprężyny bonellowej. To produkt, który rozwiąże zagadnienie: materac piankowy czy sprężynowy! Materac Satisfaction HIT Optimal to produkt dwustronny – obie strony stanowią powierzchnię użytkową, co znacznie wydłuża żywotność produktu. Jest to materac średnio miękki (H2).


powrót
Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności