Materac piankowy czy sprężynowy – który wybrać?

Materac piankowy czy sprężynowy – który wybrać?

Stając przed koniecznością wyboru materaca bardzo często zadajemy sobie pytanie: czy wybrać materac piankowy czy sprężynowy? Warto wiedzieć, że te dwa produkty różnią się od siebie diametralnie, mogą również mieć duży wpływ na jakość snu. Który z nich okaże się lepszy dla nas? Czy istotne jest wypełnienie? Na co zwracać uwagę podczas kupna konkretnego modelu materaca?

Materac i jego wpływ na jakość naszego snu

Wybór materaca powinien być dla nas kluczowy, jeśli na względzie mamy nasze zdrowie i dobre samopoczucie, szczególnie zaraz po przebudzeniu. Szukając idealnego materaca powinniśmy uwzględnić przede wszystkim naszą wagę, ale i preferencje dotyczące twardości, indywidualne wskazania lekarskie. Warto być świadomym, że źle dobrany materac może przyczyniać się do powstawania dolegliwości bólowych kręgosłupa, jak i sprawiać, że każdego dnia będziemy budzić się niewyspani. Podczas wyboru materaca zwracajmy uwagę przede wszystkim na jego wypełnienie.

Jaka twardość materaca będzie dla nas najlepsza?

Dobry materac do spania podtrzymuje nasze barki i biodra, pozwala na zachowanie naturalnej pozycji kręgosłupa, umożliwia wygodne ułożenie. Wygoda w dużej mierze zależy jednak od twardości materaca – ta powinna być dobierana przez wzgląd na naszą wagę.

Twardość materaca wyrażana jest w literze H oraz cyfrze od 1 do 4. Materace miękkie posiadają twardość H1, materace średnio miękkie – H2, materace średnio twarde – H3, a materace twarde: H4. Miękkie materace dedykowane są osobom lżejszym, twardsze będą odpowiednio podpierać ciało w przypadku osób tęższych.

Materac piankowy czy sprężynowy?

Szukając odpowiedzi na pytanie, który materac jest lepszy: materac piankowy czy sprężynowy, powinniśmy przede wszystkim z bliska przyjrzeć się ich wnętrzu. Materace piankowe wypełnione są różnorodnymi piankami o zróżnicowanej gęstości – ich zadaniem jest zapewnienie stabilnego podparcia dla ciała, zagwarantowanie termoizolacji, wygody. W przypadku materaców sprężynowych ich rdzeń wypełniają sprężyny bonellowe, wysoce odporne na odkształcenia i zapewniające wysoki poziom elastyczności. Materace sprężynowe są często uzupełniane o dodatkowe struktury, takie jak pianki termoelastyczne czy maty kokosowe.

Masz wątpliwości? Pomożemy! 

Wystarczy, że się z nami skontaktujesz:

  +48 664 408 000

  pon-pt: 8:00-16:00, sb: 8:00-13:00

info@studiomaterace.pl 

Materac piankowy – poznaj jego zalety!

Materace piankowe są jednymi z najchętniej kupowanych – są to tanie materace, które nie obciążą nadmiernie naszego domowego budżetu. W ich wnętrzu znajdziemy nowoczesne pianki wysokoelastyczne, pianki rebound, pianki reagujące na ciepło ciała. Materace piankowe dedykowane są dla wszystkich użytkowników, zarówno dorosłych, jak i dzieci.

Materace sprężynowe – klasyka w nowoczesnym wydaniu

Nowoczesne materace sprężynowe zaskakują parametrami technicznymi i wykończeniem. Sprężyny bonelowe tworzone są z certyfikowanego drutu odpornego na odkształcanie, wyginanie. Dwustożkowa budowa sprężyny sprzyja lepszej cyrkulacji powietrza wewnątrz materaca. Poprzez połączenie sprężyn z warstwami pianek otrzymuje się stabilne podparcie dla pleców i doskonałą powierzchnię do spania.

Materace sprężynowe: porównanie najpopularniejszych modeli

Materac sprężynowy Comfort Standard

Materac sprężynowy Comfort Standard

Jednym z najczęściej wybieranych modeli jest bez wątpienia materac sprężynowy Comfort Standard. W jego wnętrzu znajdziemy trwałe sprężyny bonellowe, wysoce odporne na obciążenia i pozwalające na dobrą cyrkulację powietrza wewnątrz materaca. Comfort Standard to produkt dwustronny, którego bardziej miękką stronę (H2) wypełnia pianka materacowa, a stronę średnio twardą (H3) tworzy pianka materacowa i mata kokosowa. Materac bonelowy wzbogacono również o system cyrkulacji powietrza STUDIO M, który znacząco zmniejsza gromadzenie kurzu i roztoczy wewnątrz materaca.

Wygodny materac sprężynowy Comfort Exclusive

Materac sprężynowy Comfort Exclusive

Nowoczesny materac sprężynowy Comfort Exclusive jest produktem chętnie wybieranym przez użytkowników wymagających. Dwustronna struktura, wypełnienie trwałymi sprężynami bonellowymi oraz zastosowanie innowacyjnych pianek to tylko niektóre z jego zalet. W modelu Comfort Exclusive zastosowano piankę termoelastyczną VISCO, która mięknie pod wpływem kontaktu z ciepłem skóry i każdorazowo dostosowuje się do kształtu ciała, poprawiając podparcie i gwarantując komfort. Wewnątrz znajdziemy również piankę wysokoelastyczną, której struktura zapewnia lepsze parametry podtrzymywania ciała. O termoizolację zadba warstwa naturalnej wełny. Materac posiada dwie strony: letnią (twardszą, H4) i zimową (średnio miękką, H2). 

Materac sprężynowy Comfort HIT Optimal

Materac sprężynowy Comfort HIT Optimal

Decydując się na materac piankowy czy sprężynowy warto szukać produktów łączących cechy obu z nich! Średnio miękki materac Comfort HIT Optimal to nowoczesny, uniwersalny materac, którego struktura wykonana została ze sprężyn bonelowych. Obie strony użytkowe materaca stworzone zostały z pianki materacowej z konturowymi nacięciami. Nacięcia tworzą 9 stref twardości, które pozwalają na stabilne podparcie dla anatomicznej budowy ciała. Dla jeszcze większej wygody i higieny materac ten uzupełniono o System Studio M, który sprzyja lepszej cyrkulacji powietrza wewnątrz materaca.

Materace piankowe: porównanie najpopularniejszych modeli

Funkcjonalny materac piankowy Satisfaction Optimal

Materac piankowy Satisfaction Optimal

Szukając odpowiedzi na pytanie, co jest lepsze: materac piankowy czy sprężynowy, warto zwrócić uwagę na model Satisfaction Optimal. Model ten posiada rdzeń wykonany z pianki wysokoelastycznej, którą charakteryzują doskonałe parametry podtrzymywania ciała. Po obu stronach użytkowych materaca znajdziemy piankę materacową, która nie ugniata się i nie odkształca. W zależności od strony materac może mieć twardość H2 lub H3 – dzięki temu lepiej dopasujemy podłoże do swoich potrzeb. Specjalne nacięcia na blatach materaca pozwolą na lepszą cyrkulację powietrza w jego wnętrzu. Całość zamknięto w miękkim pokrowcu z zamkiem błyskawicznym.

Innowacyjny materac piankowy Satisfaction Exclusive

Materac piankowy Satisfaction Exclusive

Zastanawiając się, czy wybrać materac piankowy czy sprężynowy warto przyjrzeć się z bliska modelowi Satisfaction Exclusive – jest to materac piankowy o doskonałych parametrach technicznych. Jego rdzeń stanowi pianka wysokoelastyczna - jej struktura przypomina lateks: poprawia cyrkulacje powietrza, hamuje rozwój pleśni. Stronę letnią materaca wypełniono pianką materacową, stronę zimową: pianką termoelastyczną VISCO. Produkt wyposażono także w żakardowy pokrowiec z pasami wentylacyjnymi.

Ergonomiczny materac piankowy Satisfaction HIT Optimal

Materac piankowy Satisfaction HIT Optimal

Szukając równowagi pomiędzy dobrymi parametrami technicznymi oraz atrakcyjną ceną warto wybrać materac piankowy Satisfaction HIT Optimal. Jego rdzeń stanowi pianka rebound – to innowacyjna pianka wtórnie spieniana. Poprzez połączenie jej z klasyczną pianką materacową daje ona efekt podobny jak przy zastosowaniu sprężyny bonellowej. To produkt, który rozwiąże zagadnienie: materac piankowy czy sprężynowy! Materac Satisfaction HIT Optimal to produkt dwustronny – obie strony stanowią powierzchnię użytkową, co znacznie wydłuża żywotność produktu. Jest to materac średnio miękki (H2).

Materac piankowy FOAM+Visco+Latex

Nowoczesny materac piankowy FOAM+Visco+Latex to jedna z ciekawszych propozycji w naszym sklepie. Innowacyjne struktury składają się tu na stabilne i elastyczne podłoże do spania, które przypadnie do gustu nawet najbardziej wymagającym użytkownikom.

Materac piankowy FOAM+Visco+Latex

Jest to model dwustronny o twardości H2, w którym rdzeń tworzy elastyczna pianka materacowa o zróżnicowanej gęstości. Zastosowanie 9 stref twardości pozwoliło na zagwarantowanie odpowiedniego podparcia dla anatomicznych stref ciała. Strony użytkowe wykonano z dwóch tworzyw: jedną tworzy pianka termoelastyczna VISCO, drugą: płyta wentylowanej pianki lateksowej. Pianka VISCO mięknie pod wpływem ciepła ludzkiej skóry i każdorazowo dopasowuje się do kształtu ciała użytkownika. Karbowana powierzchnia obu pianek sprawia, że skóra jest subtelnie masowana.

Materac FOAM+Visco+Latex zamknięto w antyalergicznym pokrowcu o przyjemnej strukturze – taka tkanina będzie subtelnie otulać ciało i zapewniać komfort termiczny.


powrót
Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności