Materac piankowy czy lateksowy?

Materac piankowy czy lateksowy?

Wygodny materac do spania zapewnia komfort, stabilne podparcie dla kręgosłupa, wspomaga regenerację organizmu. Szukając najlepszego modelu materaca dla siebie powinniśmy uwzględnić przede wszystkim parametry techniczne konkretnego modelu, ale i własne preferencje, naszą wagę. Wiele osób zastanawia się jaki materac wybrać: materac piankowy czy lateksowy? Aby dokonać dobrego wyboru koniecznie przyjrzymy się tym dwóm produktom z bliska!

Czy wybór materaca jest istotny?

Zdecydowanie tak: zarówno z punktu widzenia naszego zdrowia, jak i komfortu. Materac dopasowany do naszej wagi i preferencji będzie wspierał nasz sen, zapewni wygodę, pozwoli pozbyć się nieprzyjemnych dolegliwości bólowych. Wstając rano z łóżka będziemy czuli się wypoczęci i wyspani. Źle dobrane materace mogą powodować nie tylko chroniczne zmęczenie, ale także generować ból pleców, wynikający z nieodpowiedniego podparcia czy pozycji. Wśród wielu dostępnych modeli najchętniej kupowanymi są materace lateksowe i piankowe. Który z materaców zapewni nam lepsze warunki do spania: materac piankowy czy lateksowy?

Materac piankowy czy lateksowy – który wybrać?

Nie wiesz, jaki materac będzie odpowiadał Twoim potrzebom? Pomożemy! 

Wystarczy, że się z nami skontaktujesz:

  +48 664 408 000

  pon-pt: 8:00-16:00, sb: 8:00-13:00

info@studiomaterace.pl 

Materac piankowy czy lateksowy – porównanie najpopularniejszych modeli

Materac piankowy Satisfaction HIT Optimal

Materac piankowy Satisfaction HIT Optimal

Nowoczesny materac piankowy Satisfaction HIT Optimal to produkt dwustronny o twardości H2 (średnio miękki). Model ten łączy w sobie wysoki stopień elastyczności, jak również świetne parametry podtrzymywania ciała – jest to możliwe dzięki zastosowaniu 9 stref twardości. Wnętrze materaca wypełnia pianka rebound – to innowacyjne tworzywo wtórnie spieniane, które w połączeniu z klasyczną pianką materacową daje efekt zbliżony do sprężyn bonelowych. Uniwersalny materac piankowy Satisfaction HIT Optimal stanie się powodem, przez który z niechęcią będziemy opuszczać wygodne łóżko.

Materac piankowy Satisfaction Standard

Materac piankowy Satisfaction Standard

Szukając odpowiedzi na pytanie: czy wybrać materac piankowy czy lateksowy przedstawiamy materac Satisfaction Standard, który łączy w sobie świetne parametry techniczne i niewygórowaną cenę. Stronę średnio twardą tego materaca (H3) tworzy pianka wysokoelastyczna, która dzięki swojej budowie zapewnia lepszą sprężystość i elastyczność. Wnętrze pianki jest porowate, przez co możliwa jest swobodna cyrkulacja powietrza i hamowanie rozwoju pleśni czy drobnoustrojów. Po stronie twardej (H4) umieszczono klasyczną piankę materacową oraz matę kokosową. Zalecane jest wykorzystywanie tej strony w okresie lata, dzięki czemu skóra użytkownika będzie lepiej wentylowana.

Funkcjonalny materac Latex Normal

Materac lateksowy Latex Normal

Wśród licznych propozycji materaców lateksowych model Latex Normal stanowi jeden z chętniej wybieranych. Jest to funkcjonalny materac kieszeniowy dwustronny, którego wnętrze wypełniono sprężynami kieszeniowymi. Strona średnio miękka (H2) uzupełniona została o grubą warstwę lateksu, który dopasowuje się do sylwetki w czasie snu i gwarantuje lepsze samopoczucie każdego poranka. Stronę średnio twardą (H3) tworzy klasyczna pianka materacowa odznaczająca się wysokim stopniem elastyczności. Całość zamknięto w antyalergicznym, miękkim pokrowcu ze specjalnie impregnowanej tkaniny.

Latex Optimal – materac odpowiedni na każdą porę roku

Materac lateksowy Latex Optimal

Czy wiesz, że pora roku może mieć wpływ na jakość naszego snu? Dzięki dwustronnemu materacowi Latex Optimal możliwe jest zapewnienie sobie wygody zarówno podczas letnich upałów, jak i zimowych mrozów. Rdzeń materaca tworzą sprężyny kieszeniowe, zapewniające doskonałą elastyczność punktową. Strona letnia (H4) materaca wypełniona została pianką materacową i matą kokosową – te struktury wspomogą lepsze wentylowanie skóry w czasie letnich nocy. Do stworzenia strony zimowej (H3) wykorzystano lateks, który doskonale dopasowuje się do sylwetki, zapewnia komfort i podparcie dla kręgosłupa -  to dobry materac do spania na kręgosłup. Lateks sprawia, że model ten to także materac antyalergiczny – struktura lateksu poprawia cyrkulację powietrza i hamuje rozwój drobnoustrojów.


powrót
Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności