Materac lateksowy: sklep internetowy producenta

Znalezienie wygodnego i dopasowanego do naszych potrzeb materaca może zając nam nieco czasu. Konieczne jest znalezienie modelu, który będzie posiadał odpowiednią twardość oraz wymiary. Gdzie szukać najlepszych materaców? Czy materac lateksowy producent okaże się dobrym wyborem?

Jakie materace warto brać pod uwagę?

Obecnie w naszym sklepie klienci znajdą materace najwyższej jakości, odznaczające się nie tylko zastosowaniem nowoczesnych technologii, ale też tworzyw i materiałów przyjaznych naszemu zdrowiu. Jednym z coraz częściej wybieranych jest materac lateksowy producent. Wewnątrz materaców lateksowych znajdziemy przede wszystkim miękkie pianki wysokoelastyczne i struktury oparte na sprężynach zamkniętych w materiałowych kieszonkach. Warto wiedzieć, że struktura takiego materaca ugina się wyłącznie w miejscu nacisku – sprężyny nie są ze sobą połączone, przez co powierzchnia pracuje punktowo. Dodatkowo umieszczenie sprężyn bonellowych w osobnych kieszeniach sprawia, że materac jest bardzo cichy.

Jak działa lateks w materacach lateksowych?

Zastosowanie pianek lateksowych w materacach pozwala na jeszcze lepsze dopasowanie tworzywa do naturalnego kształtu ciała – tworzywo to pozwala na spokojny, wygodny sen. Struktura lateksu wypełniona jest licznymi kanalikami – dzięki nim możliwy jest lepszy przepływ powietrza oraz wentylowanie skóry. Taka budowa pianki lateksowej pozwala na znaczące przedłużenie żywotności materaca, ale również na zahamowanie powstawania pleśni czy drobnoustrojów. Materace z piankami lateksowymi zalecane są alergikom oraz dzieciom.

Materace lateksowe i zastosowanie 9 stref twardości

W najlepszych materacach z piankami lateksowymi zastosowano system 9 stref twardości. Specjalnie opracowana konstrukcja pozwala na lepsze dopasowanie materaca do użytkownika i podparcie dla anatomicznej budowy ciała.

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności