Materac lateksowy czy sprężynowy – porównanie modeli

Materac lateksowy czy sprężynowy – porównanie modeli

Spokojny i długi sen to w dużej mierze zasługa odpowiednio dobranego materaca – przekonują o tym lekarze i fizjoterapeuci. Szukając konkretnego modelu powinniśmy uwzględnić nie tylko naszą wagę i preferencje, ale przede wszystkim wypełnienie danego produktu. Wiele osób zastanawia się jaki materac wybrać: materac lateksowy czy sprężynowy? Każdy z nich ma wiele zalet!

Jakie wypełnienie wybrać – materac lateksowy czy sprężynowy?

Podczas wyboru materaca do naszego łóżka musimy wiedzieć, jak bardzo produkt ten może wpływać na nasze zdrowie. Odpowiednio dobrany materac, dopasowany do naszej wagi i preferencji sprawi, że możliwe stanie się poprawienie kondycji kręgosłupa, odciążenie go i wstawanie z uśmiechem na twarzy. Nieprzemyślana decyzja odnośnie kupna skutkować będzie zmęczeniem, poczuciem rozbicia tuż po wstaniu z łóżka. Pojawić się mogą również dolegliwości bólowe. Na ile materac lateksowy czy sprężynowy wpłyną na poprawę jakości naszego snu?

Materac lateksowy czy sprężynowy – który wybrać?

Nie wiesz, jaki materac będzie odpowiadał Twoim potrzebom? Pomożemy! 

Wystarczy, że się z nami skontaktujesz:

  +48 664 408 000

  pon-pt: 8:00-16:00, sb: 8:00-13:00

info@studiomaterace.pl 

Materac lateksowy czy sprężynowy: najpopularniejsze modele

Innowacyjne materace lateksowe – materac Latex Exclusive

Materac lateksowy Latex Exclusive

Materace lateksowe to ciekawa alternatywa dla klasycznych materaców piankowych czy sprężynowych. Pianka lateksowa doskonale dopasowuje się do sylwetki w czasie snu, a gęsty system kanalików w jej strukturze sprawia, że lateks przyczynia się do zwiększenia cyrkulacji powietrza i zahamowania rozwoju bakterii i pleśni. Model materaca Latex Exclusive łączy w swoim wnętrzu piankę lateksową i sprężyny kieszeniowe: te dwie struktury stanowią rdzeń materaca. Olbrzymią zaletą sprężyn kieszeniowych jest fakt, że uginają się one punktowo, wyłącznie w miejscu nacisku, pracują cicho i są odporne na uszkodzenia. Pomiędzy sprężynami a lateksem umieszczono dodatkowo warstwę pianki wysokoelastycznej, dzięki której możliwe stało się uzyskanie lepszych parametrów sprężystości. Po stronie letniej materaca (H4) umieszczono piankę lateksową oraz matę kokosową. Produkt posiada także warstwę wełny, która zadba o komfort termiczny użytkownika. Zastanawiając się, czy materac lateksowy czy sprężynowy wybrać, z pewnością warto wziąć pod uwagę ten model.

Materac Latex Typical – znajdź źródło komfortu!

Czy materace lateksowe czy sprężynowe mogą nas zaskoczyć? Zdecydowanie tak.

Materac lateksowy Latex Typical

Materac Latex Typical to interesująca propozycja – w jego wnętrzu znajdziemy wyłącznie struktury lateksowe. Produkt posiada dwie strony użytkowe (średnio miękka H2 i średnio twarda H3), których używać można w zależności od potrzeb i pory roku. Strona średnio miękka wykonana została z bryły lateksu o wysokości 12 cm, posiada otwory wentylacyjne i 7 stref twardości. Uwzględniając te parametry jest to dobry materac do spania na kręgosłup. Strona średnio twarda wykonana została z jednolitej płyty lateksu z mikroszczelinami.

Materac sprężynowy Comfort Standard

Materac sprężynowy Comfort Standard

Jak materac lateksowy czy sprężynowy zmienią nasze spojrzenie na wygodny sen? Odpowiedź na to pytanie da nam produkt Comfort Standard. Ten klasyczny materac sprężynowy pozwoli nie tylko na spokojny sen, ale i zadba o zdrowie kręgosłupa użytkownika. Wnętrze materaca wypełniają sprężyny bonellowe, otoczone z obu stron klasyczną pianką materacową. Pianka posiada karbowaną powierzchnię, która znacząco poprawia krążenie krwi. Materac bonelowy podzielono na stronę letnią (H3) i zimową (H2). Twardsza strona letnia uzupełniona została matą kokosową, której zadaniem jest usztywnienie konstrukcji i wychwytywanie wilgoci.

Materac sprężynowy Comfort HIT Optimal – wysoka jakość w atrakcyjnej cenie

Materac sprężynowy Comfort HIT Optimal

Niedrogim i zapewniającym doskonałe podparcie dla kręgosłupa materacem jest model Comfort HIT Optimal. Ten średnio miękki (H2) materac sprężynowy wypełniają sprężyny bonellowe o wysokiej odporności na uszkodzenia, z obu stron otoczone pianką materacową. Poprzez specjalne nacięcia w piance stworzono system STUDIO M. Jego obecność pozwala na zwiększenie cyrkulacji powietrza i zahamowanie rozwoju drobnoustrojów wewnątrz materaca.


powrót
Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności