Materac lateksowy 180x200 – sklep internetowy producenta

Czy materac lateksowy 180x200 to produkt odpowiedni dla nas? To pytanie pojawia się bardzo często podczas planowania kupna nowego materaca. Materac lateksowy jest jednym z chętniej wybieranych – wpływa na to przede wszystkim jego wypełnienie i właściwości. Co warto wiedzieć o materacu lateksowym? Dla kogo jest on rekomendowany?

Nowoczesny materac lateksowy 180x200

Materac lateksowy 180x200 kupowany jest zazwyczaj z myślą o dwojgu użytkowników. Aby zagwarantować kupującym najlepsze parametry techniczne zastosowaliśmy innowacyjne materiały i pianki – wszystkie one wpływają na wysoki komfort snu i wypoczynku.
Najczęstszym powodem wymiany materaca jest wysłużenie dotychczas wykorzystywanego podłoża. Po wielu latach użytkowania materace odkształcają się, ugniatają, nie zapewniają odpowiedniego podparcia dla anatomicznych krzywizn ciała.

Jak dobrać materac lateksowy do swoich potrzeb?

Szukając idealnego materaca do spania przede wszystkim powinniśmy być świadomi, że konieczne jest skorelowanie naszej wagi do jego twardości. Materace dostępne w naszej ofercie posiadają standardowe oznaczenia od H1 do H4. Materace miękkie i średnio miękkie (H1 i H2) powinny być wybierane przez użytkowników o wadze nie większej niż 80 kg. Materace średnio twarde i twarde (H3 i H4) rekomendowane są dla osób, których waga przekracza 90 kg. Dobór materaca do wagi jest bardzo ważny: źle dobrany materac sprawi, że nasze plecy będą wygięte, nie będziemy mogli znaleźć wygodnej pozycji do spania i każdego dnia będziemy budzić się zmęczeni i z bólem kręgosłupa.

Prawidłowo dopasowany materac lateksowy 180x200 przede wszystkim wspiera naszą budowę ciała i zapewnia podparcie dla barków, bioder, kręgosłupa. Poprzez zastosowanie odpowiedniej budowy materaca lateksowego udało się nam osiągnąć doskonałe parametry podtrzymywania ciała.

W naszej ofercie znajdziesz materac lateksowy 180x200 w różnorodnych odsłonach. Każdy z oferowanych przez nas modeli to produkt dwustronny – oznacza to, że obie strony są użytkowe, a regularne odwracanie materaca pozwoli na przedłużenie jego żywotności. Materace dwustronne to idealny produkt dla użytkowników wymagających. Strona letnia, twardsza, wpływać będzie na lepszą cyrkulację powietrza w czasie lata, a strona zimowa (bardziej miękka) pozwoli delikatnie otulić skórę i zapewnić jej odpowiedni komfort termiczny.

Dlaczego warto wybrać materac lateksowy 180x200?

Materace lateksowe odznaczają się doskonałymi parametrami technicznymi. Warstwa naturalnego lateksu posiada złożony system kanalików, co przekłada się przede wszystkim na doskonałą cyrkulacje powietrza wewnątrz materaca. Lateks wykorzystywany jest w modelach rekomendowanych dla alergików – poprzez stałą wentylację materaca możliwe jest zahamowanie rozwoju roztoczy, pleśni, drobnoustrojów. Dzięki lateksowi alergik może spać spokojnie, nie niepokojony atakami kaszlu, kataru czy męczącą wysypką na skórze.

Drugą zaletą lateksu jest fakt, ze doskonale dopasowuje się on do kształtów ciała, zapewniając komfortowy wypoczynek nawet najbardziej wymagającym użytkownikom.

Materac lateksowy 180x200 ze sprężynami kieszeniowymi

Jednym z najpopularniejszych modeli materaców lateksowych jest produkt, którego rdzeń tworzą sprężyny kieszeniowe. Pracują one punktowo, wyłącznie w miejscu nacisku, przez co struktura idealnie wspiera naturalne krzywizny ciała. Każda ze sprężyn zamknięta została w materiałowej kieszonce – to rozwiązanie sprawia, że nie powodują one hałasu, a nasz sen nie jest zakłócony. Materace lateksowe ze sprężynami kieszeniowymi uzupełniane są o innowacyjne pianki. Jedną z najchętniej wykorzystywanych jest pianka materacowa o jednolitej strukturze – pianka ta jest odporna na odkształcanie i ugniatanie. Pianka materacowa może posiadać karbowaną powierzchnię, która sprzyja delikatnemu masażowi skóry i polepszeniu przepływu krwi.

W materacach lateksowych chętnie stosowane są również pianki termoelastyczne: pianka VISCO mięknie pod wpływem ciepła ludzkiej skóry i każdorazowo dopasowuje się do jej kształtu. W materacach tego typu znajdziemy też piankę wysokoelastyczną, która odznacza się lepszymi parametrami podtrzymywania ciała i niejednolitą strukturą.

Kokos w materacach lateksowych

Częstym elementem w materacach lateksowych jest mata kokosowa – jej zadaniem jest usztywnienie struktury materaca bez utraty elastyczności. Włókna kokosowe posiadają właściwości higroskopijne, co przekłada się na wychwytywanie cząsteczek wilgoci z materaca i zahamowanie rozwoju pleśni i roztoczy. Mata kokosowa stosowana jest w materacach dwustronnych po stronie letniej, twardszej.

Materac lateksowy 180x200 może być uzupełniony także o warstwę naturalnej wełny. Wełna sprzyja lepszej termoizolacji i prawidłowej cyrkulacji powietrza. Dodatkowo ma ona właściwości prozdrowotne – materace z wełną rekomendowane są dla osób borykających się z dolegliwościami reumatycznymi. Wełna zmniejsza ból i sprawia, że odpoczynek staje się bardziej komfortowy.

Pokrowce w materacach lateksowych

Chcąc zapewnić najwyższy poziom wygody zamknęliśmy nasze materace lateksowe w antyalergicznych pokrowcach opartych na impregnowanych tkaninach. Każdy z pokrowców został wyposażony w zamek błyskawiczny, aby możliwe było jego wygodne zdejmowanie i pranie. Regularne pranie pokrowca pozwoli na zachowanie wysokiej higieny snu.

Jak sprawić, aby materac lateksowy 180x200 służył nam jak najdłużej? Przede wszystkim rekomendowane jest pranie pokrowca zgodnie z wytycznymi producenta. Zaleca się także wietrzenie materaca na balkonie czy tarasie w czasie bezwietrznych, słonecznych dni. Dobrym rozwiązaniem jest też odkurzanie powierzchni materaca odkurzaczem, w celu zmniejszenia ilości drobnoustrojów i roztoczy. Odpowiednio pielęgnowany materac zapewni nam spokojny i zdrowy sen przez długie lata.

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności