Komfortowy materac lateksowy 160x200 dla wymagających użytkowników

Wybór materaca nie jest dzisiaj prosty – musimy uwzględnić jego parametry, twardość oraz cenę. Wśród licznych propozycji warto zwrócić uwagę na materac lateksowy 160x200, który wpłynie nie tylko na komfort naszego snu, ale także na nasze zdrowie.

Materac lateksowy 160x200 – poznaj jego zalety!

Decydując się na materac lateksowy 160x200 warto być świadomym jego wyjątkowej budowy. W przeważającej części modeli znajdziemy wewnętrzne sprężyny ukryte w kieszeniach z materiału – takie rozwiązanie sprawia, że materac znacznie lepiej reaguje na nacisk punktowy, a podczas pracy sprężyn minimalizowany jest wszelki odgłos. Sprężyny kieszeniowe uginają się wyłącznie w miejscu nacisku. Oznacza to, że nawet jeśli z materaca korzystają dwie osoby jest on w stanie zapewnić im jednakowy komfort, odpowiednie podparcie dla pleców. Zamknięcie sprężyn w materiałowych kieszonkach sprawia, że materac pracuje ciszej, a nasz sen jest niezakłócony.

Druga istotna sprawa to 9 stref twardości – zastosowanie tej technologii pozwala na równomierne rozłożenie obciążenia materaca oraz zapewnienie użytkownikom wysokiego komfortu.

Materace lateksowe 160x200 są również odpowiednio nacinane wewnątrz, aby wspomóc prawidłową cyrkulację powietrza. Dzięki tej technologii możliwe jest lepsze wentylowanie skóry użytkownika. Poprzez zastosowanie nacięć na blatach materac jest lepiej wentylowany wewnątrz, co przekłada się na znacznie wyższą higienę snu oraz zminimalizowanie ilości wilgoci w jego strukturze.

Materac lateksowy – jak wpływa na nasz sen i zdrowe?

Osoby cierpiące na alergie związane z roztoczami i pleśnią doskonale wiedzą, że stare i wysłużone materace są siedliskiem bakterii i elementów alergennych. Chcąc zachować zdrowie i spokojny sen muszą oni szukać materaca, który będzie wspierał higienę. Takim bez wątpienia jest materac lateksowy 160x200, którego wnętrze przyczyni się do zmniejszenia reakcji alergicznych. Jak to możliwe?

Pianka lateksowa jest jedną z najchętniej wykorzystywanych, kiedy konieczne jest stworzenie materaca o antyalergicznych właściwościach. Lateks odznacza się świetnymi parametrami technicznymi: jest nie tylko lekki, ale również posiada porowatą strukturę, która umożliwia swobodną wymianę powietrza. Dzięki stałemu wentylowaniu wnętrza materaca znacząco podnoszona jest higiena snu, a użytkownik nie musi martwić się nagłymi atakami kaszlu czy kataru.

Warstwa latexu zastosowana w materacach lateksowych świetnie dopasowuje się do sylwetki – przekłada się to na poziom naszego wypoczynku i to, że każdego dnia będziemy budzić się w lepszym nastroju.

Dodatkowe udogodnienia w materacach lateksowych

Materace lateksowe 160x200 uzupełniane są o różnorodne struktury i materiały, aby mogły one lepiej wspierać nasze ciało w wypoczynku, zapewniać odpowiednie podparcie dla barków i bioder. Wśród najpopularniejszych materiałów wypełnieniowych wymienia się pianki o różnorodnych właściwościach. Jedną z najczęściej wymienianych jest pianka materacowa, odporna na odkształcenia, ugniatanie. Zastosowanie pianki materacowej pozwala budowanie stron letnich materaców dwustronnych. Często pianka materacowa posiada karbowaną powierzchnię – pozwala to na delikatny masaż skóry i poprawę jej ukrwienia w czasie snu.

Wiele z oferowanych modeli posiada piankę termoelastyczną, wyprodukowaną na bazie wiskozy. Struktura pianki reaguje na wyższą temperaturę – pod wpływem ciepła naszego ciała mięknie ona w miejscach styku oraz sprawia, że możliwe stanie się niwelowanie bólów kręgosłupa czy stawów.

Materac lateksowy 160x200 może być również wyposażony w matę kokosową lub warstwę wełny. Maty kokosowe mają za zadanie usztywnienie konstrukcji materaca – naturalne włókna pozwalają także na wychwytywanie i wiązanie cząsteczek wilgoci. Poprzez zastosowanie wełny możliwe jest zapewnienie komfortu termicznego, co jest szczególnie ważne w okresie jesieni i zimy.

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności