Materac kokosowy – jaki wybrać?

Materac kokosowy – jaki wybrać?

Materace kokosowe są jednymi z najchętniej kupowanych – klienci cenią je za gwarancję komfortowego snu, ale też z powodu ich parametrów technicznych. Materace z warstwą kokosa wybierane są zarówno do łóżek osób dorosłych, jak i łóżeczek dziecięcych – lista zalet włókien kokosowych jest bardzo długa!

Materac piankowy Satisfaction Standard z matą kokosową

materac kokosowy Satisfaction Standard

Zastosowanie mat kokosowych w materacach różnego typu wiąże się przede wszystkim z usztywnieniem struktury materaca. Doskonałym przykładem jest materac piankowy Satisfaction Standard. Wnętrze tego modelu wypełniają pianki materacowe i wysokoelastyczne, zapewniające wysoki komfort snu. Wykorzystanie maty kokosowej pozwoliło na usztywnienie całej konstrukcji i podniesienie odporności na odkształcanie. Materac piankowy Satisfaction Standard to dowód na to, że wysoka jakość może iść w parze z atrakcyjną ceną.

Materac kieszeniowy Prestige Optimal

materac kokosowy Prestige Optimal

Materac kokosowy ze sprężynami kieszeniowymi wewnątrz to propozycja dla wymagających! Maty kokosowe pozwalają na zwiększenie twardość materaca przy jednoczesnym zachowaniu jego elastyczności, są więc chętnie wybierane przez osoby ceniące nieco twardsze posłanie. Szukając materaca łączącego doskonałe parametry techniczne oraz wyższą twardość warto zwrócić uwagę na materac kieszeniowy Prestige Optimal. W jego wnętrzu znajdziemy sprężyny umieszczone w osobnych kieszonkach – pracują one niezależnie od siebie, uginają się punktowo, wyłącznie w miejscu nacisku.

Dwustronna struktura Prestige Optimal pozwoli na zmianę parametrów materaca w zależności od pory roku: bardziej miękka w okresie zimowym i twardsza w czasie lata. Warstwa włókien kokosowych jest umiejscowiona po stronie „letniej”, przez co skóra użytkownika jest lepie wentylowana i mniej poci się w czasie ciepłych, letnich nocy.

Materac z kokosem dla alergików Latex Optimal

materac kokosowy Latex Optimal

Struktura mat kokosowych znacząco poprawia higienę snu – nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Porowata powierzchnia przyczynia się do lepszej cyrkulacji powietrza, co przekłada się przede wszystkim na zahamowanie powstawania roztoczy, grzybów czy drobnoustrojów wewnątrz materaca. Włókna kokosowe łatwo wychwytują cząsteczki wilgoci, przez co minimalizowane jest ryzyko powstawania pleśni. Przez wzgląd na te aspekty materac kokosowy jest polecany przede wszystkim alergikom, ale także małym dzieciom.

Szukając odpowiedniego materaca dla alergika zdecydowanie rekomendujemy materac kokosowy Latex Optimal, którego wnętrze wypełniają sprężyny kieszeniowe oraz pianka lateksowa. Struktura lateksu posiada liczne kanaliki, co przekłada się na lepszą wentylację i zachowanie higieny wnętrza materaca. Lateks świetnie dopasowuje się do naturalnych kształtów ciała, przez co śpimy wygodniej. Latex Optimal to materac z kokosem wewnątrz – mata kokosowa pozwoliła na usztywnienie konstrukcji, podwyższenie twardości struktury i polepszenie jego parametrów technicznych.

Kokosowy materac sprężynowy Comfort Exclusive

materac kokosowy Comfort Exclusive

Czy klasyczne materace sprężynowe mogą nas jeszcze zaskoczyć? Okazuje się, że tak – przykładem tego jest materac Comfort Exclusive, którego wnętrze wypełniają nie tylko sprężyny bonellowe, ale również pianka wysokoelastyczna, pianka termoelastyczna VISCO oraz klasyczna pianka materacowa. Każda z nich odpowiada za polepszenie komfortu użytkownika, lepsze ułożenie podczas snu. Zastosowana w tym modelu mata kokosowa nadaje strukturze sztywność, pozwala na lepszą wentylację skóry, zmniejsza ryzyko namnażania bakterii.


powrót
Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności