Wygodne materace kieszeniowe 180x200 - sklep internetowy producenta

Klasyczne materace sprężynowe znane są każdemu, kto szuka sposobów na wygodny i spokojny sen. Od niedawna na polskim rynku dostępny jest materac kieszeniowy 180x200, który skutecznie wypiera klasyczne materace sprężynowe. Na czym polega różnica jego działania? Czy wybór materaca kieszeniowego wpłynie pozytywnie na jakość naszego snu?

Materac kieszeniowy 180x200 najnowszej generacji

Materac kieszeniowy 180x200 podbija serca Polaków. Wszystko to za sprawą innowacyjnej technologii zastosowania sprężyn zamkniętych w osobnych kieszeniach. Sprężyny pracują niezależnie od siebie, charakteryzują się dużą elastycznością punktową. Oznacza to, że uginają się one wyłącznie w miejscu nacisku, co pozwala na dopasowanie materaca idealnie do kształtu ciała. Każda sprężyna umieszczona jest w osobnej kieszonce wykonanej z materiału – przekłada się to na znacznie cichszą pracę oraz spokój podczas wypoczynku.

Nowoczesne pianki w materacach kieszeniowych

Materac kieszeniowy 180x200 często uzupełniany jest różnorodnymi piankami, które w zależności od swoich parametrów mogą zwiększać elastyczność materaca, wpływać na poprawienie komfortu użytkownika. Jedną z najczęściej stosowanych jest klasyczna pianka materacowa, której struktura jest jednolita, odporna na odkształcenia i ugniatanie. Pianka taka może mieć karbowaną powierzchnię, co wpływa na lepszą cyrkulację powietrza, jak również pozwala na delikatny masaż skóry użytkownika.

Innym rodzajem chętnie stosowanej pianki jest pianka wysokoelastyczna, której struktura jest mniej jednolita od innych pianek. Charakteryzuje się ona doskonałymi parametrami podtrzymywania ciała, nie odkształca się.

W wielu modelach materacy kieszeniowych zastosowaliśmy piankę wysokoelastyczną VISCO. Jest to tworzywo pamiętające na bazie wiskozy. Pianka reaguje na wyższe temperatury: w momencie zetknięcia w ciałem mięknie ona w punktach styku i znacznie lepiej dopasowuje się do ciała. Wpływa to przede wszystkim na zdrowie naszego kręgosłupa.

Zastosowanie konkretnych rodzajów pianek sprawia, że większość materacy kieszeniowych jest dwustronna. W zależności od potrzeb czy pory roku można wykorzystać stronę bardziej miękką lub twardszą. Dwustronna budowa pozwala także na dobranie twardości materaca do swoich potrzeb: najczęściej spotykane zestawienia w materacach dwustronnych to H2 i H3, H3 i H4 oraz H2 i H4.

Zadbaj o swój sen z materacem kieszeniowym!

Zastosowanie pianek i sprężyn kieszeniowych to nie wszystko. Materac kieszeniowy 180x200 często uzupełniany jest o matę kokosową, której zadaniem jest przede wszystkim usztywnienie konstrukcji. Mata kokosowa wpływa także na polepszenie cyrkulacji powietrza i zmniejszenie kondensacji wilgoci.

Ekskluzywne materace kieszeniowe posiadają w swoim wnętrzu warstwę wełny – naturalna wełna sprzyja właściwej termoregulacji, bez względu na porę roku. To rozwiązanie jest rekomendowane także osobom cierpiącym na zmiany reumatyczne. Wełna w materacach pozwala na zminimalizowanie dolegliwości bólowych.

9 stref twardości i System Studio M

Oferując materac kieszeniowy 180x200 naszym klientom gwarantujemy im doskonałe parametry techniczne produktu. Tworzone przez nas materace posiadają 9 stref twardości: taka budowa pozwala na wsparcie anatomicznych stref ciała i zapewnienie odpowiedniego podparcia dla bioder i barków. System Studio M to opatentowana przez nas technologia, opierająca się na specjalnych nacięciach na blatach materaców. Dzięki nim stworzony został system cyrkulacji powietrza, który minimalizuje namnażanie się drobnoustrojów, grzybów, pleśni.

Każdy z oferowanych przez nas materaców zaopatrzony został w miękki i przyjemny w dotyku pokrowiec pikowany na podkładzie z włókna puszystego. Tkanina jest zabezpieczona przed wchłanianiem brudu, ścieraniem. Pokrowce posiadają zamki błyskawiczne, przez co możliwe jest łatwe ściągnięcie ich i pranie w pralkach. Dla zachowania wysokiej higieny materaca zaleca się również jego wietrzenie w czasie słonecznych dni, jak również odkurzanie jego powierzchni raz na kilka miesięcy.

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności