Wygodne materace kieszeniowe 180x200

Klasyczne materace sprężynowe znane są każdemu, kto szuka sposobów na wygodny i spokojny sen. Od niedawna na polskim rynku dostępny jest materac kieszeniowy 180x200, który skutecznie wypiera klasyczne materace sprężynowe. Na czym polega różnica jego działania? Czy wybór materaca kieszeniowego wpłynie pozytywnie na jakość naszego snu?

Materac kieszeniowy 180x200 najnowszej generacji

Materac kieszeniowy 180x200 podbija serca Polaków. Wszystko to za sprawą innowacyjnej technologii zastosowania sprężyn zamkniętych w osobnych kieszeniach. Sprężyny pracują niezależnie od siebie, charakteryzują się dużą elastycznością punktową. Oznacza to, że uginają się one wyłącznie w miejscu nacisku, co pozwala na dopasowanie materaca idealnie do kształtu ciała. Każda sprężyna umieszczona jest w osobnej kieszonce wykonanej z materiału – przekłada się to na znacznie cichszą pracę oraz spokój podczas wypoczynku.

W wielu modelach materacy kieszeniowych zastosowaliśmy piankę wysokoelastyczną VISCO. Jest to tworzywo pamiętające na bazie wiskozy. Pianka reaguje na wyższe temperatury: w momencie zetknięcia w ciałem mięknie ona w punktach styku i znacznie lepiej dopasowuje się do ciała. Wpływa to przede wszystkim na zdrowie naszego kręgosłupa.

Zastosowanie konkretnych rodzajów pianek sprawia, że większość materacy kieszeniowych jest dwustronna. W zależności od potrzeb czy pory roku można wykorzystać stronę bardziej miękką lub twardszą.

Zadbaj o swój sen z materacem kieszeniowym!

Zastosowanie pianek i sprężyn kieszeniowych to nie wszystko. Materac kieszeniowy 180x200 często uzupełniany jest o matę kokosową, której zadaniem jest przede wszystkim usztywnienie konstrukcji. Mata kokosowa wpływa także na polepszenie cyrkulacji powietrza i zmniejszenie kondensacji wilgoci.

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności