Materac kieszeniowy 100x200  – sklep internetowy producenta

Czy materac kieszeniowy 100x200 okaże się dobrym rozwiązaniem w naszych sypialniach? Czy zastosowane struktury w jego wnętrzu będą wspierać nasz sen? Warto przyjrzeć się modelom kieszeniowym i przekonać się, co zaoferowali nam projektanci!

Jakość naszego snu ma olbrzymie znaczenie zarówno dla naszego zdrowia, jak i samopoczucia. W trakcie snu nasz organizm się regeneruje, odpoczywa, ma możliwość walki z drobnoustrojami chorobotwórczymi. Aby jednak sen był pełny konieczne jest wybranie takiego podłoża, które będzie wspierać anatomiczne krzywizny naszego ciała. Wśród licznych propozycji w naszej ofercie materac kieszeniowy 100x200 jest jednym z najchętniej wybieranych do łózek pojedynczych. Klienci zwracają uwagę przede wszystkim na innowacyjne struktury w jego wnętrzu, ale także doskonałe wykończenie.

Wygoda zależna od twardości materaca kieszeniowego

Chcąc zapewnić sobie komfortowy sen warto kupić materac kieszeniowy 100x200 dopasowany twardością do naszej wagi. Jest to jeden z najważniejszych elementów doboru materaca! Oferowane przez nas modele dostępne są w standardowych opcjach, od H1 do H4. Warto wiedzieć, że materace miękkie i średnio miękkie (H1 i H2) dedykowane są osobom ważącym nie więcej niż 80 kg, materace średnio twarde i twarde (H3 i H4) powinny być użytkowane przez osoby, których waga przekracza 90 kg. Źle dobrany materac kieszeniowy 100x200 (zbyt miękki lub zbyt twardy) sprawi, że nasze plecy będą wyginać się w pałąk, niemożliwe będzie znalezienie wygodnej pozycji, nasze ciało będzie się zapadać w strukturze materaca.

Czy materac kieszeniowy 100x200 wpłynie na jakość naszego snu?

Zdecydowanie tak – odpowiednio dobrany materac sprawi, że każdego ranka budzić się będziemy w dobrym humorze, z poczuciem wypoczęcia. Materac kieszeniowy 100x200 jest obecnie jednym z najchętniej wybieranych modeli w naszej ofercie – klienci doceniają nie tylko atrakcyjne ceny, ale też świetne parametry techniczne. Szukając idealnego materaca kieszeniowego zwracajmy uwagę na jego wypełnienie, rodzaj pokrowca, obecność zamka błyskawicznego.

Materac kieszeniowy 100x200 – poznaj jego strukturę

Rdzeń materaca kieszeniowego stanowią sprężyny kieszeniowe – uginają się one punktowo, wyłącznie w miejscu nacisku. Struktura taka pozwala na zachowanie wysokiej wygody snu kiedy z materaca korzystają dwie osoby o różnej wadze. Każda ze sprężyn zamknięta jest w materiałowej kieszonce, przez co minimalizowany jest hałas podczas ich pracy, a my sami możemy spać spokojniej. Sprężyny kieszeniowe pracują niezależnie od siebie, oznacza to, że kiedy z materaca korzysta dwoje użytkowników materac nie odkształca się, zapewnia wygodę.

Pianki w materacach kieszeniowych

Powszechnym rozwiązaniem w przypadku materaców kieszeniowych 100x200 jest zastosowanie innowacyjnych pianek. W zależności od ich struktury mogą one lepiej podpierać anatomiczne krzywizny ciała, zwiększać elastyczność. Najczęściej stosowaną pianką jest pianka materacowa, której struktura jest jednorodna i wysoce odporna na odkształcenia czy ugniatanie. Często pianka taka posiada karbowaną powierzchnię, co sprzyja lepszej cyrkulacji powietrza wewnątrz materaca.

Materac kieszeniowy 100x200 często uzupełniany jest także o nowoczesną piankę termoelastyczną VISCO. Pianka ta nazywana jest pamietającą – w wyniku zetknięcia z ludzką skórą mięknie ona i każdorazowo dopasowuje się do naturalnych krzywizn ciała. Pianka termoelastyczna jest chętnie wykorzystywana w materacach dwustronnych po stronie zimowej – jej zastosowanie pozwala na lepszą termoizolację. W materacach często stosowana jest także pianka wysokoelastyczna. Ten rodzaj pianki posiada mniej jednolitą strukturę i odznacza się lepszymi parametrami podtrzymywania ciała.

Maty kokosowe i wełna w materacach kieszeniowych

W celu zwiększenia sztywności materaca bez utraty jego elastyczności stosuje się maty kokosowe wykonane z naturalnych włókien kokosa. Zastosowanie takiego tworzywa pozwala również na wychwytywanie cząsteczek wilgoci i zmniejszanie ryzyka powstawania pleśni wewnątrz materaca – włókna kokosowe posiadają silne właściwości higroskopijne.

W luksusowych materacach kieszeniowych wykorzystuje się naturalną wełnę. Wełna sprzyja lepszej cyrkulacji powietrza, pozwala na termoregulację, rekomendowana jest również w przypadku osób cierpiących na schorzenia o podłożu reumatycznym.

System Studio M i 9 stref twardości materacy kieszeniowych

Dostępny w naszej ofercie materac kieszeniowy 100x200 uzupełniony został o innowacyjne rozwiązania, które sprzyjają poprawieniu higieny snu. System Studio M to opatentowana przez nas technologia polegająca na tworzeniu specjalnych nacięć na blatach materaca. Dzięki nim możliwa jest swobodna cyrkulacja powietrza, zahamowanie rozwoju roztoczy. Stworzenie systemu cyrkulacji przełożyło się też na zwiększenie żywotności materaca.

System dziewięciu stref twardości stworzony został we współpracy z fizjoterapeutami – taka konstrukcja zapewnia doskonałe dopasowanie oraz podparcie dla anatomicznej budowy ciała.

Przyjemny w dotyku pokrowiec na materac kieszeniowy

Każdy materac kieszeniowy 100x200 wyposażony został również w miękki i trwały pokrowiec pikowany na podkładzie z włókna puszystego. Przyjemna w dotyku tkanina uprzyjemnia odpoczynek, a dodatkowy zamek błyskawiczny sprawia, że bez problemu ściągniemy pokrowiec i wypierzemy go w pralce. Regularne pranie pokrowca pozwoli na zachowanie wysokiej higieny snu i zahamowanie rozwoju bakterii.

Jak dbać o materac kieszeniowy 100x200? Poza regularnym praniem pokrowca ważne jest wietrzenie materaca – wybierajmy do tego słoneczne i bezwietrzne dni. Wietrzenie pozwoli na suszenie wnętrza materaca i zmniejszanie ryzyka powstawania pleśni. Również odkurzanie powierzchni materaca może okazać się dobrym pomysłem – dzięki temu zabiegowi usuniemy roztocza, kurz i drobnoustroje.

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności