Twardy materac H4 – stabilne podparcie i wysoki komfort snu

Twardy materac H4 – stabilne podparcie i wysoki komfort snu

Twardy materac H4 w kontekście zdrowia i dobrego samopoczucia wymieniany jest bardzo często. Powszechna opinia mówi, że wybór twardego materaca przełoży się na większy komfort snu, zdrowie kręgosłupa, lepsze podparcie dla naszego ciała. Czy faktycznie tak jest? O czym pamiętać wybierając materac H4? Czy twarde materace będą odpowiednie dla każdego użytkownika?

Twardość materaca uzależniona od naszej wagi

Jednym z najważniejszych aspektów podczas wyboru materaca do spania jest waga użytkownika. Materace miękkie i średnio miękkie (H1 i H2) rekomendowane są dla osób lżejszych, których waga nie przekracza 80 kg. W przypadku osób tęższych zalecane są materace twarde (H3 i H4), gdyż ich struktura znacznie lepiej podpierać będzie barki, biodra. Twardy materac H4 nie zapada się pod osobami cięższymi, dając stabilniejsze podparcie i poczucie komfortu. Dodatkowo wewnętrzne struktury materaca mogą być dobrane w taki sposób, aby jeszcze bardziej poprawiać wygodę w czasie odpoczynku.

Materac H4 – kto powinien się na niego zdecydować?

Twardy materac H4 zalecany jest przede wszystkim osobom, których waga przekracza 80-100 kg. Lekarze podkreślają, że twarde materace sprawdzą się również u osób cierpiących na bóle kręgosłupa. Twarde podłoże pozwoli na utrzymanie stabilnej pozycji głównej osi ciała i zapewnienie jej podparcia w newralgicznych miejscach.

Twardy materac piankowy Satisfaction Exclusive

materac h4 Satisfaction Exclusive

Szukając materaca H4 łączącego doskonałe parametry techniczne i optymalną cenę warto zwrócić uwagę na model Satisfaction Exclusive. Jest to materac dwustronny, który możemy obracać w zależności od potrzeb lub pory roku. Rdzeń materaca tworzy pianka wysokoelastyczna, odznaczająca się doskonałymi parametrami podtrzymywania ciała. Strona twarda (letnia, H4) przeznaczona na lato wypełniona jest klasyczną pianką materacową. Stronę średnio twardą (H3) tworzy pianka termoelastyczna VISCO. Warstwa wełny wewnątrz materaca pozwoli zminimalizować dolegliwości reumatyczne.

Materac H4 kieszeniowy Prestige Exclusive

materac h4 kieszeniowy Prestige Exclusive

Zastanawiając się jak wybrać dobry materac warto poświęcić nieco czasu na model kieszeniowy Prestige Exclusive. Wewnątrz tego modelu umieszczono sprężyny kieszeniowe, odznaczające się wysoką elastycznością punktową. Sprężyny takie nie są połączone ze sobą, pracują niezależnie i uginają się wyłącznie w miejscu nacisku. Twarda strona materaca H4 wypełniona została pianką materacową i matą kokosową. Zadaniem maty jest usztywnienie konstrukcji i wychwytywanie cząsteczek wilgoci. Stronę średnio twardą (H3) tworzy pianka wysokoelastyczna oraz pianka termoelastyczna VISCO. Pianka termoelastyczna mięknie pod wpływem ludzkiego ciała i każdorazowo dopasowuje się do jego kształtu. Całość zamknięto w miękkim i przyjemnym dla skóry pokrowcu z zamkiem błyskawicznym.

Lateksowy materac H4  Latex Optimal dla alergików

materac h4 Latex Optimal

Zastosowanie lateksu w materacach okazało się rewolucyjnym rozwiązaniem: poza doskonałym dopasowaniem do anatomicznych kształtów ciała lateks umożliwił także lepszą cyrkulację powietrza wewnątrz materaca. Wpłynęło to na zahamowanie rozwoju pleśni, roztoczy czy drobnoustrojów i poprawienie higieny snu – było to szczególnie ważne dla osób borykających się z alergiami. Materac H4 Latex Optimal to propozycja dla każdego, kto pragnie wysokiego komfortu snu - rdzeń materaca tworzą uginające się punktowo sprężyny kieszeniowe. Stronę zimową (średnio twardą, H3) wypełniono warstwą lateksu. Pianka lateksowa jest niezwykle lekka, co przekłada się na finalną wagę materaca. Stronę letnią (twardą, H4) wykonano z warstwy pianki materacowej oraz maty kokosowej.


powrót
Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności