Materac do sypialni – sklep internetowy producenta

Nasz spokojny sen zależy od wielu czynników – jednym z najważniejszych jest odpowiedni materac do sypialni. Szeroka oferta materaców sprawia, że każdy z nas bez trudu znajdzie produkt dopasowany do własnych potrzeb. Zanim jednak wybierzemy konkretny materac warto z bliska przyjrzeć się tworzywom wykorzystywanym do ich wypełniania.

Jak wybrać materac do sypialni, aby spać spokojnie?

Decyzja o kupnie nowego materaca podyktowana jest najczęściej chęcią zmian lub też koniecznością wymiany starego, wysłużonego materaca. Szukając materaca do sypialni pamiętajmy o tym, że jego twardość powinna być dopasowana do naszej wagi. Materace miękkie i średnio miękkie zalecane są osobom ważącym nie więcej niż 70-80 kg. Materace średnio twarde i twarde (H3 i H4) rekomendowane są dla użytkowników, których waga przekracza 90 kg.

Nieprawidłowo dobrany materac będzie utrudniał wygodne ułożenie się, sprawi, że nasze plecy będą wyginać się w pałąk, a biodra i barki nie znajdą odpowiedniego podparcia. Materac do sypialni prawidłowo dobrany, zgodny z naszą wagą zapewni stabilne podparcie, odpowiednią elastyczność i możliwość przyjęcia wygodnej pozycji w czasie snu.

Materac do sypialni piankowy. Poznaj jego zalety!

Materace piankowe są jednymi z najchętniej wybieranych – wpływa na to ich struktura, ale i atrakcyjna cena. Nowoczesne materace z pianek doskonale sprawdzają się zarówno w przypadku łóżek pojedynczych, jak i podwójnych. Podstawowym tworzywem w ich przypadku jest pianka materacowa o jednolitej budowie, której struktura jest odporna na ugniatanie i odkształcenia. Często pianka materacowa posiada karbowaną powierzchnię, co przekłada się na lepszą cyrkulację powietrza wewnątrz materaca. Taka powierzchnia pozwala też na delikatny masaż skóry użytkownika i poprawienie krążenia krwi.

Często stosowanym wypełnieniem w materacach każdego typu jest pianka termoelastyczna Visco. Pianka ta mięknie pod wpływem ciepła ludzkiego ciała i za każdym razem dopasowuje się do jego kształtu – z tego powodu jest ona nazywana również pianką pamiętającą. Materac do sypialni z pianką termoelastyczną to często model dwustronny.

W materacach piankowych stosowana jest także pianka wysokoelastyczna, która odznacza się znacznie lepszymi parametrami podtrzymywania ciała. Ciekawym rozwiązaniem jest pianka rebound, czyli pianka wtórnie spieniana – jest to produkt ekologiczny, który w połączniu z innymi piankami daje efekt podobny do sprężyny bonellowej.

Mata kokosowa w materacach sypialnianych

Jednym z częściej stosowanych elementów w materacach do sypialni jest mata kokosowa. Mata wykonana jest z naturalnych włókien kokosowych, które posiadają właściwości higroskopijne, co oznacza, że wychwytują one cząsteczki wilgoci. Maty stosowane są również w celu usztywnienia struktury materaca bez utraty jego elastyczności. Mata może być głównym elementem wypełnienia – jest tak w przypadku utwardzającego materaca nawierzchniowego.

Naturalna wełna w materacach do sypialni

W luksusowych materacach do sypialni stosowana jest warstwa naturalnej wełny. Materiał ten sprzyja lepszej termoregulacji, zarówno w okresie lata, jak i zimy. Zastosowanie wełny wpływa na poprawienie komfortu cieplnego. To również produkt, który rekomendowany jest osobom cierpiącym na reumatyzm – wełna minimalizuje dolegliwości bólowe związane z tym schorzeniem.

Klasyczne materace sprężynowe

Materace sprężynowe są doskonale znane użytkownikom – dzisiaj jednak prezentujemy je w zupełnie nowej odsłonie. Nowoczesny materac do sypialni ze sprężynami bonellowymi daje doskonałe doznania, pozwala na spokojny sen i gwarantuje dobre samopoczucie tuż po przebudzeniu. Do wykonania rdzenia materaców sprężynowych wykorzystywany jest certyfikowany drut odporny na odkształcenia. Materace sprężynowe uzupełniane są innowacyjnymi piankami i warstwami, przez co bez trudu znajdziemy model odpowiadający naszym oczekiwaniom.

Nowoczesny materac kieszeniowy

Materace kieszeniowe są obecnie jednymi z najpopularniejszych i najchętniej wybieranych. Ich wypełnienie opiera się przede wszystkim na warstwie sprężyn kieszeniowych, pracujących punktowo i uginających się wyłącznie w miejscu nacisku. Zastosowanie takiej technologii pozwala na idealne dopasowanie elastyczności struktury oraz wygodę, gdy z materaca korzystają dwie osoby o różnej wadze. Każda ze sprężyn zamknięta jest w materiałowej kieszonce, która pozwala na minimalizowanie hałasu podczas ich pracy.

W materacach kieszeniowych stosowane są dodatkowe struktury w formie pianek termoelastycznych, pianek wysokoelastycznych czy klasycznych pianek materacowych. Dzięki nim możliwe jest budowanie materaców dwustronnych, których strony różnią się wypełnieniem i twardością. W przypadku materaców dwustronnych rekomenduje się ich obracanie zgodnie z porą roku. Kieszeniowy materac do sypialni dostępny jest w szerokiej ofercie rozmiarów. Każdy z nich zamknięty jest w przyjemnym w dotyku pokrowcu.

Materac do sypialni dla alergików

Chcąc zapewnić spokojny i zdrowy sen alergikom proponujemy nowoczesne materace z wypełnieniem lateksowym. Lateks jest tworzywem o nieregularnej strukturze i dużej ilości wewnętrznych kanalików. Dzięki temu możliwa jest swobodna cyrkulacja powietrza wewnątrz materaca, a co za tym idzie: eliminowanie wilgoci. Lateks sprawia, że wnętrze materaca do sypialni jest mniej podatne na rozwój bakterii, grzybów czy pleśni. Dzięki temu możliwe jest zmniejszenie dolegliwości alergicznych, takich jak katar, kaszel, swędzenie oczu.

Materacyki dla dzieci

Szukając idealnego materacyka dla dziecka warto zaufać najlepszym producentom. Materac do sypialni dziecięcej powinien być wykonany w taki sposób, aby wspierać bezpieczny i spokojny sen malucha. W naszych materacach dziecięcych zastosowaliśmy innowacyjne pianki i struktury takie jak sprężyny kieszeniowe. Każdy z materacyków uzupełniony został o ochronne belki, które minimalizują ryzyko uderzenia główką o szczebelki łóżka. Każdy z materacyków dziecięcych wyposażony został w miękki i przyjemny dla skóry pokrowiec z zamkiem błyskawicznym. Zamek umożliwia wygodne ściąganie pokrowca i pranie go w pralce.

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności